Сторінка
4

Міжнародний ринок облігацій. Євроринок

Певне місце серед інвесторів ринку єврооблігацій займають дер­жавні установи (агентства) та міжнародні фінансові інститу­ти. Їх інвестиційна стратегія полягає у погодженні валюти позики і терміну погашення випущених ними боргових паперів та розміщен­ня коштів у облігації, що випускаються високонадійними емітента­ми. Як і центральні банки, ця категорія інвесторів також має жорсткі обмеження щодо інвестування своїх коштів і тому орієнтується ви­ключно на високоліквідні фінансові інструменти.

Казначейства транснаціональних корпорацій для збереження ліквідності й капітальної вартості своїх активів вкладають кошти як у короткотермінові інструменти грошового ринку, так і періодич­но вкладають свої касові залишки в єврооблігації з плаваючою відсот­ковою ставкою, забезпечуючи таким чином високу дохідність вкла­день і при цьому, звичайно, приймаючи на себе високий рівень ризику.

Суттєве місце серед інвесторів ринку єврооблігацій займають пенсійні фонди, які у своїй переважній більшості створені транснаціо­нальними корпораціями. Створення таких фондів дає змогу уникну­ти процедурних складностей, пов'язаних зі сплатою податків. На пенсійні фонди припадає 25 % інституційних інвестицій.

Щодо страхових та інвестиційних компаній, то вони разом забезпечують близько 60 % інституційних інвестицій. Певна части­на інвесторів на ринку єврооблігацій представлена також страхови­ми фондами, оффшорними страховими компаніями, переважно дочір­німи, які створені транснаціональними компаніями.

Ще однією категорією інвесторів ринку єврооблігацій є менедже­ри вкладів (управляючі Інвестиціями), у ролі яких виступають банківські трастові2 департаменти. Враховуючи той факт, що клієнта­ми в більшості випадків є приватні інвестори, менеджери вкладів, зазвичай віддають перевагу цінним паперам корпорацій, здебіль­шого американських. При цьому перевага віддається високій дохід­ності й, відповідно, більш високим кредитним ризикам.

Останніми роками на ринку єврооблігацій набирають силу пайо­ві інвестиційні фонди, які є професійними учасниками ринку і володіють великими пакетами єврооблігацій. Водночас ці фонди в будь-який час (у випадку зміни умов на ринку) готові перевести свої кошти в інші активи для підвищення їхньої дохідності або для до­сягнення інших інвестиційних цілей. Це, як правило, досить мобільні інвестиційні структури, які забезпечують вкладникам диверсифіка­цію інвестиційного портфеля, високу ліквідність і високопрофесійне управління цінними паперами.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: