Сторінка
8

Нестандартні уроки як засіб підвищення якості знань учнів на уроках математики

Ми розробили два нестандартних уроки з математики, які мають на меті змінити ставлення учнів до навчального процесу, збільшити інтерес до математики і підвищити якість знань учнів.

В сучасних умовах важливість нестандартного уроку полягає в тому, що він підвищує ефективність навчання, зацікавлює учнів до вивчення нового матеріалу. Адже, саме від структури викладу матеріалу і побудови уроку залежить якість засвоєних знань учнів. Хоча й визначають нестандартний урок як імпровізоване навчальне заняття, що не має традиційної структури, на якому учитель не дотримується чітких етапів навчального процесу та традиційних методів, такий урок повинен мати чіткий план, правильно підібрані завдання, що викликають в учнів зацікавлення і сприяють оптимальному розвитку і вихованню школярів.

Сьогодні відбуваються дискусії щодо визначення сутності нестандартних уроків та цінності такої форми занять у навчанні. Беручи до уваги позиції з цього питання, варто відзначити, що нестандартні уроки потрібно використовувати в кінці вивченої теми, в кінці семестру чи в кінці навчального року, адже такі типи уроків впливають на якість знань учнів і потребують певного обсягу уже засвоєного матеріалу.

Отже, в умовах зміни педагогічної парадигми нестандартний урок як своєрідне педагогічне явище бурхливо розвивається, постійно набуваючи нових рис. Він – дитя перебудови суспільства і школи, і доля його пов’язана з долею цього процесу.

Швидкий розвиток науки, зростання обсягів інформації потребують від школи підготовки активних людей з розвиненими творчими здібностями, які зможуть нестандартно мислити, зацікавлювати дітей на своїх уроках і застосовувати не тільки основну форму організації навчання, а й нестандартну.

Щодо більшої ефективності нестандартного уроку.

Найбільш вдало нестандартний урок буде використано під час закріплення навчального матеріалу, тому що такий урок можна провести у вигляді, наприклад, конкурсу чи уроку-КВК. Діти не будуть примушені вчителем згадувати матеріал, який вивчали на попередніх уроках, а згадуватимуть для того, щоб перемогти своїх суперників. Діти підсвідомо будуть згадувати попередній матеріал.

Нестандартні уроки слід впроваджувати в навчально-виховному процесі всіх шкіл тому, що проведена дослідно-експериментальна робота доводить, що ці уроки дійсно мають більше пріоритетів ніж стандартні уроки. Головне правильно підбирати форму роботи і якісно проводити урок. Якщо ці умови виконуються, то кожний урок можна зробити нестандартним. Для цього студентів потрібно детальніше ознайомити з системою нетрадиційних уроків та інноваційними технологіями навчання.

Отже, ми вбачаємо у використанні нетрадиційних форм і методів навчання можливість зробити навчальний процес цікавим та всепоглинаючим; створити у дітей робочий настрій, допомогти подолати труднощі в засвоєнні навчального матеріалу, сприяти підвищенню якості знань учнів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: