Сторінка
1
Індія - одна з найбільших за площею і друга після Китаю за населенням країна світу. Кожен шостий житель світу мешкає в Індії. Країна має багатовікову історію. Упродовж багатьох століть у Європі Індію уявляли як багату і розвинену країну. Зараз вона серед найбідніших і слаборозвинених. Половина дорослих індійців все ще неписьменна, третина населення живе нижче і так вкрай низького рівня злиденності, а дві третини його все ще зайняті в аграрному секторі. Причини криються у 200-літньому пануванні англійських колонізаторів, так і в застійних формах до індустріального виробництва та його величезних розмірах. Після проголошення незалежності в 1947 р. Індія зробила значний крок уперед у своєму розвитку.
Площа – 3,2 млн. км². Населення – 1,02 млрд. чоловік. Столиця – Делі. В Індійському океані Індії належать Лаккадівські, Андаманські, та Нікобарські острови. Державний устрій – федеративна республіка. В адміністративному відношенні поділяється на 25 штатів і 7 союзних територій.
Багато людей дотримується думки, що в Індії в основному вчаться тільки азіати, проте це далеко не так. У індійських вищих учбових закладах вчиться немало американців і європейців. система освіти в індії Відразу напрошується справедливе питання - навіщо їм їхати до Індії? Але суть насправді достатньо проста - вся справа в цінах на освіту. Наприклад, в Японії за один семестр в середньому потрібно заплатити $ 25 000 (у Європі навчання в престижних вузах обійдеться приблизно в стільки ж), а в Індії рік навчання обходиться в $ 15 000. До того ж важливим плюсом є низькі ціни за житло, їду і розваги. Ось і виходить суцільна економія - що ж може бути привабливіше для бережливих європейців?
Сучасна система освіти сформувалася в Індії після отримання державою незалежності. Пріоритетною стала мета: удосконалити загальну обов'язкову шкільну освіту, хоча цього повною мірою досягти так і не вдалося. Але в цілому, в Індії відсоток письменності значно виріс. За останнє десятиліття нарешті скоротилася загальна кількість безграмотних (на 31,9 млн. чоловік).
Актуальність: Індія – це країна, що постійно розвивається і тому викликає жвавий інтерес до змін у своїй системі навчання.
Предмет: Дослідження сучасних принципів побудови вищої освіти Індії.
Мета: Сформувати цілісне уявлення студента про систему вищої освіти Індії.
Завдання:Розкрити сучасні принципи побудови та завдання системи вищої освіти в Індії.
Історія формування системи вищої освіти в Індії
До 1976 сфера освіти знаходилася у веденні штатів, тоді як центральний уряд координував і визначав стандарти спеціальної і вищої освіти. У 1976 році у відповідності поправкою Конституції, уряди розділили відповідальність за дану область. З того часу вирішення за визначенням структури освіти приймаються штатами. Якість і стандарти освіти визначає центральний уряд. Департамент утворення Міністерства по розвитку людських ресурсів розділяє з штатами відповідальність в питаннях планування. Центральне управління освіти, засноване в 1935 році, продовжує грати головну роль в розвитку і контролі за політикою і програмами в освітній сфері, серед яких основними є Національна політика в області освіти (1986 р.), Програма дій (1986 р.) і оновлені варіанти цих документів (1992 р.).
Наприкінці 1990-х років в Індії діяли 226 університетів, що складаються з 4,7 тис. коледжів з викладанням природних і гуманітарних наук, 1,9 тис. педагогічних, 185 інженерно-технічних і 359 медичних коледжів. Серед університетів з яскраво вираженою специфікою Вісва Бхараті; Індіра Кала Сангітх в Хайрагархе, де знайомлять виключно з індійською музикою; Рабіндра Бхараті в Калькутті, що орієнтований на вивчення мови бенгалі і тагороведенію; жіночий університет в Бомбеї. Найбільші університети Індії: калькуттського (150 тис. студентів), Бомбейський (мумбайських, 150 тис.), Раджастханскій (150 тис.), Делійський (130 тис.), Університет імені М. К. Ганді (150 тис.). Всього в університетах країни навчається більше 6,5 млн. студентів, що складає 5-6% молоді у віці 17-23 років
Рівень письменності в Індії значно виріс. Вперше з часів досягнення незалежності, число безграмотних в країні за останнє десятиліття скоротилося більш ніж на 31,9 млн. чоловік. Результати перепису населення 2001 р. показали, що в період з 1991 по 2001 рр., коли зростання населення у віковій групі від 7 років і вище склав 171,6 млн., ще 203,6 млн. чоловік стали грамотними. В даний час число грамотних складає 562,01 млн. чоловік, з них 75% - чоловіки і 25% - жінки.
Сучасні принципи побудови освіти у вищих навчальних закладах Індії
При виборі учбового закладу багато хто віддає перевагу Європі або Америці. А що ви скажете щодо країн Сходу, дорогі абітурієнти? Наприклад, Індія.
Це країна щороку відкриває двері для іноземних студентів із США, Канади, Західної і Східної Європи. Не варто цьому дивуватися! А ось спробувати здобути освіту в цій східній країні дійсно стоїть.
Індія - у минулому британська колонія і дотримується англійських традицій. Тому навчання тут ведеться англійською мовою. Вища освіта в країні надається на рівні програм європейських Вузів. Це означає, що за невеликі гроші можна здобути якісну освіту, а згодом знайти престижну і високооплачувану роботу. Вартість навчального року близько 15000 доларів.
У Індії функціонує 200 університетів: 16 з них - центральні, останні діють згідно штатним актам. Загальне число коледжів в країні - близько 11000. За останні декілька десятиліть значний розвиток отримала технічна область освіти. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам.
Крім традиційних, в Індії існують університети з яскраво вираженою специфікою: Вісва Бхараті; Індіра Калу Сангитх в Хайрагархе, де знайомлять виключно з індійською музикою; Рабіндра Бхараті в Калькутті, який орієнтований на навчання мові бенгалі і тагороведенію; жіночий університет в Бомбеї.
Серед університетів є невеликі (від 1-3 тисяч студентів) і гіганти (більше 100 тисяч студентів). Є університети Індії з однією спеціальністю і одним факультетом, а є вузи з багатьма факультетами.
Найбільшими університетами Індії є: Калькутський (150 тис. студентів), Бомбейський (Мумбайський, 150 тис.), Раджастханський (150 тис.), Делійський (130 тис.), Університет імені М.К. Ганді (150 тис.).
Всього в університетах Індії навчається більше 6,5 млн. студентів, що складає 5-6% молоді у віці 17-23 років.
У останні десятиліття переважає число студентів інженерно-технічних спеціальностей, хоча частка випускників гуманітарних вузів залишається високою - близько 40%.
Технічна освіта грає надзвичайно важливу роль в національній економіці і розвитку людських ресурсів Індії. За останні півстоліття дана область освіти отримала значний розвиток. Окрім державного сектора в створенні технічних і управлінських інститутів брали участь і приватні організації. Число політехнічних інститутів зросло з 43 при наборі 3400 студентів в роки незалежності до 1128 при наборі 190 тис. в 1997 році. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам, куди щорічно поступають 16800 студентів. Окрім державних інститутів і технологічних інститутів в штатах, існують і такі, які знаходяться в сумісному веденні центрального і урядів штатів, а також приватні інститути.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Використання мультимедійних і комунікаційних технологій на уроках інформатики
Дизартрія та методика роботи при дизартрії
Формування мовленнєвої комунікації молодших школярів на уроках розвитку зв’язного мовлення
Деякі аспекти інтерактивного навчання
Літературні ігри на уроках читання як засіб літературного розвитку молодших школярів