Сторінка
2

Флора і фауна Косівського району

За породним складом в лісах переважають хвойні лісоутворювачі ялина європейська (52%) та ялина біла (5%). З інших хвойних лісоутворюючих порід зустрічаються сосна звичайна, сосна гірська, кедр європейський, ялиця та модрина. Із листяних лісоутворючих порід найбільш поширені бук лісовий (21) та дуб звичайний (11%). З інших листяних лісоутворювачів зустрічаються дуби скельний та червоний, граб звичайний, ясен звичайний, клен, берест, акація біла, береза, осика, вільхи чорна та сіра, липа дрібнолиста та інші.

Середній вік насаджень 60 років.

Середній річний приріст насаджень 4,3 м3./га.

Загальний запас деревини в лісах області складає 114 млн.м3.

Своєчасне проведення лісовідновних робіт та рубок, пов'язаних з веденням лісового господарства, за останні 40 років позитивновплинуло на поліпшення породного складу лісів району.

По віковій структурі в лісах району переважають середньовікові насадження, доля яких складає 46,4%, молодняки займають 32,2%,пристигаючі 10,4% та стиглі та перестійні 8%.

Лісокористування в лісах району здійсняється в межах затвердженої розрахункової лісосіки.

У високогір'ях Косівського району удвічі більше, ніж упродовж попередніх років, лісівники висаджують північно-американських дугласій, які визначаються стійкістю проти вітрів, а з кожного гектара видають по 1200 м3 деревини. У низинних лісах більшого поширення набули явори, деревина яких добре ціниться на ринку.

Стрілка вліво: Косівський р-н Використана література:

1. Географія України. Підручник. – К., 2001.

2. Географічна енциклопедія. В 3-х томах. – К., 1994-1996.

3. Міста і села України. – К., 1989.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Краєзнавство, етнографія, етнологія»: