Сторінка
7
Я і мої якості.
Поняття «етика», «етикет» розширення цих понять.
«Я» і етика поведінки.
Рефлексія змісту морального кодексу учня.
Мої уявлення про мою етику поведінки.
Основна частина:
Перед початком класної години, роздаю кольорові олівці, чисті аркуші А4, фломастери, текст Морального кодексу учня ПТНЗ.
Майстер: Учні, ми сьогодні вкотре звертаємося до Морального кодексу нашого ПТНЗ. На дошці написані слова «Пам'ятай, що ти Людина». Адже коли кожен з нас говорить про себе, то завжди починає зі слова «Я . такий», «Я . зробив це», «А який ти?».
Завдання: Візьміть чистий аркуш паперу поставте в центрі букву «Я», від неї стрілочками вкажіть якості притаманні вам. Час на виконання 5 хвилин.
Майстер: Ви виконали завдання, а тепер подивіться Моральний кодекс учня ПТНЗ «знайдіть відповідність ваших особистих якостей і положень в моральному кодексі учня ПТНЗ». А можливо якості зазначені вами на ваших аркушах виховати як норму поведінки?
Завдання: робота в групах відповісти на питання: Що значить слова «етикет», «етика»? Подумайте і напишіть своє розуміння цих слів на чистому аркуші паперу. Час виконання 5 хвилин. Потім вивісити на дошку і прочитати свої визначення.
Майстер: Дає правильне визначення понять «етикету», «етики» (дивись додаток А).
Завдання: Доведіть прикладами з тексу Морального кодексу учня ПТНЗ, що це етика поведінки учня. Випишіть їх на аркуші №1. Де ви позначили свої особисті якості? Час виконання 10 хвилин. Який висновок можна зробити?
Майстер: Моральний кодекс учня ПТНЗ - це норми поведінки прийняті на загальних зборах ПТНЗ самими учнями. Ви його проаналізували, дайте відповідь на питання: Вступають чи етичні норми, закладені в кодексі в протиріччя з нормами поведінки суспільства? Постарайтеся свою відповідь аргументувати прикладами зі свого життєвого досвіду.
Виступ учнів.
Майстер: Обговоріть в групах, що заважає нам жити, не порушуючи норм поведінки? І виступите зі своєю думкою перед групою. Час виполненія10 хвилини.
Майстер дає завдання: (Учням роздаються невеликі аркуші кольорового паперу) Напишіть свої якісні характеристики, які, на вашу думку, заважають вам відповідати етиці поведінки учня ПТНЗ (Моральному кодексу учня ПТНЗ). Час виконання 5 хвилин.
Підсумок: Вклейте ці листочки в щоденник, нехай ця незвичайна пам'ятка дозволить вам працювати над собою в плані покращення свого «Я», а по мірі морального зростання ви можете видаляти зі списку той негатив, який ви подолали.
А закінчити нашу класну годину я хочу словами Вільяма Шекспіра:
Справжній друг скрізь
Вірний в щасті і в біді,
Смуток твій його тривожить,
Ти не спиш - він спати не може,
І у всьому без далеких слів.
Він допомогти тобі готовий.
Це одна з якостей людини, про яку ми поговоримо на наступній зустрічі.
Робота з батьками - невід'ємна частина системи роботи майстра виробничого навчання. Ця робота приносить успіх, якщо вона, будучи систематичної і науково обґрунтованої, органічно включається в загальну педагогічну діяльність майстра. Виховна робота ПТНЗ не може будуватися без урахування того, що індивідуальність підростаючої особистості формується в родині.
Майстер виробничого навчання - центральне особа виховного процесу. Батьки судять про ПТНЗ за оцінкою майстерності майстра, висловлюючи задоволення або незадоволення в першу чергу його професіоналізмом. Батьки відчувають найголовніше - хто і як вводить їх дитину до дорослого життя. Взаємодія з батьками є невід'ємною частиною його роботи в ПТНЗ. З перших же днів важливо налагодити з батьками учнів дружні, партнерські стосунки. Адже основи вихованості особистості закладаються в сім'ї, і в ПТНЗ він приходить вже так чи інакше вихованим.
Педагоги ПТНЗ зобов'язані допомогти батькам, ставши для них центром психолого-педагогічної освіти та консультування - організовуючи при навчальному закладі батьківські університети, лекторії, конференції, семінари, об'єднання батьків. Успіх у вихованні учнів залежить від погодженості ПТНЗ та сім'ї.
Взаємовідносини сім'ї та ПТНЗ важливі на всіх етапах професійного становлення особистості учня.
У цій роботі я постарався відобразити всі особливості роботи майстра виробничого навчання з батьками. Структура роботи ґрунтувалася на цілях, поставлених у введенні. Таким чином, проаналізувавши літературу за даною темою, я виявив характеристику сім'ї як соціального інституту розвитку особистості, особливості виховної роботи майстра виробничого навчання з родиною, шляхи та способи підвищення психолого-педагогічної культури батьків. У другому розділі я розробив план виховної роботи майстра виробничого навчання з сім’єю учня, а також розробив сценарій виховного заходу, спрямованого на формування позитивних відносин учнів у сім’ї та за її межами.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Формування в молодших школярів знань про людину на уроках природознавства
Способи інтеграції змісту початкового навчання
Життя та діяльність Л.І. Мечникова - освітянина, ученого, громадського діяча
Розвиваючі ігри для розвитку уваги у дітей
Роль народних звичаїв та традицій у розвитку музичного світогляду дітей дошкільного віку