Сторінка
2
Органи керування біржі включають три основних рівні, що відповідають широті кожного з них.
Вищим органом є Загальні збори учасників-членів біржі, що є деякою мірою законодавчим органом.
Виконавчі функції виконує Біржовий комітет, що володіє правом контролювати діяльність інших служб і розробляти головні напрямки діяльності біржі, встановлювати і коректувати правила біржової торгівлі.
Поточне керування біржею здійснює Контрольно-ревізійна комісія, компетенція і повноваження якої регулюється Статутом товарної біржі.
Політика біржі проводиться в життя комітентами, що складаються з членів біржі, призначуваних Радою директорів. Члени комітетів працюють без відповідної оплати. Вони вносять рекомендації і допомагають Раді директорів, а також виконують конкретні обов'язки по функціонуванню бірж.
Число комітетів не постійно і коливається від 8 до 40. Основними є наступні 5 комітетів, що є практично на кожній біржі.
До складу підрозділів біржі входять:
Контрольний комітет – веде спостереження за діловою активністю на біржі, величиною відкритої позиції, а також за тим, як йде ліквідація контрактів з термінами постачання, що минають.
Арбітражний комітет - судовий орган біржі, призначає арбітрів для рішення споровши між членами, а також у випадку звертання клієнтів - не членів при виникненні споровши між ними і членами біржі.
Котирувальний комітет - робочий орган, головною задачею якого є підготовка до публікації біржових котирувань і аналізу руху цін.
Спостережливий комітет - розглядає суперечки і виносить рішення по всіх дисциплінарних питаннях, що йому передає комітет з діловій етиці.
Комітет із прийому нових членів - розглядає всі звертання про вступ у члени біржі. Рекомендації комітету надаються Раді директорів, що вирішує питання про прийняття кандидата в члени біржі.
Біржовий апарат
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Інвестиції та економіка України
Державний фонд ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Національний фонд соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям"
Управління фінансами та фінансовий контроль на регіональному рівні
Сутність фінансів
Валютний ризик, його види; прогнозування валютного курсу