Сторінка
6
У створенні іміджу фірми важливу роль відіграють і дні “відкритих дверей”, які підприємство влаштовує щороку.
Стиулювання збуту передбачає різноманітні знижки, розпродажі, лотереї тощо.
Отже, стмулювання збуту передбачає мотивацію споживачів. Стимулювання збуту нашого нового коньяку “Ренесанс” представлене акцією, в результаті якої, купуючи коньяк“Ренесанс”, можна отримати безкоштовну вечерю у вишуканому ресторані, де до столу подають вишуканий коньяк нашої фірми
Так само наша фірма надає знижки оптповим покупцям.
Персональний продаж: для організаторів різноманітних свят, бенкетів, весіль, які роблять велике замовлення безпосередньо у виробника проводяться спеціальні консультації при виборі коньяку, щоб вони як найкраще підкреслювали атмосферу святкового столу.
Висновок
Отже, виконуючи дану курсову роботу, ми прийняли низку рішень по чотирьох складових комплексу маркетингу : товару, ціні, організації збуту продукції і методах її просування.
Щодо самого товару, основне, що ми враховували, - це те , що споживач купує насолоду від витонченого смаку, хороший настрій, а не просто пляшку коньяку . Не другорядну роль при розробленні товару відіграла і упаковка, метою якої є перш за все зацікавити потенційного споживача. Крім цього вона є засобом комунікації з нашим споживачем.
При прийнятті рішеннь по ціноутворенню орієнтувались на те, що підприємство прагне завоювати лідерство за якістю продукції, а головний орієнтир ціноутворення – збільшення частки ринку.
Збутова і комунікаційна політика орієнтуються перш за все на просування нового товару – коньяку “Ренесанс” .
Перш ніж виходити на ринок, було проведено ретельний аналіз споживчої потреби та коньюктури ринку. Оскільки естетичні потреби людей не можливо повністю задовільнити (смаки споживачів сильно відрізняються одні від одних), ми на основі проведеної сегментації, враховуючи параметри нового товару, визначили споживачів, на потреби яких будемо орієнтуватись в нашій діяльності.
Отже, завдяки характеристикам товару, котрі відмінні від якостей товарів конкурентів, у поєднанні з активною діяльністю з просування товару, підприємство знайшло своє місце на ринку, відокремлене у свідомості споживачів від аналогічних товарів конкурентів, тобто, знайшло свою “нішу” на ринку.
Список літератури
1. Мороз Л.А., Чухрай Н.І. Маркетинг: навч. посібник. - Л.: ДУ “ЛП”, 1999. - 244с.
2. Котлер Ф., Армстронг Г., Сондерс Д., Вонг В. Основы маркетинга. – К , М., СПб.: Издат. дом «Вильямс», 1998. - 1056с.
3. Прауде В.Р., Білий О. Б. Маркетинг. – К.: Вища шк., 1994. - 256с.
4. Эванс Дж. Р., Берман Б. Маркетинг. – М.: Экономика, 1993. – 335с.
5. Голубков Е.П. Маркетинговые исследования. - М., 1998. - 416с.
6. Бравнов А. А. Маркетинг малого предприятия: Практическое пособие. - К.: ВИРА - Р, 1998.-384с.
7. Войчек А. В. Маркетинговий менеджмент: Підручник. - К.: КНЕУ, 1998.-268с.
8. Горновенко С.С. Маркетинг: Підручник для вузів. - К.: Лібра, 1998.-384р.
9. Цигачко Л., Ноздрева Р.Б. Маркетинг: как побеждать на рынке. - М.: 1990.-304с.