Сторінка
1
Державний бюджет України – централізований фонд фінансових ресурсів держави, який використовується для виконання поклаених на неї функцій, перебачених Конституцією України й організаційному етапі – це план утворення і використання фінансових ресурсів, що знаходяться в розпорядженні держави (рис. ).
В умовах Союзу державний бюджет України виконував підпорядковану роль у розподільчих процесах. Він був інструментом перерозподілу ресурсів між галузями республіканського господарства і різними соціальним групами населення на території України, а також між територіями всередині республіки.
Як незалежна держава Україна склала закон державною бюджету на 1998 р. Через нього перерозподілялося більше ніж 60% національного доходу і 70% фінансових ресурсів держави Він був зведений з дефіцитом менше ніж 3% доходів.
У 1990 р Прийнято Закон "Про бюджетну систему України", відповідно до якого державний бюджет складається з двох самостійних ланок - загальнодержавного бюджету і місцевих бюджетів. За кожним з них закріплені відповідні доходи і видатки. Збалансування бюджету досягається за допомогою регулюючих загальнодержавних доходів Закон визначає порядок складання, розгляду і затвердження бюджетів Бюджетний рік розпочинається 1 січня і закінчується 31 грудня.
Спад виробництва і пов'язані з ним зміни в економічній ситуації в державі зумовили, за розрахунками Міністерства фінансів України зменшення доходів бюджету за всіма джерелами у сумі понад 13,4 млрд. крб. Призупинення спаду виробництва дало б змогу ліквідувати дефіцит бюджету і докорінно змінити фінансове становище в державі.
Структура доходів бюджету свідчить, що частка непрямих податків (податок на добавлену вартість і акцизний збір ) те досить висока і перевищує 24% його доходів. Це дає підстави для висновку, що доходи бюджету недостатньо залежать від якісних показників роботи галузей економіки.
У цілому фінансові зв’язки галузей економіки з бюджетом ґрунтується з одного боку, на активних формах мобілізації доходів, а з іншого – на безповоротних формах фінансування і відсутності контролю за витрачанням коштів. Ця галузь фінансових відносин вимагає глибокого аналізу і докорінного удосконалення.
У 1995 році Верховна Рада України прийняла нову реакцію Закону „Про бюджетну систему України”, де наведено більш чітке визначення бюджетної системи, її складових частин. Детальніше регламентовано бюджетний процес, здійснено розмежування доходів і витрат між ланками бюджетної системи України.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Забезпечення ліквідності оборотних коштів. Підвищення рентабельності оборотних активів. Мінімізація втрат оборотних активів в процесі їх використання
Створення і розвиток бюджетної системи
Застосування принципів кваліметрії до комплексної оцінки фінансового стану підприємства
Методи регулювання доходів бюджетів
Моделювання інфляційних процесів