Сторінка
10
В умовах активного впровадження нових педагогічних технологій у навчальний процес лекції поступово видозмінюються. Однією із цікавих форм лекції є лекція. Лекція націлена на подання учнем якої-небудь однієї проблеми (найбільш важливої в рамках навчального курсу, концептуально значущої, актуальної тощо).
У ході лекції можна слухати, порівнювати, виділяти головне, узагальнювати, робити висновки та, крім того:
критично ставитись до отриманої інформації (будувати власну гіпотезу);
доводити (підбирати, вибудовувати аргументи);
творчо мислити (одержувати нові змісти, використовувати їх).
Психологи-педагоги довели, що ступінь продуктивності навчання багато в чому залежить від рівня активності навчально-пізнавальної діяльності студентів. Принципи активізації навчальної-пізнавальної діяльності студентів, як і вибір методів навчання, повинні визначатися з урахуванням особливостей навчального процесу в педагогічному ВНЗ, а вони в свою чергу обумовлені ціллю, завданнями і специфічністю об’єкту, змісту і суб’єкта навчання.
Як основопокладаючий потрібно розглядати принцип проблемності. Шляхом послідовного ускладнювання задач або питань створюється в мисленні студента така проблемна ситуація, для виходу із якої (для знаходження відповіді) йому не вистачає наявних знань, і він повинен сам активно формувати нові знання за допомогою викладача і за участю інших. Таким чином, нові знання студент одержує не в готових формуваннях лектора, а в результаті власної активної пізнавальної діяльності. Вони є ніби його власним відкриттям, продуктом його власних узагальнень і висновків власної пізнавальної праці. Застосування проблемного навчання призводить до більш глибокого осмислення і прискореного практичного засвоювання знань.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Методика роботи соціального педагога з профорієнтації вихованців
Подолання мовно-рухових порушень при дитячих церебральних паралічах
Ділова гра як засіб організації допрофільної підготовки з іноземної мови учнів 8–9-х класів основної школи
Компетентнісний підхід як умова формування пізнавальної самостійності учнів у навчанні фізики
Стосунки між учителем та учнями в процесі фізичного виховання