Сторінка
4
Ця робота розроблена з метою - підвищення якості навчання майбутніх закрійників 5 розряду з дисципліни «Конструювання одягу» на творчому рівні. У результаті дослідження було визначено зміст , форми , методи і засоби креативного навчання.
Елементи творчості в закрійників 5 розряду проявляються при вирішенні життєвих завдань, тому нестандартний підхід при проектуванні виробів сприятиме якісному засвоєнню навчального матеріалу , а внаслідок чого і оволодінні предмета в цілому.
У даному курсовому проекті змістом навчання є « древо рішень». Дерево рішень - один з методів аналізу даних (зокрема , вирішення завдань класифікації) та побудови моделей прийняття рішень. Викладач будує його сам для себе для проведення заняття . Всі знання сформувати в учнів неможливо, тому зміст креативного навчання звичайно складається з інваріативної ( базової) частини і варіативної ( креативної частини).
Найбільш раціональним методом формування творчих здібностей у майбутніх спеціалістів є евристичний метод , так як він спирається на інтуїцію , досвід суб'єкта і дозволяє вирішити сформульовану проблему або завдання завдяки логічному мисленню учнів
Таким чином , розвиток творчих здібностей у майбутніх фахівців сприяє досягненню ними професійного успіху у проектуванні одягу. Оскільки вони здатні самостійно засвоювати матеріал і запам'ятовувати більший обсяг інформації , так як учні проговорюють і створюють гілки «дерева рішення» вони здатні запам'ятовувати до 90 % інформації отриманої на уроці .
В ході виконання курсової роботи зроблено висновок, що традиційного навчання не достатньо для максимальної підготовки майбутніх спеціалістів. Важливо пам'ятати, що в сучасному світі найбільше цінуються прогресивні та ініціативні робітники здатні швидко адаптуватися до різних умом, фахівці які можуть створити щось нове. Креативна освіта дає змогу сформувати навички у майбутнього фахівця ,які допоможуть йому в майбутньому не боятися мислити нестандартно, проявляти та реалізовувати свої ідеї в життя.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Проектування технологій навчання по темі "Технологія складання електричних машин"
Художнє слово як засіб морального виховання дошкільників
Методика самостійної роботи студентів
Проблемні аспекти формування навичок читання у молодших школярів
Розвиток творчих здібностей молодших школярів шляхом використання української народної казки на уроках читання