Сторінка
10

Ринок євровалют: причини появи та принципи функціонування

1) документи, що відносяться до андеррайтингу, підписки і розповсюдження облігацій;

2) документи, що відносяться безпосередньо до єврооблігацій, що випускаються.

3) Документи, що відносяться до андеррайтингу, підписки і розповсюдження облігацій

До першої групи можна віднести наступні документи: мандат, запрошення для участі в синдикаті, проспект емісії (циркуляр), андеррайтингова угода, угода між менеджерами випуску, аудиторський звіт, юридичний висновок.

Мандат. Після ухвалення рішення про призначення ведучого менеджера випуску і проведення ряду переговорів з ним емітент ініціює підготовку листа-мандата (мандата), що містить основні умови випуску даних єврооблігацій. Проте відповідно до практики, мандат розробляється провідним менеджером. Видача мандата сигналізує офіційне визнання менеджера випуску і делегування йому повноважень на запрошення со-менеджерів, тобто створення андеррайтингового синдикату.

Запрошення для участі в синдикаті. Провідний менеджер після отримання офіційного мандата починає розсилку запрошень потенційним партнерам для участі в синдикаті. Існують мінімальні вимоги, обов'язкові для включення в запрошення. Воно повинне містити коротку інформацію про випуск, емітент і основні умови випуску. Окрім цього, Казахстану запрошенню повинен бути прикладений графік випуску облігацій.

Проспект емісії (циркуляр) є документом, що уявляє потенційним інвесторам повну інформацію про емітент і умови випуску даних єврооблігацій. Проспект також є основним документом випуску, і тому йому надається особлива увага з боку учасників. Як правило, проспект розробляється юридичними консультантами ведучого менеджера і далі узгоджується з емітентом і його юристами.

Андеррайтингова угода є договором між емітентом даних цінних паперів, провідним менеджером і со-менеджерами. Основним його змістом служать умови, на яких емітент збирається продати, а менеджери купити здійснюваний випуск. Як правило, учасники синдикату збирають заявки на покупку єврооблігацій серед своїх клієнтів і в окремих випадках купують облігації для себе, тобто з інвестиційними намірами. Але даний вид збору заявок все ж таки має певний ризик того, що деякі з клієнтів менеджера відмовляться придбавати дані облігації безпосередньо перед випуском. Тому більшість випусків єврооблігацій є “підписаною” - “андеррайтинговими”, де учасники синдикату зобов'язали в обов'язковому порядку викупити незатребувану частину облігацій. В обмін не це менеджер одержує певну комісію “за ризик”. В такому договорі учасники синдикату обумовлюють умови викупу, розмір комісії, ціну випуску, витрати, що покриваються емітентом, гарантії для учасників синдикату (про наявність грошей на рахівницях менеджера, законності інкорпорації і т.д.)

Угода між менеджерами випуску є договором між провідним менеджером випуску і со-менеджерами. Метою даного договору служить запис в документному порядку кількості облігацій, обов'язкових для реалізації кожним з менеджерів. Оплата комісійних менеджером випуску, порядок їх виплати і т.д. також обмовляються в даному договорі.

Аудиторський звіт і юридичний висновок повинен бути прикладений до проспекту емісії єврооблігацій. У разі додатку тільки його частини або зведених звітів аудитори повинні написати лист відповідного зразка, що свідчать про достовірність прикладеної інформації. [29, с.137], [31, с.305]

Висновки до 2 розділу

Отже, ринок євровалют - це автономний і незалежний оптовий ринок, де оперують, як правило, великими сумами. Він майже не піддається регулюванню, не підкоряється національному законодавству, майже не оподатковується, євровалюти є джерелом дешевого кредиту для позичальника і високого прибутку для позикодавця. Маючи відмінності від національних ринків позикових капіталів, ринок євровалют разом з тим тісно з ними пов'язаний, оскільки на ньому використовується практично ті ж види банківських операцій і грошових документів, а також переплітаються грошові потоки.

Розділ ІІІ. Україна на ринку євровалют

Для України більшість операцій, що проводяться на ринку євровалют, мають специфіку, яка обумовлена специфікою країни зі “слабкою” валютою та жорстко регульованим валютним ринком. Проведення будь-якої з валютних операцій потребує від учасника валютного ринку не тільки знання основ функціонування валютного ринку, а й вивчення та кваліфікованого застосування численних законодавчих та нормативних актів, що регулюють діяльність суб’єктів валютного ринку. [3, с.8]

В Україні міністерство зв’язку здійснює контроль за дотриманням правил поштових переказів та пересилання валютних цінностей. Також в Україну залучаються іноземні кредити для розв’язання проблем, що пов’язані зі структурною перебудовою економіки, технічним переоснащенням і модернізацією виробничих процесів, проведенням конверсії та розвитком експортного потенціалу.

Єврокредити залучаються на підставі міжнародних угод, що укладаються між суб’єктами кредитних відносин. Для координації діяльності економічних агентів України щодо залучення та цільового використання іноземних кредитів створено Валютно-кре­дитну раду при Кабінеті Міністрів.

Протягом останніх років Україна уклала низку міжнародних угод щодо відкриття кредитних ліній під конкретні проекти й програми. Набрала сталого характеру співпраця Національного банку України (головного агента Уряду) з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком і Європейським банком реконструкції та розвитку. 1995 р. було підписано угоду про кредит “стенд-бай” Україні з боку МВФ, опрацьовано кілька проектів реструктуризації та підтримки фінансового сектора, що реалізуються спільно зі Світовим банком починаючи з 1996 р. набула чинності (1996) керована НБУ кредитна лінія з ЄБРР на підтримку малого та середнього підприємництва шляхом переуступлення кредитів через ряд комерційних банків.

Розширились також двосторонні зв’язки з центральними банками багатьох зарубіжних країн. Підписано угоди про співробітництво з центральними банками Німеччини, Франції, Нідерландів, Китаю, Ірану. Триває співпраця з фінансовими установами США через Агентство міжнародного розвитку США.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Міжнародні відносини»: