Сторінка
4
Зробивши необхідні підрахунки, отримаємо: b0 = 3037,33;
b2 = 0,601034;
b3 = 0,119223;
b4 = 3,9008825.
Отже, рівняння матиме вигляд:
х1 = 3037,33 +0,601034x2 + 0,119223x3 + 3,9008825x4 + e.
Але коефіцієнт залежності в цьому випадку менший, ніж у попередніх, і становить 76,64 %. Це свідчить про те, що місцевий бюджет буде отримувати 3031, 33 грн з державного бюджету незалежно від суми видатків з місцевого бюджету. За кожну додаткову одиницю витрат на освіту очікується, що трансферти зростуть 0,60 одиниць, за кожну додаткову одиницю витрат на охорону здоров’я – трансферти зростуть на 0,12 одиниць, а при збільшенні на одиницю витрат на соціальний захист трансферти зростуть на 3,9 одиниць.
Як видно з результатів проведених розрахунків, дотації вирівнювання з державного бюджету спрямовані не на економічний розвиток відповідних структур соціальної сфери, які вищевказані, а на „проїдання” ними державних коштів. Через це виникає необхідність у відмові від дотаційних форм бюджетного регулювання з переходом до стратегії стимулювання самозабезпечення місцевого бюджету, тобто до ефективної фінансової децентралізації бюджетів різних рівнів. Неминучі в економічному розвитку розходження регіонів породжують розбіжність регіональних інтересів, що проявляється в нестабільній економічній, соціальній та політичній ситуації. У зв’язку з цим виникає необхідність у реформуванні бюджетної системи в цілому і системи бюджетного вирівнювання, що є складовою частиною глибоких соціально-економічних перетворень в Україні. Вказаний процес значно вплине на розвиток інших реформ (приватизаційні та інвестиційні процеси). Пріоритетом реальної політики економічного вирівнювання регіонів є перегляд та децентралізація закріплених податкових доходів на різних рівнях бюджетів, щоб зменшити кількість дотаційних регіонів.
Література:
1. Бюджетний кодекс України: закон, засади, коментар / За редакцією О.В. Турчинова і Ц.Г. Огня. – К.: Парламентське вид-во, 2002. – 320 с.
2. Лук’яненко І. Г., Краснікова Л. І. Економетрика: Підручник. – К.: Товариство „Знання”, КОО, 1998. – 494 с.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Завдання і напрями контрольно-ревізійної роботи з бюджету
Моделювання кредитного ризику за допомогою імовірнісних автоматів
Зарубіжний досвід організації державного фінансового контролью. Можливості та доцільності використання у вітчизняній практиці
Знос і амортизація основних засобів підприємства
Проблеми та шляхи формування ринку капіталу в Україні: теоретичний аспект