Сторінка
4
Склад комп’ютерного обладнання для комплектування ПК, його параметри і характеристики повинні відповідати чинним українськім і міжнародним стандартам, нормативним документам.
До складу комплексу для навчання з комп’ютером повинні входити:
· комплект вчителя;
· комплект учня;
· обладнання локальної обчислювальної мережі (ЛОМ);
· система електроживлення та захисту;
· програмне забезпечення (ПЗ);
· меблі;
· додаткове обладнання (екран колективного використання, відеокамера).
Склад комплекту вчителя та технічні характеристики:
· системний блок, у якому змонтовані: материнська плата, зовнішні запам’ятовуючі пристрої (HDD, FDD і CD-RW), контролер локальної обчислювальної мережі та аудіо пристрою (звукова карта). Розміщено: центральний процесор, запам’ятовуючий пристрій, контролери запам’ятовуючих пристроїв, пристроїв введення/виведення інформації;
· відеомонітор;
· клавіатура;
· маніпулятор «мишка»;
· активна акустична система;
· головний мікрофон;
· друкуючий пристрій (принтер);
· сканер;
· блок безперебійного живлення.
На клавіатурі повинні бути нанесені знаки українського алфавіту. Бажане нанесення символів різних алфавітів різними кольорами.
Звукова плата повинна мати вхід для мікрофона.
Принтер повинен бути лазерним і забезпечувати виведення даних на папір формату (не менше) А4.
Також допустимим є використання додаткового комп’ютера, встановленого у підсобному приміщенні, або у класі для забезпечення функцій розподілу ресурсів (каналу зв’язку, пристрою друкування тощо).
Сканер повинен бути планшетним із робочим полем А4.
Програмне забезпечення, яке постачається у складі ПК, або може бути придбане окремо, повинно відповідати архітектурі і структурі апаратного забезпечення.
Програмне забезпечення повинно бути ліцензійно чистим і мати супроводжувальні документи, виконані відповідно. Документація повинна, зокрема, містити найменування програмного продукту і номер версії, власника, дати і номера реєстрації та постачальника.
До складу програмного забезпечення можуть входити:
· системне програмне забезпечення,
· програмне забезпечення базових інформаційних технологій,
· системи програмування мовами високого рівня,
· програмне забезпечення навчально-виховного призначення.
Програмне забезпечення навчально-виховного призначення повинно мати відповідний гриф Міністерства освіти і науки України та сертифікати відповідності.
До складу системного програмного забезпечення можуть входити:
· операційна система, яка повинна забезпечувати багатозадачність, роботу у мережах ЕОМ, у тому числі підтримку роботи локальної мережі, стійкість до помилкових дій некваліфікованих користувачів;
· сукупність системних утиліт, які повинні забезпечувати адміністрування ЛОМ, функції обмеження доступу до ресурсів та їх розподілу;
· система доступу до глобальної інформаційної мережі з одночасним протоколюванням і фільтруванням такого доступу та забезпеченням роботи сервера ЛОМ.
Програмне забезпечення базових інформаційних технологій може включати:
· Текстові редактори загального призначення для використання у навчально-виховному процесі та для створення і тиражування дидактичних матеріалів.
Прикладом текстового редактора може стати Word
· Програмне забезпечення, призначене для створення і опрацювання електронних таблиць, для використання у навчальному процесі та при створенні і тиражуванні дидактичних матеріалів.
Наприклад, Excel.
· Системи управління базами даних для використання у навчальному процесі та для забезпечення управління навчально-виховним процесом;
· системи для створення електронних презентацій для використання у навчальному процесі та для створення дидактичних матеріалів;
· системи для оптичного розпізнавання друкованого тексту та введення його в комп’ютер для підготовки документів (тиражування);
· системи для підтримки телекомунікаційних технологій: електронної пошти, роботи з факсимільними повідомленнями (документами).
Організація роботи з використанням комп’ютера повинна забезпечувати повноцінну реалізацію педагогічних цілей його створення, сприяти удосконаленню й інтенсифікації навчально-виховного процесу, підвищенню рівня навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу.
Конспекти уроків із використанням комп’ютерних дидактичних засобів
Урок 1.
Тема. Лічба предметів. Поняття "лівий – правий", "верхній – нижній", "довгий – короткий", "однакової довжини".
Мета. Ознайомити дітей із предметом математика, підручником, зошитом. Уточнити значення понять "лівий – правий", "верхній – нижній", "довгий – короткий", "однакової довжини".
Хід уроку
І. Бесіда про предмет математики, підручник і зошит з математики
– Діти! Сьогодні ви вперше прийшли на урок математики. На цей урок до нас завітав і Котигорошко (учитель виставляє ляльку або малюнок Котигорошка). Йому дуже цікаво, що ви будете робити на уроках математики. Хто з вас знає? (Діти відповідають, а вчитель доповнює).
Перед вами лежить книжка. Це підручник з математики. Розгляньте обкладинку книжки. Що на ній намальовано? Що написано? Погортайте сторінки підручника. Що ви на них побачили? (Малюнки, цифри). Знайдіть першу сторінку. Хто на ній зображений? (Кенгуру).
На уроках математики ми будемо писати в зошитах у клітинку. (Учитель розповідає, як користуватися зошитом).
Учні під керівництвом вчителя пишуть (обводять) рядок квадратиків чи паличок.
Фізкультхвилинка
II. Знайомство з поняттями "лівий – правий", "верхній – нижній", "довгий – короткий", "однакової довжини"
1. Бесіда.
– Підніміть вгору праву руку; ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим коліном. Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч. Хто сидить біля вас праворуч, ліворуч?
Учитель ставить на стіл ляльку спиною до дітей. Біля її правої ноги кладе кубик, а біля лівої – м’яч.
– Що розташоване праворуч від ляльки? Що ліворуч? Учитель повертає ляльку лицем до дітей.
– Що тепер розташоване праворуч від ляльки? Що ліворуч?
2. Робота з комп’ютером.
Лічба в межах 10. Використовуємо малюнки, які діти мають полічити зліва направо і навпаки.
Учитель виставляє комп’ютері 5 іграшок, а потім – 7 трикутників і пропонує учням порахувати спочатку фігури, а потім предмети. Діти рахують хором. Далі вчитель повторює подібні вправи, викликаючи окремих учнів. При цьому звертає увагу дітей на те, що кожен предмет при лічбі називається один раз і не можна пропускати жодного предмета; рахувати можна в будь-якому порядку, і щоразу останній з названих числівників дає відповідь на запитання, скільки предметів у даній групі.
Див. додаток 1. (малюнки з даної роботи).
Фізкультхвилинка
III. Підсумок уроку
Урок 2.
Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за величиною ("більший – менший"). Підготовчі вправи до написання цифр
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Спартанська та афінська системи виховання та освіти
Проблемне навчання на уроках праці
Комп'ютерна підтримка курсу хімії
Роль освітньо-виховних занять у підготовці дітей п'ятого року життя до навчання у школі
Використання педагогічних технологій розвитку творчих здібностей в процесі трудового навчання