Сторінка
2
Всі вони визнані регулюючим органом в області вищої технічної освіти – Все індійською радою з технічної освіти, заснованому урядом Індії. Серед головних інститутів, що готують технологів і управлінців, технічні інститути в Мумбаї, Поділи, Канпуре, Кхарагпуре, Ченнаї і Гувахаті, а також шість інститутів по управлінню в Ахмадабаде, Калькутті, Бангалоре, Лакхнау, Індоре і Калікуті. Для отримання першого університетського ступеня потрібний три роки.
Індійський інститут менеджменту вважається одним з найпрестижніших вузів в Індії, в нім вчаться близько 50% іноземних студентів.
У індійських вузах представлено достатньо багато спеціальностей. Найбільш поширеними вважаються: ювелірна справа (оскільки країна багата на різні мінерали), фармакологія (просунуто виробництво лікарських препаратів) і менеджмент.
Система вищої освіти в Індії підрозділяється на 3 рівні:
1. Бакалавріат. Бакалавр в мистецтвах, торгівлі і науках - 3 року. У сільському господарстві, стоматології, фармакопеї, ветеринарії - 4 року. В області архітектури і медицини - 5,5 років. У журналістиці, бібліотекознавстві і правознавстві - від 3-5 років.
2. Магістрат. Отримання ступеня магістра має дворічну підготовку, включає відвідини занять або написання дослідницької роботи.
3. Докторантура. Зарахування на Pre-докторский рівень (Master of Philosophy (M.Phil.) відбувається після завершення ступеня майстра. Програма включає відвідини класів і написання дослідницької роботи. Ступінь Доктора (PHD) присуджується по закінченню додатково двох років після отримання M.Phil. або трьох років після отримання ступеня Магістра.
Для отримання Градуса (ступінь) Бакалавра в мистецтвах, торгівлі і науках необхідно три роки освіти (після 12-річного циклу шкільної освіти). Бакалавр в сільському господарстві, стоматології, фармакопеї, ветеринарію вимагає навчання впродовж чотирьох років, тоді як на вивчення архітектури і медицини потрібний більш тривалий час (п'ять і п'ять з половиною років відповідно). Абсолютно інші терміни отримання ступеня Бакалавра в журналістиці, бібліотекознавстві і правознавстві.
Навчання студентів іноземців
Підставою для навчання за кордоном є студентська віза, яку іноземний студент отримує у себе на батьківщині. Для оформлення студентської візи до Індії ти зобов'язаний представити відповідні документи в Посольство Індії.
Студентська віза до Індії видається строком від одного року до п'яти років. Вона може бути одноразовою, двократною, триразовою або багатократною. Для отримання студентської візи необхідно пред'явити письмове підтвердження про зарахування у вибраний учбовий заклад, підтвердження про фінансування на період навчання в Індії довідку про відсутність антитіл до ВІЧ. Це означає, що запрошуюча сторона підтверджує, що ти прийнятий на навчання, і бере на себе всі матеріальні витрати, пов'язані з навчанням, перебуванням на території Індії і поверненням на батьківщину.
Оскільки ціни на мешкання, харчування і культурне дозвілля в Індії дуже низькі, то щомісячні витрати іноземного студента складуть 150-200 доларів. Для бережливих європейців, які зібралися здобути освіту в Індії, - це суцільна економія.
Студентськими гуртожитками є цілком комфортні кімнати на одного, два або трьох чоловік. У кімнаті окремий санвузол, кухня з холодильником і передпокій. М'які меблі і столи для занять теж є. Прийнятним варіантом житла для студентів є кімната в будинку, де живе індійська сім'я. Отже з'явиться можливість познайомитися з побутом простих індійців, завести з ними ближчі дружні взаємини, дізнатися багато нового і просто весело провести час в галасливій індійській сім'ї.
Харчування в Індії дешеве донезмоги! Хороший обід в народних дхабах коштує 10 рупій. У недорогих ресторанах - близько 40-100 рупій, в дорогих - в 2-3 рази дорожче. Вегетаріанські блюда зазвичай стоять дешевше рибних і м'ясних. Овочі і фрукти стоять недорого - в середньому 10-20 рупій за кілограм. Купуючи будь-які продукти на базарі, ти можете торгуватися. І тоді за придбаний товар віддаси взагалі копійчану суму.
Стипендії на освіту для іноземних студентів і аспірантів видаються Індійською радою з культурних зв'язків. Ти також можеш претендувати на стипендії для проведення досліджень і неофіційних курсів по релігії, класичній музиці, танцям і ремісничим дисциплінам.
Заяви кандидатів на різні стипендіальні програми прямують Урядом відповідної держави в індійську дипломатичну місію, а потім в Індійській раді з культурних зв'язків (ICCR) для завершального відбору і розподілу.
Кандидати заповнюють відповідну форму для отримання стипендій. До заяви слід прикласти необхідну кількість копій документів про освіту і три фотографії паспортного формату.
Гранти на освіту видатним ученим, академікам і представникам наукової еліти виділяються за гостьовою програмою Visitors programme. Грант включає витрати на проживання та харчування. Транспортні витрати ти оплачуєш сам. Протягом цих місяців проводиться наукова робота і навчання спільно з індійськими ученими.
Програма по стажуванню іноземних студентів в Індії ITEC доступна всім, включаючи державних службовців і людей, зайнятих в приватному бізнесі. Одна умова: робота і кар'єра учасника повинні мати відношення до змісту пропонованих курсів. Українці активно беруть участь в цій програмі. Завдяки ентузіазму і позитивному відгуку з боку російських учасників, Уряд Індії збільшило число вакансій для України з 50 до 100.
Щорічно програма ITEC надає сто вакансій для українських громадян, що володіють досвідом роботи за фахом, в рамках якої вони припускають підвищити рівень знань. Сфери підвищення кваліфікацій щорічно коректуються Міністерством закордонних справ Індії: ЗМІ, банківська справа, викладання, менеджмент, програмне забезпечення, бізнес, міжнародні відносини і інші області науки.
Зміни у вищій освіті
Пріянка Бхардвай – незалежний журналіст і аналітик ризиків з міста-супутника Нью-Делі Гургаона (Індія)। Вона аспірант у галузі історії в коледжі Св. Стефана при університеті Делі. Вільно володіючи більше ніж 8 індійськими мовами, Пріянка Бхардвай пише нині книгу про подорожі і свої дослідження Індійського субконтиненту. - Пані, Бхардвай ми в Україні завжди уважно слідкуємо за тим, що відбувається в дружній нам Індії. Якою є реформа освіти у вашій країні? - Нова реформа індійської освіти побудована таки чином, щоб ті, хто мають найбільш яскраві розумові здібності, могли отримати вищу освіту не виходячи з країни.
Освіта залишається емоційною темою в такій бідній і країні, що розвивається, як Індія. Де вона розглядається, як основний засіб для соціальної і економічної мобільності. Індійські сім’ї, як відомо, продають землю і витрачають збереження всього свого життя, щоб вивчити своїх дітей, особливо хлопчиків. Така драматична ситуація означає, що будь-які зміни в цьому секторі є питанням, котре стає предметом широкого обговорювання. – Чи багато індійців вчаться за кордоном? - Статистика свідчить, що приблизно півмільйона індійських студентів витрачають понад 15 мільярдів доларів США щорічно на вищу освіту за кордоном. Індуси і китайці складають основну частину іноземних студентів. США, Великобританія, Франція, Німеччина, Канада і Японія є основними поставщиками вищої освіти для всього світу, в той час, як Індія, Китай, Республіка Корея, Малайзія і Індонезія є основними споживачами. - В Індії існує проблема «витоку мізків»? - Існує. Питання «витоку мізків» перебуває в центрі уваги індійської свідомості протягом більше чотирьох десятиліть. Сполучені Штати залишаються найбільш популярним місцем навчання для індійських студентів, де на даний час їх налічується понад 100 тисяч. Підвищення рівня заробітної плати, умови праці та спосіб життя призвели також до експортувисококваліфікованихпрацівниківпісляотриманнясубсидованоївищоїосвітивдома в Індії. Проте, ті хто залишаються мають від цього певну вигоду – їхня заробітна плата різко піднімається вгору через брак робочої сили. Хоча рецесія, можливо, принесла експатріантів до Індії в пошуках більш широких можливостей для роботи, але привабливість перспектив за кордоном тільки зростає, особливо серед верхнього сегменту середнього класу Індії. Тільки ті, хто пов’язані з сімейним бізнесом в Індії мають тенденцію до повернення. –
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Організація та проведення класної самостійної роботи з англійської мови в молодших класах
Фізичне виховання в дошкільних установах
Особливості діяльності соціального педагога в дошкільному навчальному закладі
Соціально-педагогічна реабілітація дітей з неблагополучних сімей
Особливості західного та східного типів виховання людини