Сторінка
3
Користуючись набором таких показників, виражених об'єктивними числовими даними, можна розробити достовірне агровиробниче групування ґрунтів для будь-якої території. Послідовність проведення робіт з агровиробничого групування ґрунтів відображена на рисунку 3.1.
Спеціалізовані (спеціальні) агровиробничі групування об'єднують ґрунти за ознаками, що прямо або побічно впливають на зміну ґрунтової родючості, з урахуванням необхідних меліоративних заходів. Доцільно виділяти чотири групи ґрунтів, які поліпшуються: спеціальною агротехнікою, легкими меліораціями (вапнування, глинування, гіпсування та ін.), важкими меліораціями (осушення, промивка, дренаж), не меліоруються.
Рис. 3.1. Схема послідовності проведення агро виробничого групування ґрунтів
При проведенні спеціальних агровиробничих групувань враховують показники, які визначають: еродованість, засолення, заболочування, солонцюватість, кам'янистість, гранулометричний склад, кислотність, агрохімічні, фізичні, фізико-хімічні, біологічні властивості ґрунтів, а також крутість схилів, глибину залягання щільних порід та інше.
Подальший розподіл у межах названих чотирьох груп здійснюється за спрямованістю і характером меліоративних заходів (осушення, розсолення, розсолонцювання та ін.). Для ґрунтів, об'єднаних до однієї агровиробничої групи, намічається однаковий напрям їх сільськогосподарського використання і загальний комплекс агротехнічних заходів при вирощуванні сільськогосподарських культур та застосування комплексу протиерозійних або меліоративних заходів тощо.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ – 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua
Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»:
Охорона грунтів і боротьба з ерозією. Види ерозії: водна і вітрова ерозія. Інші види деградації ґрунтових ресурсів – зсуви, корети, просадки, селі, руйнування промисловими розробками мочарних заболочених грунтів. Заходи боротьби з ерозією – агротехнічні,
Мета, завдання, об’єкти і методи моніторингу земель
Додаткові модулі розширення можливостей ГІС - пакетів
Географія Литви
Складання проекту внутрігосподарського землевпорядкування