Сторінка
4
Операції з купівлі-продажу іноземної валюти здійснюються уповноваженими банками за письмовими дорученнями клієнтів зі сплатою комісійної винагороди на умовах домовленості.
Будь-яка операція уповноваженого банку з купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України, в тому числі через інший уповноважений банк, у якому відкриті кореспондентські рахунки як у гривнях, так і в іноземній валюті має бути в обов'язковому порядку відображена у балансі банку. Для комерційних банків України запроваджена звітність про здійснення валютних операцій на міжбанківському валютному ринку в розрізі продажу та валютних надходжень на користь резидентів, а також про здійснення операцій на рахунку "лоро".
Важливим напрямом становлення і подальшого розвитку внутрішнього валютного ринку в Україні є його лібералізація та децентралізація. Поки що валютний ринок в Україні за багатьма позиціями монополізований Українською міжбанківською валютною біржею (УМВБ) та Кримською міжбанківською валютною біржею (КМВБ).
УМВБ проводить такі основні операції: 1) організовує торги та укладає угоди з купівлі й продажу іноземної валюти з членами УМВБ;
2) організовує та проводить розрахунки в іноземній валюті й у гривнях за укладеними на УМВБ угодами; 3) визначає поточний курс іноземних валют до гривні за угодами на УМВБ. Право участі в торгах УМВБ мають тільки засновники УМВБ, НБУ та установи, прийняті в члени УМВБ.
Біржові торги відбуваються не рідше одного разу на тиждень. Операції на УМВБ здійснюються членами УМВБ через своїх представників, які діють на підставі доручення — дилерів. Проведення торгів та визначення поточного курсу іноземних валют до гривні здійснює спеціально уповноважений співробітник УМВБ — курсовий маклер.
Певна мінімальна сума купівлі або продажу іноземної валюти називається лот. Розмір лота встановлюється рішенням біржового комітету.
Вся інформація про валютні операції членів УМВБ є банківською таємницею.
Література
1. Бланк И. А. Стратегия и тактика управления финансами. — К., 1996.
2. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента. — К.: Ника–Центр, Эльга, 1999.
3. Бланк И. А. Управление прибылью. — К.: Ника–Центр, Эльга, 1999.
4. Брігхем Е. Ф. Основи фінансового менеджменту. — К., 1997.
5. Беркар Коласс. Управление финансовой деятельностью предприятия. — М.: Финансы, 1997.
6. Василик О. Д. Державні фінанси України: Навч. посібник. — К.: Вища шк., 1997.
7. Джеймс Ван Хорн. Основы управления финансами. — М.: Финансы и статистика, 1996.
8. Ефимова О. В. Финансовый анализ. — М., 1996.
9. Ковалева А. М. Финансы в управлении предприятием. — М.: Финансы и статистика, 1995.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Фінанси і їх місце в системі суспільних відносин
Аналіз фінансового стану підприємства (на прикладі АТЗТ "Мукачівська лижна фабрика "ТИСА")
Діяльність організацій на фінансовому ринку
Підприемства та комерційний банк: Основи взаемодії
Нормативно-правове забезпечення казначейського обслуговування місцевих бюджетів