Сторінка
10

Педагогічні умови ефективного розвитку прудкості у школярів середніх класів засобами рухливих ігор

Незважаючи на фізіологічну ефективність методів строго регламентованої вправи, у роботі з дітьми та підлітками перевагу необхідно надавати ігровому методу. Для цього використовують спеціально підібрані рухливі ігри, естафети, елементи спортивних ігор та найрізноманітніші фізичні вправи. Цей метод у найбільшій мірі відповідає особливостям діяльності ЦНС дітей, у яких процеси збудження переважають над процесами гальмування. Діти швидко стомлюються від моторної роботи, вони не здатні до тривалої концентрації уваги на певному об’єкті.

Відмінності в розвитку рухових якостей між хлопцями і дівчатами визначаються не тільки статевими особливостями, але і різноманітним рівнем їхньої рухової активності в повсякденному житті й інтересом до фізичних вправ і рухливих ігор.

Впровадження комплексів рухливих ігор в процесі фізичного виховання учнів може суттєво впливати на рівень рухової підготовленості школярів.

Ігри впливають на розвиток прудкості і цей вплив був обумовлений різними режимами роботи з використанням ігрових засобів. Тобто, ефективність впливу рухливих ігор в значній мірі обумовлений раціональною методикою їх включення в навчальні заняття. Дозування, інтенсивність, час і місце включення гри повинні відповідати нормальному розподілу навантаження в рамках шкільного уроку.

Залежно від мети та індивідуального рівня фізичної підготовленості кількість занять з розвитку прудкості може починатись від 3-4 до 5-6 разів на тиждень.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: