Сторінка
4
Відмова від виконання форвардних контрактів не допускається. Ці операції широко використовуються насамперед для страхування валютних ризиків. Характерними рисами цих операцій є те, що вони здійснюються на міжбанківському (позабіржовому) ринку, умови форвардного контракту не є строго формалізованими і визначаються сторонами досить довільно. Тому ці умови й особливо ціни таких контрактів не є "прозорими" для інших учасників ринку.
Валютний своп - це комбінація двох конверсійних операцій з валютами на умовах спот і форвард, які здійснюються одночасно і розраховані на одну і ту ж валюту. Наприклад, на умовах спот долари США негайно продаються, а на умовах форварду у того ж контрагента долари купуються з поставкою через певний строк і за домовленим курсом. Валютний своп забезпечує зворотний рух валютного потоку, що дає можливість ефективно використовувати його в спекулятивних цілях, для хеджування валютними ризиками та управління валютною позицією банку.
5. Практика визначення дати СПОТ
Для проведення точності розрахунків необхідно знати як визначити дату спот.
Наприклад, банк в Лондоні продає 1000000 UKP банку у Нью-Йорку, і визначено курс у 1,6740 USD за UKP. На дату спот банк в Лондоні повинен буде заплатити 1000000 UKP тому, кого нью-йоркський банк використовує в якості свого кореспондента в Лондоні. Цим банком-кореспондентом цілком може бути, той самий банк у Лондоні, який виступає в якості однієї із сторін в угоді. В обмін на це лондонський банк одержить в Нью-Йорку 1674000 USD.
Але як визначити дату спот? На практиці це робиться просто.
Якщо одна сторона зв'язується з іншою і проводить (запитує) тверде котирування (ціна, за якою сторона, що дає котирування бажає провести угоду/операцію на розумну суму) для розрахунків по спот, то в якості дати спот буде використана та, яку вкаже банк, який надає котирування, якщо до укладення угоди не було вибрано якоїсь іншої сприятливої дати. У цьому прикладі дата спот наступить через 2 дні. І ця дата повинна співпасти з банківським робочим днем в обох центрах, у Лондоні і Нью-Йорку.
Таким чином, якщо угоду укладено в п'ятницю, і не завадять ніякі національні свята, в обох країнах, то дата спот припаде на наступний вівторок. Щоправда, можуть бути і проблеми, якщо у Нью-Йорку понеділок буде вихідним днем у банку, то тоді нью-йоркський банк прийме нью-йоркську дату спот, яка припадає на наступну середу, а не на вівторок. Лондонський дилер, у свою чергу визначив в якості дати спот вівторок, як це повинно бути у Лондоні. У вівторок лондонський банк заплатить 10000 UKP очікуючи, отримати доларовий еквівалент Нью-Йорку але дізнається, не вчасно про те, що нью-йоркський банк перекаже долари тільки в середу.
Відповідно, професійний дилер рідко припускає такі помилки і з такими валютами, але не слід, забувати про операції з неосновними і рідкісними валютами, країнами розклад вихідних в яких не є широко відомим.
Зрозуміло, що правильна розрахункова дата є важливою, бо іноземні валютні ринки діють за правилом компенсованої вартості, за яким жодна з сторін в угоді не надає кредит іншій стороні. Це означає, що у той день, коли лондонський банк виплачує суму у фунтах стерлінгів, американський банк повинен переказати доларовий еквівалент. Відповідно, неможливо, щоб обидва платежі надійшли до відповідного одержувача одночасно. З різницею у 5 годин (інколи в 6). Лондонський банк припиняє розрахункові операції, у той час як Нью-Йоркський тільки відкриває свої двері. Як бути у такій ситуації? Лондонський банк надасть банку в Нью-Йорку внутріденний овердрафт.
Овердрафт – короткотерміновий кредит (як правило, до 10 днів), який надається банком надійному клієнтові понад залишок на поточному рахунку в межах раніше обумовленої суми.
На щастя в умовах розвиненого валютного ринку проценти стягуються лише по одноденному овердрафту, а по внутріденному ніякі проценти не нараховуються.
Загалом, дата спот - це другий діловий банківський, робочий чи кліринговий день після дня укладення угоди, якщо сюди не потрапляють святкові чи вихідні дні центру, який дає котирування.
Єдиним винятком є той випадок, коли дата спот в банку, який надає котирування будь-якої валюти співпадає з банківським вихідним у країни цієї валюти.
Список використаної літератури
1. Опарін В.М. Фінанси.(загальна теорія) -К.: КНЕУ, 1999.
2. Пащенко П., Соловей Н.Стратегія управлення фінансовими ресурсами. //Бизнес-информ.-1998. -№20.
3. Ріппа М.Б. Фінансові проблеми реформування системи пенсійного забезпечення. //Фінанси України. -2000--№5.
4. Родионова Н. Финансы. – М.: Финансы, 1995.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Поняття бюджетної системи. Структурна побудова бюджетної системи. Принципи побудови бюджетної системи України
Бюджетний процес як предмет бюджетного менеджменту
Фіскальна ефективність зміни податкових ставок залежно від форми власності
Поняття “дотації вирівнювання” та її зв’язок із вилученням коштів
Виконання бюджетної політики