Сторінка
4
Певне місце серед інвесторів ринку єврооблігацій займають державні установи (агентства) та міжнародні фінансові інститути. Їх інвестиційна стратегія полягає у погодженні валюти позики і терміну погашення випущених ними боргових паперів та розміщення коштів у облігації, що випускаються високонадійними емітентами. Як і центральні банки, ця категорія інвесторів також має жорсткі обмеження щодо інвестування своїх коштів і тому орієнтується виключно на високоліквідні фінансові інструменти.
Казначейства транснаціональних корпорацій для збереження ліквідності й капітальної вартості своїх активів вкладають кошти як у короткотермінові інструменти грошового ринку, так і періодично вкладають свої касові залишки в єврооблігації з плаваючою відсотковою ставкою, забезпечуючи таким чином високу дохідність вкладень і при цьому, звичайно, приймаючи на себе високий рівень ризику.
Суттєве місце серед інвесторів ринку єврооблігацій займають пенсійні фонди, які у своїй переважній більшості створені транснаціональними корпораціями. Створення таких фондів дає змогу уникнути процедурних складностей, пов'язаних зі сплатою податків. На пенсійні фонди припадає 25 % інституційних інвестицій.
Щодо страхових та інвестиційних компаній, то вони разом забезпечують близько 60 % інституційних інвестицій. Певна частина інвесторів на ринку єврооблігацій представлена також страховими фондами, оффшорними страховими компаніями, переважно дочірніми, які створені транснаціональними компаніями.
Ще однією категорією інвесторів ринку єврооблігацій є менеджери вкладів (управляючі Інвестиціями), у ролі яких виступають банківські трастові2 департаменти. Враховуючи той факт, що клієнтами в більшості випадків є приватні інвестори, менеджери вкладів, зазвичай віддають перевагу цінним паперам корпорацій, здебільшого американських. При цьому перевага віддається високій дохідності й, відповідно, більш високим кредитним ризикам.
Останніми роками на ринку єврооблігацій набирають силу пайові інвестиційні фонди, які є професійними учасниками ринку і володіють великими пакетами єврооблігацій. Водночас ці фонди в будь-який час (у випадку зміни умов на ринку) готові перевести свої кошти в інші активи для підвищення їхньої дохідності або для досягнення інших інвестиційних цілей. Це, як правило, досить мобільні інвестиційні структури, які забезпечують вкладникам диверсифікацію інвестиційного портфеля, високу ліквідність і високопрофесійне управління цінними паперами.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Капітальні інвестиції підприємства
Фінансово-правовий механізм формування доходів, отриманих від оподаткування сільськогосподарських товаровиробників
Доходи від фінансово-інвестиційної та іншої діяльності. Формування валового і чистого доходу
Форвардна валютна операція
Особливості використання систем електронних платежів державним казначейством України