Сторінка
4
Таблиця 6.1. Вибір методів формування КД
Рівні засвоєння навчального матеріалу теми |
Форми |
Методи |
Засоби |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 рівень |
Індивідуальна |
Виконання завдання |
Завдання у вигляді питань: 1. Що називається мікрокліматом виробничих приміщень? 2. Назвіть основні етапи заходи щодо усунення виробничих приміщень |
2 рівень |
Індивідуальна |
Виконання тестування |
Тести |
3 рівень |
Індивідуальна |
Виконання ситуаційних завдань |
Ситуаційні завдання |
Складання перспективно-поурочного плану викладу теми
На наступному етапі здійснюється планування навчального процесу (табл. 7.1), яке передбачає поділ теми на уроки, визначення змістовних і організаційних характеристик кожного з них (табл. 7.2).
Таблиця 7.1. Характеристика уроків теоретичного (ТН) і виробничого навчання (ВН)
ТН |
ВН |
типи уроків: | |
• урок формування і засвоєння нових знань; • урок закріплення, застосування знань про способи діяльності; • урок формування інтелектуальних і практичних способів діяльності (інтелектуальних і практичних умінь і навичок); • урок закріплення та застосування способів діяльності; • урок діагностичного контролю та корекції засвоєння знань, способів діяльності, застосування наукових знань і способів діяльності; • комбінований урок (урок з кількома рівнозначними завданнями) |
• вступний • з вивчення трудових прийомів і операцій • з виконання простих комплексних робіт. • з виконання складних комплексних робіт. • контрольно-перевірочний |
структурні елементи уроку | |
• організаційний момент; • постановка мети уроку; • мотивація мети; • актуалізація опорних знань; • підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу; • формування орієнтовної основи діяльності; • формування виконавчих дій; • контроль сформованих знань, умінь, навичок; • підбиття підсумків; • видача домашнього завдання |
• організаційний момент; • цільова установка; • актуалізація знань і досвіду учнів; • формування орієнтовної основи діяльності учнів; • формування нових способів діяльності; • застосування освоєних способів діяльності; • підбиття підсумків |
Таблиця 7.2. Перспективно-поурочний план вивчення теми «Мікроклімат виробничих приміщень»
№ уроку |
Тема уроку |
Час |
Тип уроку |
Мета уроку |
Методи навчання |
1 |
2 |
3 |
6 |
4 |
7 |
1 |
Мікроклімат виробничих приміщень |
2 |
Урок формування нових знань |
Сформувати уміння учнів називати параметри мікроклімату, проводити розрахунок параметрів мікроклімату |
Розповідь, пояснення |
2 |
Виконання контрольно-перевірочних робіт |
2 |
Урок – контроль |
Перевірка засвоєних знань і умінь з теми: «Мікроклімат виробничих приміщень» |
Письмове опитування |
8. Розробка бінарних дій викладача та учнів на уроці «Мікроклімат виробничих приміщень»
Таблиця 8.1. Бінарні дії викладача на уроці №1 з теми: «Мікроклімат виробничих приміщень»
№ п/п |
Етапи уроку |
Дії педагога |
Дії учнів |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
Організаційний момент |
– Вітає учнів; – Встановлює тишу в аудиторії; – Проводить перекличку; – Перевіряє наявність письмового приладдя і конспектів |
– Відповідають на вітання викладача; – Готують конспекти і письмове приладдя до уроку; – Відповідають при проведенні переклички; – Настроюються на робочий лад |
2 |
Повідомлення теми, мети, задач уроку. Мотивація мети. |
– Повідомляє тему уроку записує її на дошці, дає вказівку записати тему уроку в конспекти; – Повідомляє мету і задачі уроку; – Мотивує вивчення матеріалу уроку, підкреслюючи важливість для майбутньої учбової діяльності і майбутньої професійної діяльності |
– Слухають і сприймають тему уроку, записують її формулювання в конспекти; – Слухають і сприймають цілі і задачі уроку; – Слухають мотивацію, формують відношення до теми уроку |
3 |
Актуалізація базових знань |
– Переходить до викладу нового матеріалу, диктує план викладу матеріалу уроку; – Проводить усне фронтальне опитування по базових знаннях. |
– Записують по диктування план викладу матеріалу уроку; – Вислуховують питання, за бажанням відповідають на нього усно; – Доповнюють відповіді одногрупників; – Вислуховують виправлення і аналіз відповідей викладачем, заповнюючи пропуски в базових знаннях |
4 |
Виклад нового матеріалу |
Викладає новий матеріал в наступній послідовності: 1. Складові параметрів мікроклімату виробничих приміщень 2. Визначення метеорологічних параметрів 3. Мікроклімат і його вплив на працівника |
– учні слухають та сприймають матеріал; – конспектують; – запам’ятовують. |
5 |
Перевірка розуміння нового матеріалу |
Проводить усне фронтальне опитування за новим матеріалом |
Вислуховують питання, відповідають на питання; – Слухають і при необхідності доповнюють відповіді одногрупників; – Вислуховують аналіз відповідей викладачем |
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Формування взаємин між дітьми дошкільного віку
Болонський процес - перспективи для України
Завдання щодо вдосконалення вищої освіти в Україні у контексті вимог Болонського процесу
Формування у молодших школярів уміння розв'язувати текстові задачі
Використання творів українського народного мистецтва на уроках малювання в початкових класах