Сторінка
5
Вимоги до використання наочного обладнання:
Є декілька методичних умов, виконання яких забезпечує успішне використання наочних засобів навчання: 1) хороший огляд, який досягається шляхом застосування відповідних фарб при виготовленні підйомних столиків, екранів підсвічування, рейтеров, покажчиків та ін.; 2) чітке виділення головного, основного при показі ілюстрацій, оскільки вони деколи містять і відволікаючі моменти; 3) детальне продумування пояснень (ввідних, по ходу показу і завершальних), необхідних для з'ясування суті демонстраційних явищ, а також для узагальнення засвоєної учбової інформації; 4) залучення самих учнів до знаходження бажаної інформації в наочному приладді або демонстраційному пристрої, постановка перед ними проблемних завдань наочного характеру.
Демонстрацію наочного обладнання слід проводити так, щоб предмет сприймався по можливості різними рецепторами , щоб демонстрований об'єкт бачили всі учні, найсильніше враження на учнів справляли ті ознаки, які є найбільш істотними.
Навчально-наочне обладнання повинно комплектуватися так, щоб воно:
а) у поєднанні із словом вчителя полегшувало б розуміння висловлюваної теми;
б) найраціональніше використовувало властивості пам'яті учнів;
в) сприяло розвитку уявлень, необхідних для успішного засвоєння предмету;
г) розвивало уміння аналізувати;
д) полегшувало б перехід від сприйняття конкретних властивостей до абстрактного образу.
Наочні посібники, які застосовуються на уроках, приносять більше користі тоді, коли вони є не тільки простою ілюстрацією до змісту, але і джерелом інформації.
Розробка заняття виробничого навчання з використанням засобів наочності у ПТНЗ
План - конспект заняття з виробничого навчання Професія: «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр» Розряд:III
Тема: Облицювання поверхонь плиточними матеріалами. Облицювання підлоги. наочність виробниче навчання
Мета: Навчальна: Навчити учнів технологічно правильно виконувати операції по роботі з плиткою.
Виховна: Виховувати в учнів акуратність, уважність при виконанні робіт, виховувати гордість за обрану професю, дисциплінованість, відповідальність за виконання роботи.
Розвиваюча: Розвивати в логічне мислення, координацію рухів.
Обладнання та матеріали: висок, кельма, рівень, плитка для облицювання
підлоги, лінійка або рейка, цвяхи, молоток, контрольна рейка, шаблон.
Засоби наочності: плакати, технологічна карта, ноутбук, проектор.
Міжпредметні зв'язки: «Будівельні матеріали» тема «Керамічні матеріали»; «Технологія і організація будівельного виробництва» тема «Робота по влаштуванню оздоблювальних покриттів»; «Охорона праці» тема «Техніка безпеки при виконанні основних видів будівельних робіт».
План заняття:
Організаційний момент7 хв.
Вступний інструктаж45 хв.
Самостійне виконання учнями пробних робіт40 хв.
Виконання робіт учнями (поточний інструктаж)1 год. 50 хв.
Заключний інструктаж15 хв.
Прибирання робочого місця10 хв.
Хід заняття
І. Організаційний момент:
Перевірка присутніх по журналу.
Перевірка зовнішнього вигляду учнів, поділ студентів на ланки.
Організаційні питання.
II. Вступний інструктаж:
Мотивація.
Кожен з Вас прийшов сюди здобути знання, вміння та навички виконання будівельних робіт не заради втіхи, чи тому що так батьки сказали, а свідомо, тому що кожен з вас напевне хоче стати фахівцем своєї справи. А для цього потрібно зовсім небагато, слухати що я розповідаю та запам'ятовувати, виконувати роботи на своєму робочому місці з дотриманням техніки безпеки та технологічної послідовності, до чого Ви приступите трішки пізніше. Тільки гак ми з Вами зможемо досягнути нашої мети.
Піовідомлення теми і мети уроку.
Метою сьогоднішнього заняття є навчитись технологічно правильно виконувати операції по роботі з плиткою.
І в мої обов'язки входить сформувати у Вас знання, вміння та навички роботи з інструментом, організації робочого місця та навчити технологічно правильно і послідовно виконувати операції облицюванню підлоги плиткою.
Актуалізація опорних знань.
Скажіть мені будь ласка, «Хто з Вас займався облицюванням?». Продовження бесіди з студентом в залежності його навиків і активності на занятті.
Але перш ніж Ви приступите до виконання робіт, ми повинні вивчити правила техніки безпеки.
Вимоги безпеки під час роботи:
Облицювальні матеріали слід зберігати у штабелях заввишки не більше 1 м. Між ними повинні бути вільні проходи шириною не менше 1 м.
При роботі з цементом та сухими розчинами,сумішами використовують захисні окуляри.
Оброблення країв керамічних плиток,пробивання та свердління отворів, перерубку плиток ,а також виправлення дефектів облицювання , виконують у захисних окулярах та рукавицях. Облицьовують поверхні плиткою,у напальчниках або гумових рукавицях для захисту рук при контактах з розчинами та мастиками. Механічне оброблення полімерних облицювальних плиток різання,обпилювання,свердління/ виконують у респіраторах.
Приміщення в яких виконують роботи з вогненебезпечними мастиками, забезпечують засобами пожежогасіння.
Вогненебезпечні мастики на облицювальну поверхню необхідно наносити гумовими, пластмасовими, дерев'яними шпателями.
4. Повідомлення нового матеріалу:
А тепер приступимо до вивчення нового матеріалу, який стане Вам в пригоді під час виконання сьогоднішніх робіт. З Вашого дозволу, спочатку, ми переглянемо відео-фільм, для того, щоб у вас сформувалось загальне бачення даної теми.
(Перегляд фільму)
Отже, верхнім опоряджувальним шаром підлоги є покриття (чиста підлога). Залежно від застосовуваного матеріалу воно може бути монолітним (наливна підлога), мозаїчним, плитковим, дощатим, зі штучного або дощаного паркету, лінолеумним, поліхлорвініловим (ПХВ), килимовим, ламінованим тощо. Позначки рівня чистої підлоги мають бути зроблені до опорядження підлог на всіх стінах приміщення.
Плиткове покриття на основі клейових сумішей можна влаштовувати на різних основах за впливу будь-яких чинників середовища.
Технологія облицювання підлог плитками на клейових сумішах різниться від традиційного облицювання їх плитками на цементному розчині.
Основна вимога — ідеально рівна і ретельно підготовлена основа під облицювання.
Розглянемо технологію облицювання прямокутної підлоги площею до 4 м2 керамічною плиткою способом, шов у шов . Спочатку на чисту і суху основу квачем або щіткою наносять глибоку ґрунтовку. Через З год готову до замішування суху клейову суміш змішують із водою, дають постояти 1 - 2 хв і знову перемішують уже готовий до використання клей. Після висихання ґрунтовки метром вимірюють розміри приміщення, розкладають насухо плитки і визначають їх кількість. У чотирьох кутах приміщення встановлюють маячні плитки, врахувавши при цьому товщину швів між ними так, щоб верхня їх площина знаходилась на рівні чистої підлоги. Після цього клей рівномірним шаром наносять на підлогу кельмою у такій кількості, щоб його використати до початку висихання. У разі укладання плитки у вологих приміщеннях клей наносять також і на зворотний бік плитки. Клей прочісують зубчастим шпателем, розміри зубців якого залежать від виду зворотного боку плитки і виду основи.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Зовнішність вчителя, як компонент педагогічної техніки
Підвищення рівня фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку засобами ігрової спрямованості
Вплив стилю поведінки батьків на соціальний розвиток дитини
Космічна подорож по планетам Сонячної системи
Психолого-педагогічна характеристика колективу класу