Сторінка
9

Методична розробка системи уроків з розділу "Електротехнічні роботи"

2. Первинне закріплення ( осмислення та встановлення об’єктивних зв’язків і залежностей в новому матеріалі):

Для чого призначені джерела електричної енергії?

Які пристрої називають споживачами електричної енергії?

Що називають електричним колом?

Який документ називають електричною схемою?

У чому полягає схожість і відмінність між принциповою і монтажною схемами?

3. Вступний інструктаж до практичної роботи учнів:

пояснення і показ трудових прийомів та операцій, якими мають володіти учні, з обґрунтуванням кожної дії;

ознайомлення з інструкційними картами;

акцентування уваги на правила ТБ;

закріплення та перевірка засвоєння учнями навчального матеріалу (відтворити показані прийоми, провести певні розрахунки, повторити технічні вимоги до якості роботи).

4. Поточний інструктаж:

4.1 Цільові обходи робочих місць учнів:

перевірка організації робочого місця;

перевірка правильності виконання трудових прийомів;

перевірка правильності виконання трудових операції;

перевірка вміння користуватися технічною документацією, інструментами;

перевірка дотримування правил ТБ.

4.2 Індивідуальний інструктаж учнів.

4.3 Додатковий інструктаж при умові однакових помилок значною частиною учнів.

5. Практична робота. Складання (монтаж) електричного кола

Обладнання, інструменти та матеріали: монтажна панель, батарейка від кишенькового ліхтарика, вимикач, ламповий патрон, лампочка, з'єднувальні проводи, викрутка.

Послідовність виконання роботи:

1. Уважно розглянь монтажну схему електричного кола.

2. Розмісти на монтажній панелі батарейку від кишенькового ліхтарика, ламповий патрон, лампочку, вимикач та з'єднувальні проводи.

3. З'єднай проводом один з полюсів батарейки з одним із контактів патрона.

4. З'єднай другий контакт патрона з одним із контактів вимикача.

5. З'єднай другий контакт вимикача з другим полюсом батареї.

6. Загвинти лампочку в патрон і перевір роботу електричного кола.

7. Розбери електричне коло, від'єднавши проводи від контактів кожного елемента кола.

ІV. Заключний інструктаж:

– аналіз виконуваних робіт;

– аналіз помилок, які найчастіше траплялися;

– аналіз порушень трудової дисципліни;

– аналіз виконання правил ТБ;

– мотивація оцінок;

– демонстрація найкращих робіт.

V. Повідомлення теми та мети наступного заняття.

VІ. Домашнє завдання: 20,21,22

VІІ. Прибирання робочих місць, прибирання майстерні.

Аналіз стану матеріальної бази трудового навчання в ЗОШ

У школі обладнано дві майстерні: з деревообробки та металообробки. Вони дуже добре обладнані верстатами та інструментами, так що кожен учень має можливість працювати окремо. Площа майстерні з обробки деревини відповідає нормам, освітлення комбіноване, є вентиляція природна і штучна. Під час роботи кожен учень працює за своїм робочим верстаком, всього їх 15 і вчитель добре бачить кожного учня за роботою. Це дуже підвищує ефективність управління навчальним процесом.

В майстерні встановлено радіально-свердлильний верстат; стругальний станок HP 250-2/230; токарний верстат по дереву DSO- 1000; токарний універсальний верстат SPA-500. Є шафа для інструментів та готових виробів та шафа для навчально-технічної документації. Робоче місце вчителя розміщене біля вікна; на стіні за ним розміщена дошка. Станки, які знаходяться в майстерні відключаються централізовано тумблером, що знаходиться біля столу вчителя. Обладнання заземлене. Деревообробні верстати встановлені біля вікон на відстані 40см від стінки, з проміжком 80см між ними.

Майстерня забезпечена всіма приладами та інструментами, відповідно до вимог навчального плану. На стінах майстерні висять плакати з техніки безпеки при роботі на верстатах та з інструментом.

Пройшовши педагогічну практику у СШ №187 в місті Києві провів самостійно 4 уроки з трудового навчання, один виховний захід. За цей період здобув досвід у навчальній, виховній та позакласній роботі. Ця практика являє собою органічну частину учбового виховного процесу, забезпечує собою поєднання теоретичної діяльності та практики, що виконує ведучу роль у формуванні освіченості майбутніх вчителів.

Суттєва особливість педагогічної праці – вона з початку і до кінця і процесом взаємодії людей. Це посилює роль особистісних взаємин у педагогічній праці: підкреслює важливість моральних аспектів. Специфічним є і результат педагогічної діяльності – людина, яка оволоділа певної частиною суспільної культури, здатна до соціального саморозвитку виконання певних соціальних ролей у суспільстві.

За період проходження педагогічної практики я зрозумів, що педагог повинен ставити перед вихованцем посильні і розумно сформульовані вимоги з метою його подальшого розвитку, тобто здійснювати педагогічний вплив гуманістичного, а не авторитарного характеру. Виявляючи в діалозі, співпраці, партнерстві повагу до учня, і толерантність і справедливість, учитель тим самим захищає свободу особистості, продовжує культурну спадщину, творить нові вартості, виступає співучасником зміцнення демократичного ладу.

Проводячи самостійно уроки дійшла висновку , що серед умінь навичок педагогічної техніки особливе місце посідає розвиток мови педагога, що є одним із важливих виховних засобів і містить такі аспекті правильна дикція, "поставлений голос", ритмічне дихання і розумне приєднання до мови міміки і жестів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: