Сторінка
3

Освіта Франції

Університетська освіта у сфері охорони здоров’я, медична освіта (медицина, одонтологія, фармацевтика) надається в університетах також у трьох циклах, де здійснюється підготовка лікарів. Слід зазначити, що, відповідно до статті Е 356 кодексу охорони здоров’я Франції, ніхто, за винятком особливих випадків не може мати лікарської практики, якщо він не є вихідцем із держав – членів Європейського Економічного Співтовариства і немає французького диплома доктора медицина або диплома, виданого в одній із зазначених держав, і зареєстрованого в списку, складеному відповідно до домовленості ЄЕС.

Перший цикл медичної освіти – два роки навчання, він цілком присвячений основним наукам. До другого року навчання допускаються лише через суворий конкурс. До повторного навчання на першому курсі допускаються лише один раз. Другий цикл медичної освіти – чотири роки навчання після першого циклу. Перша частина другого циклу включає рік практики в лікарні, а також практичне навчання семіотиці, друга частина другого циклу триває три роки. Вона присвячена вивченню патології і терапевтики, включає теоретичну і клінічну підготовку (робота в лікарнях). Другий цикл завершується видачею сертифіката про клінічний і терапевтичний синтез.

Третій цикл включає два щаблі: субординатура – обов’язкова для всіх і займається питаннями загальної медицини; інтернатура з міжрегіональним конкурсним набором, у якій здійснюється спеціалізація.

Перший семестр стажування недиференційований. Інтерни і субординатори одержують теоретичну і практичну підготовку. Третій цикл загальної медицини (субординатура) триває два роки в повному обсязі.

Єдиний шлях доступу до медичної спеціалізації – інтернатура яка триває 4 або 5 років. Щоб піднятися на цей щабель, необхідно успішно витримати конкурс інтернатури, що проводиться у семи міжрегіональних об’еднаннях.

Кожний інтерн обирає напрямок всередині дисципліни (лікарські спеціалізації, хірургічні, психіатрія, мед.біологія), до якої він був приписаний відповідно у рівня підготовки.

Вищі педагогічні школи (ВПШ). Чотири ВПШ є державними навчальними закладами технічно-культурної і професійно-підготовчими. Вищі педагогічні школи готують учнів до фундаментальних або прикладних досліджень, викладання в університетах і класах підготовки до вищих та середніх шкіл, до служби в державних і місцевих адміністративних структурах або підприємствах. Вищі педагогічні школи мають багато дослідницьких центрів. Студенти без обмеження допускаються до вступних іспитів відповідно до встановлених умов. Підготовка природничих наук проводиться постбакалаврських класах ліцеїв: вища і спеціальна математика, загальна підготовка за програмою іспитів вищих природознавчих шкіл включаючи сільськогосподарські школи. З філології навчання також проводяться в постбакалаврських класах ліцеїв вищої філології і першого вищого класу, що діляться на три категорії:

класи з підготовки до вищої педагогічної школи (ВПШ) з класичних мов;

класи з підготовки ВПШ Фонтене-Сен Клу з сучасних мов;

класи з підготовки до ВПШ з гуманітарних наук.

Перед тим як бути допущеним до конкурсу, французькі студенти повинні підписати забов’язання залишитися протчгом10 років на державній службі, у системах адміністративно-територіальних одиниць, в їх суспільних установах або на державних підприємствах. Підчас перебування в школі вони проходять навчання в магістратах, що дає змогу одержати найбільшу ступінь ліценціата, магістра і диплом про розширену освіту, що є підготовкою до науково-дослідницької роботи. Значна кількість студентів здають іспити на ступінь “агреже”, що дає допуск до викладання в ліцеях.

Навчання у Вищій педагогічної школі триває 4 роки, протягом яких студенти одержують зарплату і вважаються службовцями-стажистами. Під час навчання студенти проводять одне або декілька стажування за рубежем (тривалість стажування не може перевищувати 2 роки).

Щороку випускникам цієї школи виділяється значна кількість тимчасових дворічних посад інструкторів школи, де вони одержують платню, що дає змогу закінчити роботи над дисертацією, почту за звичаю під час навчання.

Іноземні студенти можуть бути прийняті в Школу, якщо витримають конкурс (вони зараховуються під номером “біс” як вільні слухачі і одержують титул “нормалійця”(випускника ВПШ), але без права роботи в системі французької освіти та одержання зарплати). Термін їхнього навчання теж 4 роки.

Французькій системі вищої освіти характерна велика різноманітність навчальних закладів з міцними традиціями, здатних, насамперед, чітко орієнтуватися при підготовці фахівців на вимоги сьогодення.

Доктрина про будівництво школи XXIст. у Франції. Вона визначає головні напрямки розвитку початкової школи і базується на принципах різноманітності місцезнаходження й оточення шкіл та різноманітності способів організації праці учнів, педагогічних і виховних команд шкіл.

Маємо документ, який, на переконання Міністра Клода Аглера, еволюційно суттєво змінить навчально-виховний процес у початковій школі Франції. Певно так и станеться, бо серйозно продумані змістові підходи до реалізації доктрини, кадрове й економічне її забезпечення, зроблена відповідна вибірка шкіл для експерименту і, що найосновніше, статус початкової школи у доктрини презентується на рівні “першої суспільної служби держави”, а статус учителя – на рівні “державного службовця”(всі студенти з третього курсу педагогічних навчальних закладів Франції, а, отже, і всі працюючі дипломовані вчителі, мають статус державного службовця, з відповідним рівнем зарплатні).

Коментарі до доктрини. Ось деякі витяги з надрукованих матеріалів.

Згідно із завданням й основними цілями доктрини, педагогічна організація і педагогічна готовність шкіл, які зобов’язуються реалізовувати в життя її основні положення, мають одночасно відповідати потребам учнів, соціальним потребам, із дотриманням принципів поваги до службовців освітньої галузі. Пріоритетам в цьому мають стати фундаментальні знання і компетентність, громадянськість і розвиток особистості. Відповідати потреби учнів означає:

врахувати їхні індивідуальні відмінності;

надавати допомогу при перших виявах труднощів;

адаптувати шкільний час до життєвих ритмів учнів, із урахуванням їхньої флуктуації (коливань) впродовж дня;

У межах завдань школи Республіки це уможливить рівність в освіті і рівність в успіхові. Відповідати потребам часу означає:

домогтися нових соціальних сповідань, серцевиною яких є політична ставки на упорядкування шкільних ритмів;

збільшити активну діяльність учнів прилученням до культурних, мистецьких,

спортивних надбань, які прийдуть на допомогу шкільному навчанню, доповнять його і збагатять;

наповнити позашкільний час дітей можливостями духовного розвитку, зменшенням тиску соціальних нерівностей, допомогою в обов’язковому навчанні;

Відповідальність за учня цілком покладається на школу, в якій учень перебуватиме цілий день, в якій навчання поєднається з культурою, мистецтвом, спортом за участю і під його егідою.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: