Сторінка
4
Обласні управління Державного казначейства розподіляють (за встановленими нормативами відповідного бюджету) між загальним та спеціальним фондами місцевих бюджетів залишки коштів за день з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3161 «Кошти, які розподіляються між загальним і спеціальним фондами місцевих бюджетів».
Кошти, які належать спеціальному фонду державного або місцевих бюджетів, перераховуються на рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3121 «Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки» або 3151 для подальшого їх зарахування на відповідні спеціальні та/або особові реєстраційні рахунки розпорядників коштів.
Кошти, які належать загальному фонду державного або місцевих бюджетів, перераховуються на рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету» або 3141.
За результатами розподілу платежів між загальним та спеціальним фондами місцевих бюджетів формується Відомість розподілу платежів між загальним та спеціальним фондами місцевого бюджету, які надійшли на рахунки 3161 (табл. 21), та засобами програмного забезпечення у регламентованому режимі проводиться перерахування розподілених коштів на відповідні рахунки.
4. Платежі до бюджету, які відповідно до Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішенням місцевої Ради у поточному році розподіляються між державним бюджетом та бюджетами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя або між рівнями місцевих бюджетів, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3311 «Кошти, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами» або 3311 Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів. Інформація про надходження з урахуванням повернень одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6211 «Доходи, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами» або 6221. Кредитовий залишок за рахунком фінансового обліку 6211 або 6221 дає інформацію про надходження платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевим бюджетами або між рівнями місцевих бюджетів з початку року.
Кошти, які протягом дня зараховувались на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3311 «Кошти, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами», в кінці операційного дня розподіляються за встановленими нормативами між державним та обласним бюджетом. Після розподілу частина коштів, яка належить загальному фонду державного бюджету, засобами програмного забезпечення зараховується на відповідний аналітичний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3111, з якого перераховується на відповідний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112 для перерахування платежів, які належать до загального фонду державного бюджету. Подальше перерахування коштів з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3112, здійснюється на підставі платіжних доручень у регламентованому порядку. Частина коштів, належна бюджетам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, платіжним дорученням обласного управління Державного казначейства перераховується на рахунок відповідного бюджету, відкритий в установі банку, та/або меморіальним документом на рахунок, відкритий в органі Державного казначейства.
Залишки коштів на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3321 «Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету», наприкінці дня за встановленими нормативами розподіляються між рівнями місцевих бюджетів і засобами програмного забезпечення зараховуються: 1) на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141 «Надходження до загального фонду місцевих бюджетів»; 2) на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3151 «Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки». При цьому частина коштів, яка належить цільовим фондам, перераховується на їхні рахунки.
За результатами розподілу платежів між державним бюджетом та бюджетами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя або між рівнями місцевих бюджетів формується відповідно Відомість розподілу платежів до бюджету, які надійшли на рахунок 3311 (табл. 22) або Відомість розподілу платежів між рівнями місцевого бюджету, які надійшли на рахунки 3321 «Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету» (табл. 23).
5. Платежі, які тимчасово віднесені до доходів державного або місцевого бюджету і підлягають розподілу (фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок суб'єктів малого підприємництва та інші податки, що відповідно до чинного законодавства розподіляються між бюджетами і різними отримувачами коштів), зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовими рахунками 3411 і 3421.
(Інформація про надходження з урахуванням повернень одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунками фінансового обліку 6411 і 6421 «Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу». Кредитовий залишок за рахунками 6411 і 6421 дає інформацію про надходження платежів, які тимчасово відносяться на доходи державного або місцевого бюджету і підлягають розподілу, наростаючим підсумком з початку року.
Залишки коштів на рахунках, відкритих за балансовими рахунками 3421 та 3411, у кінці дня розподіляються за нормативами, установленими відповідними законодавчими актами.
Після розподілу кошти, що відносяться на доходи державного або місцевого бюджету, засобами програмного забезпечення зараховуються:
— на відповідні аналітичні рахунки, відкриті за балансовими рахунками 3141 і 3111;
— на відповідні аналітичні рахунки, відкриті за балансовими рахунками 3151 і 3121. Частина коштів, яка належить цільовим фондам, перераховується на їхні рахунки.
За результатами розподілу коштів, тимчасово віднесених на доходи державного або місцевого бюджету, формується Відомість № 2м розподілу коштів, тимчасово віднесених на доходи бюджету (табл. 24), а також Реєстр платників за спрощеною системою оподаткування (кошти Пенсійного фонду та кошти на обов'язкове соціальне страхування) (табл. 25).
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Передумови виникнення і функціонування місцевих бюджетів
Державна політика на валютному ринку
Вплив податкової та амортизаційної політики держави на інвестиційний клімат в умовах ринкових відносин
Місцеві податки і збори як джерело доходів місцевих бюджетів (на матеріалах Чернівецької міської ради)
Галузі, форми і види страхування. Страховий ринок