Сторінка
4
Нові технології семимильними кроками пішли по планеті. Майже всі галузі людського життя отримали нові можливості. Завоювавши собі місце під сонцем, комп'ютерні технології не зупинилися, а активно продовжували розширювати свою "експансію".
Продуктивність персональних комп'ютерів приблизно за десять років зросла в декілька тисяч разів, а їх вартість, навпаки, неухильно і невідворотно знизилася. ПК з'явилися майже у всіх організаціях. Також безліч приватних користувачів отримали можливість похвалитися потужним комп'ютером у себе вдома.
Світ обплутала павутина всесвітньої Мережі, інформація, накопичена за тисячоліття існування людства, стала доступна будь-якій людині, яка лише побажає з нею ознайомитися. Мережеві технології зближували світ, з'єднали між собою найвіддаленіші його куточки. Сьогодні будь-хто може, сівши за комп'ютер, спілкуватися зі своїми друзями, які знаходяться навіть в іншій півкулі. Причому таке мережеве спілкування спровокувало молодь на вивчення іноземних мов. Адже цікаво поговорити з другом з іншої країни його рідною мовою.
Небувалих висот досягла швидкість поширення інформації. Тепер події, що відбулись в одному кінці світу, стають відомі всьому світу всього за кілька хвилин. Саме тому XXI століття назвали інформаційним століттям. У минулому, відправляючи лист, необхідно було чекати, доки він дійде до адресата. Деколи таке чекання займало декілька тижнів, а то і місяців. Тепер же, завдяки системі електронної пошти, ваше повідомлення доходить всього за дві-три хвилини.
Персональні комп'ютери полегшили роботу лікарям і вчителям, пожежникам і міліціонерам, листоношам і бухгалтерам, а також представникам інших професій. Сьогодні важко зустріти студента, який при підготовці до занять не використав би комп'ютер. Персональні комп'ютери, окрім допомоги в роботі, міцно увійшли у галузь дозвілля і особистого життя людей. Молоді пари часто знайомляться через мережу, самотні знаходять собі друзів і так далі.
Комп'ютерні технології принесли немало добра людям, полегшивши їх працю, подарувавши масу нових можливостей для самореалізації і творчої діяльності. Електронна обчислювальна техніка супроводжувала людину, яка вступила у XXI століття і вірою та правдою служитиме йому. Комп'ютерні технології - наше майбутнє. Хоча, хто знає, як обернеться життя?
Комп’ютеризація у навчальному процесі. Значення комп’ютерів у школі
Так, комп’ютеризація усього світу – це дуже добре. Але, навіщо ходити так далеко? Якщо можна з впевненістю сказати, що найголовніше місце, де найпотрібніший комп’ютер – це освіта. Бо, як люди вчаться спілкуватися з тим самим комп’ютером? Правильно, через освіту…завдяки тому, що вони отримали деяку освіту, вони й вміють користуватися цими новітніми технологіями.
І тому дуже важливо розглянути, значення та вплив комп’ютеризації навчального процесу.
Процес алгоритмізації повинен бути перенесений з зони оволодіння навчальним матеріалом учнями на зону організації педагогічної діяльності. У зв'язку з використанням КТ в навчальному процесі вчитель переглянути структуру навчального матеріалу, організаційно-методичного та інструментального забезпечення, розробити нові форми навчальної діяльності. Подібна стратегія педагогічної діяльності дозволяє домогтися перекладу що навчаються в режим творчого розвитку, задіявши механізми формування його особистісних якостей, ефективно збирати й переробляти навчальну інформацію.
Основний психолого-педагогічної завданням при навчанні молодших школярів полягає в тому, щоб зовнішніми засобами сформувати внутрішні процеси сприйняття, пам'яті, свідомості, волі, необхідні для вирішення певних завдань. Зовнішнє вплив досягається лише тоді, коли враховуються індивідуальні та вікові особливості особистості учня, її реальні можливості.
Аналіз наукових досліджень та досвід практичної роботи в школі визначив ряд організаційних умов, при яких використання КТ доцільно: представимо шкільну інфраструктуру у вигляді функціонально-орієнтованих зон: • зона предметного навчання; • зона предметного навчання із застосуванням комп'ютерних технологій; • зона предметного навчання із застосуванням інформаційно -комунікаційних технологій; • зона навчально-методичної підтримки.
Особлива увага повинна бути приділена розробці і створенню методичних умов впровадження КТ в навчальний процес.
При автоматизації навчання комп'ютер починає здійснювати вирішальний вплив на формування позитивного ставлення до навчання, тільки при роботі школярів з ефективними комп'ютерними засобами. До таких засобів можна віднести ті комп'ютерні програми, які передбачають ненав'язливий спосіб надання допомоги, можливість для учня самому вибрати темп навчання, наявність ігрових моментів, різні способи подання ілюстративного матеріалу і т.п. Вибір програм з навчання англійській мові обумовлений методично обґрунтованими способами організації та пред'явлення навчального матеріалами, ергономічним параметрами, принципами комп'ютерного дизайну, психолого-гігієнічними нормами, правилами презентації навчального матеріалу, а також законам зорового сприйняття.
Комунікативна компетенція, на яку орієнтований процес навчання іноземної мови, потребує ґрунтовної мовної бази. Як показує досвід роботи, на оволодіння учнями мовної компетенції витрачається близько третини навчального часу. У зв'язку з цим, застосування програм, покликаних оптимізувати цей процес, цілком виправдане. Не можна не взяти до уваги і твердження вчених, які вважають, що комп'ютер повинен використовуватися тільки в тих випадках, коли він найбільш придатний в порівнянні з іншими засобами навчання для вирішення даних конкретних завдань .
Слід також звернути увагу на структуризацію внутрішніх відносин педагогічного колективу, вибудувавши чітку вертикаль управління (директор школи - заступники директора - завідувач кафедрою або голова методичного об'єднання), і розподіл обов'язків всередині методичного об'єднань вчителів англійської мови. Як показує досвід, доцільно виділити кураторів, очолюють роботу вчителів іноземної мови на різних ступенях навчання, а також куратора кафедри , що відповідає за організаційну, методичну і практичну роботу з впровадження та використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Створення педагогічної системи навчання із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій, що максимально враховує психолого-педагогічні та організаційно-методичні особливості інформатизації та комп'ютеризації навчального процесу, допоможе уникнути подібних проблем.
Розробка й удосконалення змісту освіти – один із пріоритетних напрямків педагогічного пошуку. Це обумовлює створення нових стандартів іноземної освіти, програм, підручників та проведення цікавих експериментів в інноваційній діяльності вчителів англійської мови. Для поліпшення якості освітнього процесу недостатньо шукати відповідь на питання "Чого навчати". Не менш, а, можливо, більш важливим є питання "Як навчати". А для цього технологічною повинна бути не тільки сама програма, але й процес організації та реалізації педагогічної діяльності.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Взаємозв’язок школи та сім’ї у виховані дитини з порушеннями зору
Освіта і педагогічна думка в Україні першої половини XIX ст.
Система позакласної виховної роботи Гімназії ім. В.Т. Сенатора Смілянського району Черкаської області
Вища освіта у Франції
Методика навчання учнів 6-7 класів механізації обробітку ґрунту та внесення добрив