Сторінка
5
1. Формування сукупного попиту в Україні має свою специфіку, пов’язану з необхідністю відновлення ефективних макроекономічних і міжгалузевих пропорцій. Йдеться про об’єктивну необхідність поліпшення базисних економічних пропорцій, зокрема стимулювання внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту, зростання частки валового нагромадження основного капіталу та відповідного зниження частки проміжного споживання. Сьогоднішні темпи структурних змін є вкрай недостатніми для того, щоб сформувати базові передумови економічного розвитку.
2. Методи кількісного визначення сукупного попиту потребують вдосконалення з метою дослідження процесів відтворення та взаємовідносин галузей економіки. Детальну характеристику міжгалузевих зв’язків і пропорцій викладено в міжгалузевому балансі, на основі якого автором проведено розрахунки структурних елементів внутрішнього попиту, а також зовнішнього попиту.
3. Для характеристики сукупної пропозиції, поряд з основним показником національних рахунків – ВВП, доречно використовувати й інші модифікації суспільного продукту. Зокрема, валовий наявний дохід більш вірогідно характеризує обсяги товарів і послуг, що пропонуються для кінцевого споживання та нагромадження, оскільки враховує перерозподільчі відносини з іншими країнами і, відповідно, точніше визначає обсяги кінцевого споживання та національних заощаджень.
4. Оптимізація структури сукупного попиту та сукупної пропозиції залежить понад усе від системи державного макроекономічного регулювання, формування ефективної структури економіки та активізації інвестиційних процесів. Сучасний підхід до характеру економічної політики, обсягів і методів державного регулювання економіки повинен враховувати зміни, пов’язані з циклічними коливаннями і конкретними завданнями економічного зростання.
Література:
1. Всемирная история экономической мысли: В 6т. / МГУ им. М.В. Ломоносова; Гл. редкол.: В.М. Черковец. – М.:Мысль,1988. – Т. 2: От Смита и Рикардо до Маркса и Энгельса. – 574 с.
2. Стігліц Дж. Е. Економіка державного сектора: Пер. с англ. – К.: Основи, 1998. – 854 с.
3. Основы экономической теории: политэкономический аспект: Ученик / Климко Г.Н., Канищенко Л.А., Пригода В.Н., Чухно А.А.; Под ред. Г.Н. Климко: Пер. с укр. – К.: Знання – Прес, 2001 – 646 с.
4. Експрес-інформація Держкомстату України „Валовий внутрішній продукт за 2005 рік”.
5. Національні заощадження та економічне зростання / За ред. Б.Є. Кваснюка. – К.: МП „Леся”, 2000. – 304 с.
6. Національні рахунки 2004: Статистичний збірник. – Держкомстат України, 2006.
7. Моніторинг макроекономічних та галузевих показників України за 2004 рік. – Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, 2005.
Інші реферати на тему «Економічні теми»:
Модернізація управлінської діяльності в сфері планування, обліку та оцінювання роботи науково-педагогічних працівників
Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств
Зайнятість і безробіття сільського населення
Державне регулювання інформаційним суспільством в Україні
Особливості функціонування страхових компаній на фінансовому ринку України