Сторінка
3
Крім того, специфіка роботи районних агропромислових формувань, переважно до складу яких входить районна землевпорядна служба, потребує від її працівників відповідної участі в організації виробництва на сільськогосподарських підприємствах, яка не прямо, а посередньо пов'язана з організацією раціонального і ефективного використання земель району.
Структура районної землевпорядної служби протягом багатьох років складалася переважно з одного спеціаліста — головного (старшого) інженера-землевпорядника, який працював у різних агропромислових формуваннях райвиконкому (управлінні сільського господарства, агропромисловому об'єднанні тощо). В даний час районна землевпорядна служба на Україні є структурним підрозділом управління землекористування і землевпорядкування облвиконкому,, у складі якого, як правило, працюють два спеціалісти.
На території деяких колишніх союзних республік в складі районної землевпорядної служби у свій час функціонували такі підрозділи, як міжколгоспні землевпорядники, районні госпрозрахункові групи землевпорядників тощо. Такі групи спеціалістів, наприклад, в Росії займаються питаннями підготовки і оформлення справ по відведенню земель для державних і громадських потреб, а також земельно-кадастровими роботами. Однак в інших республіках усі функції по землевпорядкуванню, землекористуванню, земельному кадастру, державному контролю за використанням і охороною земель в районі здійснює головний (старший) інженер-землевпорядник райвиконкому, який одночасно за посадою є державним інспектором по використанню і охороні земель в районі.
Районна землевпорядна служба є головною ланкою в загальній системі землевпорядної служби. Це пов'язано з тим, що всі вищестоящі землевпорядні органи практично не займаються виконанням землевпорядних робіт в натурі, а отримують необхідні дані для управління земельним фондом шляхом узагальнення, систематизації та аналізу даних, отриманих від районної землевпорядної служби. Звідси такого важливого значення набувають питання організації і планування землевпорядних робіт на рівні адміністративного району, які можна звести до таких дій:
— планування землевпорядних робіт;
— організації виконання проектно-вишукувальних робіт;
— контролю і приймання виконаних робіт;
— ведення основного і поточного земельного кадастру;
— надання допомоги господарствам у здійсненні проектів;
— державного контролю за використанням і охороною земель;
— участі в роботі постійних і спеціальних комісій райвиконкому;
— роботи з листами, заявками і скаргами підприємств, організацій, установ і громадян.
Крім того, головний (старший) інженер-землевпорядник як член трудового колективу агропромислового формування райвиконкому бере участь у виконанні завдань спеціального характеру, пов'язаних з організацією і управлінням сільського господарства в районі.
Усе сказане вище потребує здійснення відповідних заходів щодо організації і планування робіт районної землевпорядної служби.
Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»:
Степи України
Місце земельного кадастру у складі кадастру природних ресурсів. Здійснення програми і порядок ведення автоматизованої системи державного земельного кадастру
Фізико-хімічна характеристика та використання ґрунтів лісостепу
Проектування рекультивації земель
Визначення питомої ваги твердої фази ґрунту