Сторінка
4
рішення задач, зв'язаних з веденням бухгалтерських справ, рішення питань по оплаті праці і кадрам.
8. Брокерські контори забезпечують:
здійснення біржової торгівлі в біржовому залі;
надання брокерів членам біржі для здійснення ними торгових угод;
оформлення угод;
контроль виконання обома сторонами договірних зобов'язань;
експертизу партій товарів, що надходять на біржовий торг.
В міру діяльності товарних бірж визначилися основні діючі обличчя - це члени біржі і брокери.
Брокерськаконтора є основною операційною ланкою на біржі.
Задача брокерських контор - забезпечення біржової торгівлі в біржовому залі. Як правило, брокерська контора може бути створена тільки при наявності місця повного члена біржі, що може бути куплене на періодично проведених адміністрацією біржі тендерних торгах. На одне місце повного учасника може бути створена тільки одна брокерська контора, що у свою чергу може безкоштовно аккредитовать визначене число брокерів. Додаткові брокери і їхні помічники акредитуються за визначену плату.
Брокерська контора має право укладати договори про брокерське обслуговування з клієнтами, а також діяти від свого імені і за свій рахунок.
Посередницька діяльність брокерів на вітчизняних біржах зводиться в основному до виконання доручень клієнтів по висновку тих чи інших видів угод. Висновок угод може здійснюватися брокером як від імені клієнта і за свій рахунок, так і від імені самого брокера і через розрахунковий рахунок останнього, куди клієнт переводить кошти. Фактично в останньому випадку брокер стає комісіонером, а не брокером у точному змісті цього слова.
Взаємини клієнтів і брокерських фірм складаються на основі договорів, що укладаються ними, і угод. Таких угод може бути трохи: договір на брокерське обслуговування, що полягає звичайно з постійним клієнтом на певний строк; договір на інформаційне обслуговування; договір про представництво і про спільну діяльність.
При роботі з клієнтом брокерська контора відкриває в одному з розрахункових фірм своєї біржі рахунок для роботи з цим клієнтом.
Домовляючись із брокером про проведення угод визначеного виду, клієнт видає йому доручення.
Доручення бувають наступних видів:
· купити товар по поточної біржовій ціні;
· продати товар по поточної біржовій ціні;
· купити товар за ціною не вище заданої;
· продати товар за ціною не нижче заданої;
· купити товар у момент, коли ціна на нього досягне визначеного (граничного) значення;
· продати товар, коли ціна на нього досягне визначеного (граничного) значення;
· купити товар по розсуду брокера;
· продати товар по розсуду брокера;
Успішна діяльність товарних бірж знаходиться в прямої залежності від брокерських контор. Брокери одержують доход в основному не від членства на біржі, а від власної посередницької діяльності. Чим більше брокер провів угод, тим велику одержить комісію.
Біржові товари
Їхня кількість і асортимент постійно змінюється. Якщо наприкінці ХІХ століття в це число входило до 200 товарів, то на сьогодні їхнє число зменшилося до 60-65, з них близько 45 постійно звертаються на біржі.
Чим викликаний вибір того чи іншого товару? Останній повинний мати визначений набір якостей. По-перше, він повинний відповідати визначеним стандартам по кількості і якості. По-друге, ціна на товар повинна бути мінливої, коливатися в залежності від погодних чи інших умов. По-третє, товар повинний дробитися і бути транспортабельним.
Усі товари, що звертаються на біржі, можна умовно розділити на двох груп: першу складають сільськогосподарські продукти, де велика частина приходиться на насіння оліїстих культур. У цю же групу входять зернові, продукція тваринництва, цукор, кава, какао-боби, пиломатеріали. Друга група - промислова сировина і продукція її переробки. Сюди входять енергоносії, дорогоцінні і кольорові метали. Слід зазначити, що на товарній біржі разом з контрактами на звичайні товари звертаються контракти на цінні папери, у тому числі державні облігації, акції акціонерних банків, акції виробничих акціонерних товариств, депозитні банківські сертифікати.
Біржове котирування
В даний час біржове котирування цін на товарних біржах здобуває усе більше значення. Наприклад, на біржі в Чикаго періодично збираються брокери для визначення цін на продукти харчування. І ці ціни діють по всій країні.
Біржове котирування являє собою фіксацію фактичних контрактних цін і введення типової ціни по біржових угодах за визначений період часу (як правило, біржовий день). Це орієнтир при висновку угод і поза біржею. За результатами торгів котирувальна комісія вводить так називану типову ціну. Вона виявляється найбільш ймовірної в силу виключення впливу випадкових факторів. Власне кажучи це ціна переважної реалізації. При великій кількості угод вона обчислюється як середня. Вихідним матеріалом для котирування служить інформація про контрагентів угоди, а також про ціни, по яких вони бажали б придбати (продати) даний товар.
І у висновку можна зробити висновок, що котирувальні ціни завдяки значній концентрації попиту та пропозиції в біржовому процесі стають об'єктивним показником стану ринку й одночасно фактором наступного зміни структури виробництва.
Базові операції на товарній біржі
1. Клірингові операції. У процесі здійснення угод на біржі може вийти так, що виникнуть взаємні боргові зобов'язання серед учасників торгів. Для її погашення наприкінці торгів розрахункова палата проводить аналіз угод і встановлює чисту маржу для кожного учасника. Це дозволяє уникнути незручних кругових розрахунків.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Фіскальна ефективність зміни податкових ставок залежно від форми власності
Оборотні кошти і їх організація на підприємстві. Сутність і основи організації обігових коштів
Щодо проблем взаємодії державних контролюючих органів під час здійснення фінансового контролю зовнішньоекономічної діяльності
Фінансування соціальної інфраструктури села: проблеми та шляхи їх вирішення
Планування видатків за окремими статтями (підстаттями, елементами видатків) кошторису