Сторінка
6

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі

Інколи, в залежності від обстановки, санітарно-транспортні засоби, які призначені для евакуації поранених і хворих, доцільно використовувати централізовано і попередньо не надавати батальйонам (полкам), а утримувати в одному місці: полкові при МПП, дивізійні при омедб (ОМЗ). Начальник медичної служби дивізії (полку), знаючи обстановку, завантаженість медичних пунктів (кількість поранених на маршрутах переміщення МПБ) може використовувати засоби для одномоментного і послідовного звільнення медичних пунктів і перш за все тих, які перевантажені пораненими і хворими, відстали від забезпечуючих підрозділів і підлягають переміщенню.

В ході наступу і особливо при бою в глибині оборони противника на незнайомій території важливого значення набувають санітарно-гігієнічні і протиепідемічні заходи. Силами і засобами медичної служби рот, батальйонних і полкових медичних пунктів ведеться безперервна медична розвідка з метою вияснення санітарно-епідемічного стану району, який залишив противник, та інших факторів обстановки, які можуть вплинути на санітарно-епідемічний стан підрозділів полку і використання засобів медичної служби.

Успішне рішення завдань медичного забезпечення полку в наступі можливе при чіткому оперативному і безперервному управлінні медичною службою в бою. Управління медичною службою здійснює начальник медичної служби полку. Основою для управління є рішення командира на організацію наступального бою, вказівки начальника медичної служби дивізії і вироблене з врахуванням цього рішення начальника медичної служби полку з організації медичного забезпечення наступального бою. Основні положення тилового забезпечення наступального бою доводяться до підлеглих, а також для командирів підрозділів в частині, що до них відноситься.

В ході бою начальник медичної служби полку активно збирає відомості про бойову і медичну обстановку, підтримує безперервний зв’язок з підлеглими, начальниками медичної служби приданих і сусідніх частин. З врахуванням зміни обстановки уточнює завдання підлеглим, використовуючи для цього засоби зв’язку, водіїв санітарних автомобілів, тощо.

4.Організація медичного забезпечення полку при переслідуванні і в зустрічному бою.

При організації медичного забезпечення переслідування необхідно враховувати:

- умови виникнення переслідування (в результаті успішного розвитку в наступі, зустрічного бою чи навмисного відходу противника);

- засіб переслідування (з фронту, по шляхам паралельно напрямку відходу противника, комбінованим засобом – одночасно з фронту і паралельно напрямку);

- ведення переслідування безперервно вдень і вночі, в будь-яку погоду з використанням як можна більшої кількості шляхів, паралельно напрямку відходу противника; стрімке просування військ в поєднанні з боями на окремих рубежах;

- велику глибину завдань, широке застосування передових, рейдових загонів, а також тактичних повітряних десантів (десантно-штурмових підрозділів).

З отриманням даних про перехід полку до переслідування начальник медичної служби полку приймає рішення про організацію медичного забезпечення, в якому особлива увага приділяється:

- заходам по підготовці медичної служби полку до медичного забезпечення переслідування;

- визначенню завдань і місця підрозділів медичної служби в колонах полку, порядку їх пересування і роботи;

- організації медичного забезпечення передових рейдових загонів і тактичного повітряного десанту;

- організації евакуації поранених і хворих в ході переслідування.

Окремий медичний батальйон (ОМЗ) передбачений для розгортання в ході переслідування, зближується з військами і знаходиться в готовності до висування. При переході до переслідування медичні пункти батальйонів слідують за своїми батальйонами, медичні пункти полків переміщаються безпосередньо за головними підрозділами своїх полків.

В ході переслідування медичні пункти полків розгортаються як правило з вводом в бій своїх частин, окремий медичний батальйон (ОМЗ) – з вводом в бій головних сил дивізії.

Евакуація поранених і хворих при переслідуванні ведеться в розгорнуті медичні частини і підрозділи, що забезпечують майбутні бойові дії, а також в розгорнуті медичні частини і підрозділи, що розгортаються в ході переслідування. При відсутності можливості евакуації поранених і хворих з полку що веде переслідування, їх перевозять за собою. Для евакуації поранених і хворих при переслідуванні повинен залучатися повітряний транспорт.

При організації медичного забезпечення полку під час зустрічного бою необхідно врахувати:

- умови виникнення зустрічного бою (в ході маршу, при розвитку наступу, при проведенні контрудару (контратаки), при знищенні повітряного і морського десанту);

- характерні риси зустрічного бою (обмежений час на його організацію, швидке зближення сторін і ввід їх в бій з ходу, напружена боротьба за виграш часу, захват і утримання ініціативи, різкі і часті зміни обстановки, швидкий перебіг бойових дій, їх розгортання на широкому фронті і на велику глибину, наявність значних проміжків між частинами і відкритих флангів);

- організацію і ведення зустрічного бою;

- можливий характер застосування противником різних засобів ураження, організацію тилового забезпечення;

- характер послідовних дій полку;

- склад і стан медичної служби полку до початку зустрічного бою;

- задачі, що поставлені перед медичною службою;

- вказівки вищестоящого начальника медичної служби по організації медичного забезпечення.

Основні заходи по підготовці до медичного забезпечення зустрічного бою, як правило, проводяться своєчасно при підготовці частин до маршу, наступу чи до участі в контрударі. З прийняттям командиром полку рішення на зустрічний бій організація медичного забезпечення уточнюється.

Головні зусилля медичної служби зосереджуються на забезпечення передового загону (авангарду) і головних сил полку.

Передовий загін (авангард) і тактичний повітряний десант в залежності від їх складу посилюються необхідними силами і засобами вищестоящого начальника медичної служби. При цьому передовий загін в складі полку (батальйону) може посилюватися медичним взводом омедб (автоперев’язувальна) і санітарно-транспортними засобами, авангард у складі батальйону (роти) силами і засобами медичної служби для надання першої лікарської допомоги.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: