Сторінка
5
7. Ліквідувати багатоканальну систему фінансування закладів бюджетної сфери.
8. Бюджетна реформа повинна передбачати комплекс заходів, пов’язаних із реформуванням міжбюджетних відносин. Серед першочергових заходів реформи міжбюджетних відносин є: визначення функцій, компетенцій та сфер відповідальності центральних і місцевих органів влади; розмежування видатків між рівнями бюджетної системи відповідно до функцій.
9. Складовою бюджетної реформи має стати повне відокремлення державних позабюджетних фондів від державного бюджету.
10. Запровадити інститут приєднаних бюджетів як на державному рівні, так і на рівні адміністративно-територіальних одиниць.
11. Завершити процес реформування порядку виконання державного та місцевих бюджетів.
12. Кардинально підвищити ефективність управління коштами державного та місцевих бюджетів.
13. Створити ефективний механізм організації державного фінансового контролю, порядку розроблення, затвердження та виконання бюджетів. Результатом цього повинно стати створення цілісної системи фінансового контролю в Україні, яка забезпечить ефективне використання фінансових ресурсів незалежно від джерел їх надходження.
Але бюджетна реформа повинна оптимально поєднуватись з процесами реформування адміністративно-територіального устрою, що дозволити забезпечити місцеві органи влади необхідним обсягом фінансових ресурсів пропорційно до делегованих їм повноважень.
Література:
1. Manor J. The Political Economy of Democratic Decentralization, 1999, The International Bank for Reconstruction and Development, USA, 133p.
2. Masgrave R. A. The Theory of Public Finance. Me. Graw - Hill Book Company, Inc., 1959,628р.
3. Горленко І.О., Тарангул Л.Л. Економічні райони України: Посібник. – К., 1999. – 205 с.
4. Кириленко О.П., Місцеві бюджети України (історія, теорія, практика). – К.: НІОС, 2000. – С. 384.