Сторінка
6

Педагогічна творчість як умова формування інтересу у школярів до іноземної мови

Як зазначалося в 1.3, педагогічна творчість може виявлятися по-різному: педагогічні інновації, інтерактивні та активні методи навчання, рольова гра, зображувальна наочність і так далі.

Детальніше я б хотіла зупинитися на таких формах як:

1) навчання складанню віршів французькою мовою;

2) інсценівка казки французькою мовою;

3) проектна робота учнів.

Навчання складання віршів французькою мовою

Цілі:

- Удосконалювати лексичні навички учнів;

- Виховувати любов до вивчення французької мови;

- Розвивати творчі здібності учнів, а також інтерес до вивчення французької мови.

Першим, підготовчим етапом даного виду діяльності є проведення фонетичної розминки, в ході якої діти тренують вимовні навички за допомогою читання вірша, написаного учителем.

Другим етапом є заучування даного вірша напам'ять з наступним його відтворенням. Третій етап - написання власного вірша шляхом заповнення

пропусків з урахуванням рими. В процесі складання віршів всі учні залучені до роботи, а також дуже активні, що є перевагою даної форми роботи.

Даний вид роботи викликає у дітей також багато позитивних емоцій, що неодмінно сприяє розвитку пізнавального інтересу до вивчення французької мови, а також сприяє швидкому запам'ятовуванню лексичних одиниць і граматичних структур.

Інсценування казки французькою мовою - одна з найяскравіших і цікавих форм прояву творчості як вчителя, так і учнів у процесі навчання.

Цілі:

- Удосконалювати лексичні навички;

- Виховувати почуття колективізму, відповідальності, любов до вивчення французької мови;

- Розвивати акторські здібності учнів, пам'ять, мотивацію до вивчення французької мови.

Проектна робота учнів

В основі методу проектів лежить розвиток пізнавальних навичок учнів, умінь самостійно конструювати свої знання, умінь орієнтуватися в інформаційному просторі, розвиток критичного і творчого мислення. Метод проектів завжди орієнтований на самостійну діяльність учнів - індивідуальну, парну, групову, яку учні виконують протягом певного відрізку часу. Якщо говорити про метод проектів як про педагогічну технології, то ця технологія припускає сукупність дослідницьких, пошукових, проблемних методів, творчих за самою своєю суттю.

Цілі:

- навчити дітей самостійно мислити, знаходити і вирішувати проблеми, залучаючи для цієї мети знання з різних областей, уміння прогнозувати результати і можливі наслідки різних варіантів рішення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;

- виховувати почуття співпраці, відповідальності, а також любов і інтерес до твору казок французькою мовою;

- розвивати творче мислення, фантазію, уяву, інтерес до вивчення французької мови.

Аналіз сформованості пізнавального інтересу учнів до вивчення іноземної мови

Для аналізу сформованості пізнавального інтересу в учнів до вивчення французької мови після проведення системи творчої діяльності вчителя, я використовувала такі способи діагностування як спостереження за повсякденною роботою учнів, контроль виконання домашнього завдання, спостереження за виконанням завдань у класі. В результаті проведених спостережень я зазначила, що троє з чотирьох учнів, у яких, за результатами первинної діагностики, був відсутній пізнавальний інтерес до вивчення французької мови, стали проявляти активність на уроках. Діти , хоч і з помилками,але стали виконувати домашні завдання, роботу над помилками, стали піднімати руку на уроках.

Таким чином, після проведення учителем системи творчих заходів, відзначається підвищення рівня пізнавального інтересу у учнів до вивчення французької мови, в тому числі і у раніше відстаючих.

В ході проведеного курсового дослідження ми з'ясували, що майстерність вчителя викликати, формувати пізнавальний інтерес учнів в процесі навчання, полягає в умінні зробити зміст свого предмета привабливим, а способи пізнавальної діяльності учнів різноманітними, творчими, продуктивними. Майстерність вчителя нерозривно пов'язана з педагогічною творчістю, а педагогічна творчість - це щось нове і, отже, цікаве для учнів. За допомогою своєї творчості педагог може зацікавити, залучити учнів в активну навчальну діяльність, а, отже, формувати пізнавальний інтерес учнів. А також ми з'ясували, що до основних форм прояву педагогічної творчості відносяться педагогічні інновації, активні та інтерактивні методи навчання, власне творчість вчителя у вигляді віршів, скоромовок, фізкультхвилинок у віршованій формі, акторська майстерність, виявлена у рольовій грі - словом, все, що вчитель «пропускає через себе», опрацьовує, продумує і пов'язує з емоціями та почуттями не тільки учнів, а й своїми.

В процесі практичного дослідження, мною була проведена система заходів, основана на прояві педагогічної творчості на уроках французької мови. Якщо за підсумками первинної діагностики тільки у 23% учнів відзначався стійкий інтерес до вивчення мови, то після проведення системи творчих заходів цей відсоток збільшився до 82%. В результаті проведених учителем заходів в учнів відзначалося підвищення працездатності і активності на уроках. Учні більше не «відсиджували» кожен урок, а брали активну участь. В ході даних заходів в учнів розвивалося творче мислення, уява, навички командної взаємодії, виховувалося почуття відповідальності, а також дана система творчих заходів викликала у дітей багато позитивних емоцій, що неодмінно сприяло розвитку пізнавального інтересу до вивчення французької мови.

Таким чином, в ході даного практичного дослідження гіпотеза про те, що педагогічна творчість, яка проявляється учителем на уроках іноземної мови, сприятиме формуванню пізнавального інтересу у школярів до іноземної мови, а також гармонійному розвитку творчих здібностей учнів, була підтверджена і доведена.

пізнавальний інтерес учень іноземна мова

st.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: