Сторінка
4
Модифікація організації шкільного часу невіддільна від найраціональнішого використання робочого часу вчителя та найпродуктивнішого результату його праці:
передбачається створення педагогічної команди, у якій, поряд із учителем, працюватимуть помічник-вихователь і запрошенні працівники мистецтва і спорту;
колективна праця команди включає в себе службові обміни, співпрацю з учителем, яких можна замінити (зокрема тих, хто викладає мови, або запрошених працівників ззовні), інтеграцію помічників-вихователів школи тощо:
праця команди базуватиметься на свободі вибору педагогічних технологій, на найновітнішому забезпеченні шкільним оснащенням і комп’ютерною технікою, на індивідуальній роботі з кожним учнем, на колективній думці команди;
навчання учнів поєднуватиметься з їхнім особистим життям, особистісними інтересами без ніяких обмежень, з урахуванням творчих і мовлених здібностей кожного учня;
викладання наук і їх опанування цим експериментом можна озаглавити “рука в тісті”, тобто - самому особисто взятися за справу;
впроваджуватиметься методика різноманітних форм перегрупування учнів, згідно з їхніми особистими зацікавленнями, можливі різновікові групи учнів з різних класів за природними схильностями тощо.
Доктрина передбачає гнучкий шкільний розклад у різні пори року вивільнення часу викладачів. Чітко визначеними в експерименті є дві умови: добровільність шкіл і бажання вчителів та членів їхньої команди до співпраці. Основним завдання експерименту в царині вчительської праці – змінити усталену професію шкільного вчителя на нову професію – викладача школи, відповідно до вимог сьогодення.
Сигелен Руаяль – заступник Міністра Національної освіти, Пошуку і Технологій, відповідальна за шкільне навчання.
Крістофер Шантені – директор Національного Інституту Педагогічного пошуку.
Катрін Тротман – Міністр Культури і Комунікацій.
Висновок: Естетичне виховання школярів усіх нас має об’єднати, бо сформований ним артистизм у початковій школі дасть змогу дитині краще милити, пристосовувати свою особистість до життя і постійно її удосконалювати.
Наша роль полягає в тому, щоб дати молоді те, що вона потребує – освіту, матеріальну базу освіти, викладачів, середовище.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Особливості організації роботи педагога-дефектолога з батьками дитини з порушеннями психофізичного розвитку
Єдність естетичного та трудового виховання у процесі навчання писанкарству дітей
Барвінковими стежками Тараса Мельничука
Формування взаємин між дітьми дошкільного віку
Реформування освітньої галузі в наш час