Сторінка
6
На дві маячні плитки вздовж стіни від дверей закріплюють тримач із напрямленим шнуром і по ньому укладають перший ряд плиток від стіни. Потім укладають дві крайні плитки другого ряду і спирають вже на них шнур, знятий із попереднього ряду; після цього заповнюють плитками другий ряд. Ці операції повторюють до кінця підлоги. Між плитками встановлюють хрестоподібні обмежувачі.
Горизонтальність покриття перевіряють контрольною рейкою-правилом, зіперши його кінці на маячні плитки.
Якщо підлогу опоряджують плиткою у приміщенні з облицьованими стінами, послідовність виконання робіт така. Від стін на рівні нижнього краю плиткового облицювання (рівень чистої підлоги) укладають дві кутові маячні плитки і по них вирівнюють перший ряд, по якому укладають усі наступні ряди. Під час укладання потрібно сильно натискати на плитку, втоплювати її в розчинову суміш і вдаряти по ній молотком з гумовою насадкою. Якщо через декілька хвилин потрібно буде ще коригувати положення плитки, то не слід заповнювати клеєм шви.
Після облицювання покриття очищають від клею і заповнюють шви білою або кольоровою розчиновою сумішшю для швів. Перед цим шви слід очистити, наприклад дерев'яним клином. Шовну масу розподіляють гумовим натирачем у діагональному напрямку відносно швів і при цьому багаторазово втирають її у шви. Після того як усі шви будуть заповнені рівномірно, рештки матеріалу видаляють.
У разі облицювання плиткою прямокутної підлоги площею понад 4 м2 роботи ведуть так. Після перевірки якості підготовки основи підлогу розмічають. Для цього спочатку знаходять і позначають середини коротших боків підлоги, між ними натягують шнур. Від шнура вправо і вліво насухо укладають перший ряд плиток від поперечної стіни з урахуванням товщини швів між ними. Якщо між шнуром і стіною не вмістилось ціле число плиток, шнур пересувають на потрібну відстань (ширину неповно плитки) і закріплюють.
Це роблять для того, щоб розрізані плитки, якщо такі будуть, укладати лише з одного боку підлоги. Далі вздовж шнура з двох боків укладають перші маячні ряди на клейовій розчиновій суміші. Після цього під кутник і лінійку укладають перший ряд плиток уздовж коротшої стіни. Цей ряд також буде маячним.
Другий і наступні поперечні ряди плиток слід укладати, орієнтуючись на перший ряд, і вирівнювати їх по шнуру між крайньою маячною плиткою і поздовжнім маячним рядом. Так само потрібно вести роботи по другий бік поздовжнього шнура.
У приміщеннях з опорядженими плиткою стінами підлоги облицьовують так. Після укладання двох рядів вздовж шнура, який позначає середину приміщення, перший поперечний маячний ряд від стіни вирівнюють і укладають, орієнтуючись на нижній ряд плиткового облицювання стіни. По ньому і маячному ряду збоку вирівнюють усі наступні поперечні ряди.
Клейову розчинову суміш накладають і розрівнюють на підлозі, орієнтуючись на відкритий час і час коригування плитки.
Під час облицювання східців керамічною плиткою роботу ведуть у такій послідовності: спочатку для створення ідеально рівної поверхні східців пошкоджені місця грунтують, ремонтують із використанням відповідної ремонтної шпаклівки, потім висохлу поверхню знову обробляють спеціальною відповідною ґрунтовкою. Готову до використання клейову розчинову суміш наносять на поверхню у кількості, щоб вистачило на облицювання 2 — 3 східців. Після нанесення клею спочатку укладають спеціальні кромкові плитки для східців, починаючи від стіни, а решту площі східця заповнюють рядовою плиткою.
Облицьовану поверхню ретельно очищають губкою від клею. Для забезпечення водонепроникності шов між стіною і підлогою потрібно ущільнити будівельним силіконовим герметиком. Щоб запобігти забрудненню шва, його кромки попередньо заклеюють самоклеючою стрічкою, потім шов розрівнюють за допомогою пластмасових паличок, які періодично змочують мильною водою і відразу ж видаляють стрічку.
Тривалість висихання герметика близько 6 — 8 діб. Плитки очищають губкою від решток клею, заповнюють шви розчиновою сумішшю для заповнення швів і ущільнюють її. Після висихання швів поверхню очищають остаточно, плитку протирають губкою.-
Для облицювання терас і балконів слід застосовувати лише морозостійкі керамічні плитки. Основі треба надати правильної структури. В напрямку стоку води потрібно передбачити нахил на 2 %. На терасах зазвичай влаштовують таку конструкцію основи, яка б захищала будинок від впливу середовища (морозу, стічних вод тощо).
Крім морозостійких плиток для облицювання терас використовують спеціальні (морозостійкі, еластичні, цементні) клеї та матеріали.
Через температурні коливання при влаштуванні плиткових покриттів на терасах передбачають компенсаційні шви — для керамічних плиток світлого кольору приблизно через кожні 4,5 м, для плиток темнішого кольору — через 2 м. Шви заповнюють спеціальним будівельним силіконовим герметиком.
Облицювання терас і балконів ведуть у такій самій послідовності, як і облицювання підлог площею до 4 м2. Крім того, при влаштуванні покриттів на терасах клей наносять не лише на поверхню основи, а й додатково на зворотний бік плитки. Такий спосіб укладання плитки називають комбінованим.
Виконання студентами пробних робіт:
А зараз приступимо до практичної частини, а саме, виконання пробних робіт.
Під час виконання пробних робіт використовуємо фронтальну форму роботи (роздаємо технологічну каргу на виконання штукатурних робіт). Виконуємо такі дії:
підготовка підлоги під облицювання плиткою;
приготування розчину;
намазування розчину на плитку;
укладка плитки на розрівняний розчин підлоги.
Виконання робіт учнями, поточний інструктаж:
При виконанні учнями робіт, майстер робить цільові обходи, під час яких перевіряє:
Правильність організації робочого місця;
Перевірка дотримання правил техніки безпеки;
Перевірка дотримання правильності виконання технологічного процессу за технологічною картою;
Самоконтроль учнів.
Заключний інструктаж:
Підведення підсумків;
Аналіз виконаних завдань;
Виявлення помилок та способи їх усунення;
Виставлення оцінок;
Прибирання робочого місця.
Процес пізнання людиною матеріального світу починається з живого споглядання. З цього, поза сумнівом, починається і пізнавальна діяльність учня в навчанні.
У цьому процесі можуть приймати участь і слух, і зір і нюх, і дотик, і смак. З погляду теорії інформації це процес отримання інформації по різних каналів зв'язку. Найбільшою пропускною спроможністю володіє зоровий канал, значно меншою – слуховий, оскільки звукова інформація на відміну від зорової поступає розподіленно у часі (тобто сприймається не відразу одночасно все зі всіма деталями, як це має місце, наприклад, при демонстрації картини). Дослідження педагогів і психологів показали, що якнайкраще сприйняття забезпечує поєднання зображення із словесною інформацією («слово-наочність»): при зоровому сприйнятті сприймається відразу безліч деталей, а слово допомагає виділити для осмислення головне.
Наочність являє собою широкий комплекс засобів, методів, прийомів, що забезпечують, з одного боку, більш чітке і ясне сприйняття знань, що подаються в усній чи письмовій формі, а з іншого боку, формує представлення про взаємозв'язок досліджуваних явищ з реальною практикою.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Теоретичний аналіз світового досвіду профільної диференціації навчання
Виконання тематичної композиції молодшими школярами
Особливості навчання техніці рухів
Вітчизняна історія в системі підготовки спеціалістів вищої кваліфікації
Історія досліджень процесу формування освітнього середовища навчального закладу