Сторінка
8
Але переваги анкетування є його недоліками. Тобто, коли людина залишається сама з анкетою, ніщо не примусить відповісти щиро, ніхто не пояснить не зрозуміле питання. «Ефект самотності» наодинці з анкетою інколи заважає правильним відповідям на питання.
Дослідження умов ефективного застосування лекції у ВНЗ
Проаналізувавши відповіді студентів, можна зробити такі висновки:
на перше питання погляди студентів розділилися, тобто за те, щоб повторювати пройдений матеріал дали відповідь 50%, а щоб не повторювати, теж 50%. На нашу думку, останні вважають, що на практичне заняття студенти повинні прийти підготовленими і викладач не повинен витрачати час на повторення, а опитувати студентів по цьому матеріалу.
на друге питання відповіді розподілилися так, 45% вважають, що потрібно працювати кожному окремо, 25% – тільки в парі, а ще 30% – працювати індивідуально чи в парі, все це залежить від складності завдання.
на третє питання, безумовно, більшість студентів відповіли, що потрібно користуватися засобами наочності – 90%, і лише 10% – відкидають таку потребу.
на четверте питання, 50% студентів вважають, що вивчення інженерних завдань залежить від того, чи потребує цього навчальна програма, 45% вважають, що їх вивчати потрібно і лише 5% – вважають, що вивчати їх не потрібно.
на п’яте питання, 50% вважають, що логічно побудоване завдання має все-таки ефективність, 45% – вважають, що засвоєння матеріалу залежить не тільки від якості заняття, а від стремління студента знати матеріал і 5% – вважають, що це не залежить від якості заняття На основі отриманих результатів будуємо графік (додаток Б).
На підставі проведеного анкетування, можна сформулювати такі рекомендації інженеру-педагогу:
лекцію, практичне або лабораторне заняття потрібно підкріплювати засобами наочності,
навчальний матеріал, який читається студентам повинен бути зрозумілим, розкривати сутність вивчаючих понять і підкріплюватися прикладами з життя,
вміти правильно організувати роботу студентів.
розробляючи домашне завдання, потрібно опиратися на пройдений матеріал,
вміти працювати з кожним студентом індивідуально.
Розробка професійно спрямованих завдань які передбачають ефекти
Викладання інформатики
Тема уроку: «Операційна система (призначення, склад і завантаження)»
Цілі уроку:
освітня: сформувати поняття про призначення ос; її структурі: способи завантаження.
Розвиваюча: розвиток гнучкості мислення, вміння виділити головну думку з вислову.
Виховання уважності та акуратності.
Хід уроку:
1. Орг.часть. Повідомлення мети, завдань.
2. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок
3. Закріплення знань умінь навичок.
Лекція.
Все розмаїття програм, що використовуються на сучасних комп'ютері називається програмним забезпеченням.
Програми, що становлять ПЗ можна розділити на три групи: системне ПЗ, системи програмування, прикладне ПЗ.
Дві перші групи іноді називають базовим ПЗ. Ядром системного ПЗ є Операційна система (ОС). ОС – це частина ПЗ, найбільш тісно пов'язана з технічними засобами комп'юторі (hardware).
Основні функції ОС:
управління ресурсами комп'ютера: процесорним часом, розподілом внутрішньої пам'яті, файлами, зовнішніми пристроями;
організація діалогу з користувачем.
Резидентні частина ОС (ядро ОС) постійно займає розділ ПОкомпьютера. Туди вона завантажується з системного диска при включенні машини. Ця процедура називається первісною завантаженням. Вся подальша робота на комп'ютері відбувається під контролем і управлінням ОС. ОС здійснює завантаження в ПОвсех програм, передає їм на початку їх роботи, виконує різні дії за запитом виконуваних програм і звільняє займану програмами пам'ять при їх завершення. Найважливішою функцією ОС є робота з файлами. У файлах на зовнішніх носіях зберігається все: програми, дані, сама ОС. Засобами ОС створюється файлова система – певна структура файлів на зовнішніх носіях. Всі дії з файлами (створення, видалення, копіювання, іменування і т.д.) виробляються користувачем за допомогою ОС.
Для спілкування ОС з користувачем використовується спеціальний командна мова ОС.
Для спрощення діалогу користувача з ОС застосовуються так звані діалогові оболонки до ОС. Прикладом популярної оболонки є Norton Commander. При роботі з подібною оболонкою користувачеві не доводиться набирати на клавіатурі команди по буквах, він вибирає їх з меню в середовищі оболонки на екрані. Останнім часом стала популярною ОС Windows з вбудованою графічною оболонкою.
Структуру ОС складають такі модулі:
базовий (ядро ОС) – керує файловою системою, забезпечує доступ до неї й обмін файлами між ПУ,
командний процесор – розшифровує та виконує команди користувача, що надходять через клавіатуру,
драйвери периферійних пристроїв – програмно забезпечують узгодженість роботи цих пристроїв із процесором,
додаткові сервісні програми (утиліти) – роблять зручним і багатостороннім процес спілкування користувача з комп'ютером.
Обов'язково в ОЗУ повинні знаходитися ядро ОС і командний процесор. Драйвери пристроїв та утиліти можуть занурюватися в ОЗУ в міру необхідності.
У 1975 році була заснована знаменита фірма в США Microsoft з виробництва програмних продуктів. Її засновниками були найбагатші на сьогоднішній день американці Білл Гейтс і Пауль Аллен. Вони розробили ПО для I В М Р С. У 1981 – MS DOS, У 1983 р – Windows, (повідомлення учня за схемою – MS DOS).
Завантаження ОС.
При включенні електроживлення комп'ютера починають працювати програми перевірки обладнання, що знаходяться в постійній пам'яті комп'ютера. Якщо вони знаходять помилку, то виводять код помилки на екран.
Після закінчення тестування програма початкового завантаження намагається прочитати з дискети, встановленої на дисководі, програму – завантажувач ОС (ВООТ) (розташована на початку диска). Після того, як з диска, з якого завантажувалася ОС, прочитана програма – завантажувач ОС, ця програма зчитує в пам'ять модулі ОС (базовий модуль і йому передається управління).
До складу базового модуля входить основний завантажувач, комп'ютер шукає інші модулі ОС і зчитує їх в ОЗУ. Після закінчення завантаження ОС управління передається командному процесору, на екрані з'являється запрошення системи до введення команд користувача.
Існують декілька найбільш поширених ОС, кожна з яких орієнтована на певну розрядність процесора, тип процесора, а також ємність ОЗУ.
У міру розширення можливостей комп'ютера потрібні все більш потужні та сучасні програмні засоби для використання цих ресурсів користувачами.
Інформація про домашнє завдання:
вивчити конспект,
підготувати повідомлення «ПО комп'ютера»
Рекомендації інженеру педагогу щодо ефективного використання лекціїї
Відомо, що студенти незрідка добре інформовані про лектора, що ще не приступив до читання свого курсу, та і про сам курс. Якщо викладач читає свій курс щорік, то складається певне традиційне відношення аудиторії, що у відомому сенсі визначає успіх викладача. Аудиторія оцінює лектора по його професійній майстерності, по його знаннях, по його вкладу в науку і по його суспільній діяльності. Не можна забувати і того, що студенти незрідка схильні до критики прорахунків педагога.