Сторінка
4

Реалізація худоби на м’ясопереробні підприємства

Туші телят. Перша категорія — туші рожево-молочного кольору, м’язова тканина розвинена задовільно, стегна виповнені, остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають; відкладення жиру є в нирковій і тазовій частинах, на ребрах і подекуди на стегнах. Друга категорія — туші рожевого кольору, м’язи розвинені задовільно, остисті відростки спинних і поперекових хребців ледь виступають; незначні відкладення жиру є в нирковій і тазовій частинах. Туші великої рогатої худоби, які не відповідають вимогам нижчесередньої та II категорій вгодованості, належать до худих.

Туші свиней. Перша категорія — м’язова тканина розвинена добре, особливо на спинній, поперековій і задньотазових частинах, сало щільне білого кольору або з рожевим відтінком, рівномірно розподілене по всій довжині напівтуші, різниця у товщині сала на холці і на попереку не повинна перевищувати 1,5 см; на поперечному розрізі грудної частини на рівні між 6-7 ребрами повинно бути не менша двох прошарків м’язової тканини; довжина напівтуші від місця з’єднання першого ребра з грудною кісткою до переднього краю зрощення лубкових кісток не менше 75 см, шкіра без пігментації, поперечних складок, пухлин а також без синців і травматичних пошкоджень, які зачіпають підшкірну тканину. Маса туші в шкурі від 53 до 70 кг, товщина сала 1,5-3,5 см. Друга категорія — туші молодняку м’ясних свиней з масою в шкурі 38-98 кг, без шкури — 34-90 кг, крупонованих — 37-91 кг і товщиною сала 1,5-4,0 см; до цієї ж категорії належать туші підсвинків з масою в шкурі 12-39 кг, без шкури — 10-34 кг і товщиною сала 1,0 см і більше. Третя категорія — туші жирних свиней з товщиною сала 4,1 см і більше. Четверта категорія — туші кабанів з масою в шкурі більше 98 кг, без шкури — більше 90 кг, крупонованих — більше 91 кг і товщиною сала 1,5-4,0 см. Туші свиноматок з товщиною сала 1,5-4,0 см. П’ята категорія — туші поросят-молочників масою 3-6 кг.

Характеристика туш коней

Туші дорослих коней. Перша категорія — м’язи розвинені добре, лопатки і стегна виповнені. Остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають. Підшкірні жирові відкладення вкривають поверхню туші з просвітами. Значні відкладення жиру є на гребені шиї, крижах і суцільним шаром на внутрішній поверхні черевної стінки біля білої лінії. Друга категорія — м’язи розвинені задовільно, стегна ледь підтягнені, остисті відростки спинних і поперекових хребців, вісь лопатки, плечо-лопаткові з’єднання і маклаки можуть ледь виступати. Підшкірні жирові відкладення є на гребені шиї, а також вкривають поверхню туші тонким шаром на ребрах, крижах, зовнішньому боці стегон. На внутрішній поверхні черевної стінки полив жиру може мати просвіти.

Туші молодняку. Перша категорія — м’язи розвинені добре, лопатки і стегна виповнені. Жирові відкладення невеликими ділянками є на гребені шиї, холці, крижах і стегнах. На внутрішній поверхні черевної стінки біля білої лінії жир розміщується суцільним поливом. Друга категорія — м’язи розвинені задовільно, кістки скелета ледь виступають. Підшкірні жирові відкладення незначні. На внутрішньому боці черевної стінки є тонкий шар жирових відкладень із значними просвітами.

Туші лошат. Перша категорія — м’язи розвинені задовільно, остисті відростки спинних і поперекових хребців, плечо-лопаткові з’єднання і маклаки ледь виступають. Незначні відкладення жиру є на гребені шиї і незначний полив з просвітами на туші і внутрішньому боці черевної стінки. До першої категорії належать також туші коней з добре розвиненою мускулатурою без значних відкладень жиру. Остисті відростки хребців на холці можуть виступати у туш усіх категорій вгодованості.

Література:

1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ – 2004 р. 2 томи.

2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Географія економічна»: