Сторінка
7

Сучасні засоби виховання підлітків в літніх таборах

Однак, не всі діти здатні на активне життя і часто педагогу-організатору доводиться мати справу із дітьми-інвалідами, а отже слід знати про особливості роботи і з ними, адже ці діти (хоча часто і надто дорослі на свій вік) потребують іще більшої уваги через свої особливості і часто не так фізичної, як психічної підтримки.

Створення виховного середовища вимагає також уваги до етики й естетики, виховання моралі у дітей. Виховне середовище передбачає утвердження табірних традицій, які несуть у собі традиції ввічливості, уваги один до одного. Діти самі повинні слідкувати за неухильним дотриманням традицій, закріплювати і розвивати їх, а разом із ними удосконалювати себе і свої відносини.

Лише враховуючи всі ці фактори і іще багато іншого педагог-організатор зможе гармонізувати і скоректувати відпочинок дітей у літньому оздоровчому таборі так, щоб час перебування на його території не пройшов даремно ні для однієї дитини із якою він працював.

Мета нашого дослідження досягнута – у даній роботі обґрунтовано та розроблено практичні рекомендацій для покращення роботи педагогів-організаторів з підлітками в умовах літнього оздоровчого табору. Що підтверджує виконання поставлених перед нами завдань: проведено науково-теоретичний аналіз проблем виховання підлітків у літніх таборах. Вивчено, проаналізовано та узагальнено перспективний педагогічний досвід педагогів-попередників. Розроблено рекомендації для педагогів-організаторів в умовах роботи у літньому оздоровчому таборі. Що підтвердило нашу гіпотезу: Ефективність методів виховання підлітків у літніх оздоровчих таборах залежить від таких умов:

зацікавленість педагога-організатора у своїй справі, наявність у нього педагогічного такту;

теоретична та практична підготовленість педагога до роботи у літньому оздоровчому таборі;

Таким чином ми: окреслили головні положення для організації продуктивної діяльності ЛОТ; уточнили принципи і методи необхідні для роботи з дітьми у літній період та навели конкретні випадки застосування їх на практиці.

Дані напрацювання можуть використовуватися педагогами-організаторами літніх таборів для покращення ефективності своєї роботи, оскільки на сьогодні робота багатьох педагогів-організаторів в ЛОТ потребує ретельного корегування. Оскільки наявна парадоксальна ситуація – маючи усі можливості для створення дитині сприятливих умов для розвитку та надання максимальної соціально-психологічної допомоги – дитина залишається одна. А тим часом за законодавством України щороку приблизно 50 відсотків дітей підлягають обов’язковому оздоровленню.

Нашою роботою було доведено: ефективність методів виховання підлітків у літніх оздоровчих таборах залежить від таких умов:

зацікавленість педагога-організатора у своїй справі,

наявність у нього педагогічного такту

теоретична та практична підготовленість педагога до роботи у літньому оздоровчому таборі.

Організовуючи роботу у літньому оздоровчому таборі, важливо враховувати невеликий проміжок часу відведений на неї. Виходячи з цього можна виділити наступні напрямки роботи педагога у таборі:

Дослідження соціуму виховного середовища. Психодіагностична діяльність.

Підвищення рівня педагогічної культури педагогів і вихователів оздоровчого табору.

Соціально-педагогічне консультування та конструювання.

Сприяння створенню педагогічно орієнтованого середовища.

Організаційно-методична діяльність.

У зв’язку з цим нами були розроблені рекомендації по роботі педагога-організатора у літньому оздоровчому таборі, котра направлена на створення комфортних умов для дітей (зниження рівня тривожності, зняття емоційного навантаження, що назбиралося у підлітків за період зміни) засобами ігрової та психологічної терапії, казкотерапії, арт-терапії, фізичної терапії; проведено психологічної діагностики психоемоційного стану суб’єктів виховного процесу (вихованці, їх батьки і педагоги-організатори) з ціллю надання їм своєчасної психологічної допомоги і підтримки засобами консультації і корекційно-розвиваючої діяльності; розвиток у неповнолітніх усвідомлення відношення до своєї поведінки, вчинкам, які вони здійснюють та їх наслідками через організацію психопрофілактичної та психопросвітницької діяльності в умовах літнього табору.

Данні напрацювання можуть використовуватися у підготовці педагога-організатора до проходження педагогічної практики у літніх оздоровчих таборах та при її корегуванні безпосередньо.

Педагог-організатор допомагає дітям виявити їх здібності, встановити дружбу у колективі, направляє на розвиток інтересів. Вожатий повинен вміти в залежності від пед. ситуації, від своїх власних можливостей, інтересів та здібностей дітей підібрати комплекс педагогічних засобів, методів впливу на особистість, щоб досягнути цілі всебічного розвитку дитини у таборі.

Ось чому, педагог повинен бути психологом-організатором, добрим, уважним, який зможе знайти спільну мову із дітьми і який зможе привернути їх прихильність до себе. Педагог-організатор повинен сіяти добро у свідомості дітей, вчити їх дивитися на майбутнє з надією, виховувати духовно сильними особистостями.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: