Сторінка
5
Рис.2.2 Приклад стенду з портретами відомих чених
Погоджусь з думкою більшості вчителів, що інформацію, яку несе в собі стенд потрібно регулярно перевіряти і оновлювати, доповнювати в зв’язку з стрімким розвитком науки. Це потрібно робити не рідше, ніж раз на рік.
Пропозиції щодо оформлення
При оформленні кабінету інформатики необхідно приділяти велику увагу демонстраційним засобам інформації, оскільки в сучасних умовах кабінет інформатики повинен стати центром формування інформаційної культури, глибокого оволодіння новими інформаційними технологіями для їх успішного використання в навчальній і подальшої професійної діяльності учнів.
Рис.2.3 Стенд "Збереження інформації в комп’ютері"
Рис.2.4 Стенд "Цифрові дані"
Оформлення стенду в кабінеті інформатики має привертати увагу учнів бути корисним і цікавим. Це можуть бути різні матеріали для ознайомлення учнів з відомостями про світ інформаційних технологій, мовах програмування, пристрій комп'ютера і багато іншого. Завдяки цьому інформаційному обладнанню учні будуть завжди в курсі останніх новин в світі інформатики.
Рис.2.5 Стенд "Комп’ютерні мережі"
Техніка безпеки в кабінеті інформатики займає важливе місце, адже при роботі в комп'ютерному класі учні повинні знати і дотримуватися правил техніки безпеки, пожежної безпеки. Тому в оформленні кабінету інформатики так важливі стенди з ОП і ТБ, куточки з плакатами, картинками з безпеки. Комплекси вправ для проведення фізкультхвилинок, для зняття напруги рук, шиї, тулуба і очей можна помістити в куточках здоров'я.
Рис. 2.6 Стенд "Фізкульт хвилинка"
Рис.2.7 Стенд "Загальної інформації"
Класний куточок у кабінеті інформатики - це допомога класному керівнику у проведенні навчально-виховної роботи з класом. У стенді можна помістити емблему і девіз класу, відобразити життя учнів в класі та школі, відзначити досягнення учнів у навчанні та спортивної та шкільної діяльності.
Рис.2.8 Компонування стендів
Розміщення стендів та плакатів повинно бути логічно завершеним та доповнювати одне одного. На мою думку, плакати повинні бути оформлені у відповідності до кабінету, тобто їх колір повинен гармоніювати з кольором стін, щоб не відволікати увагу учнів. Вони не повинні бути надто великими і надто малими, повинні нести в собі цінну інформацію.
Рис.2.9 Стенд "Комп’ютер та інформація"
Рис.2.10 Стенд "Склад системного блоку"
Рис.2.11 Стенд "Застосування комп’ютерів"
До оформлення КІІКТ варто залучати самих учнів. Це може стати веселим та повчальним процесом. Діти, таким чином, розширять свої знання не лише в інформатиці, а й в інших галузях, підбираючи інформацію для розміщення на стенді. Також це їх творчий підхід до оформлення самого плаката: кольорів, малюнків, місця розміщення. Для цього можна влаштувати конкурс між класами на тижні інформатики в школі.
На жаль, не всі школи можуть похвалитися великими розмірами КІІКТ, це залежить від матеріальних можливостей школи. Проте, основні елементи оформлення повинні бути присутніми.
Рис.2.12 Стенди постійного експонування
Наприклад, куточок державної символіки:
Рис.2.13 Куточок державної символіки
Обов’язковим є стенд з правилами техніки безпеки:
Рис.2.14 Стенд "Техніка безпеки"
Варто не забутися про портрети видатних вчених, які як правило, розміщують над дошкою:
Рис.2.15 Приклад оформлення стенду з портретами відомих вчених
Часто кабінети інформатики оснащені шафами, в яких може зберігатися додаткова література, документація, додаткова інформація та методичне забезпечення. Для зберігання навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання і навчального обладнання кабінет оснащується спеціальними меблями (секційними шафами, шафами - стелажами) та пристроями до них (шафи - ящики для таблиць, полиці з напрямними для зберігання тек, коробок, змінних носіїв даних у вертикальному положенні, пристосуванням для зберігання і демонстрації плакатів тощо).
Рис.2.16 Спеціальні меблі
Все в оформленні має бути гармонічним та доповнювати одне одного. Це забезпечить найкращий вигляд та найоптимальніше використання на уроках.
Отже, процес оформлення кабінету інформатики складний, тривалий, потребує значних зусиль та часу. Проте, це необхідний захід, спрямований на покращення сприйняття учнями предмету, зацікавлення їх, поглиблення знань. Також, це своєрідна допомога учителеві у організуванні навчального процесу.
Згідно з нормативно-правовою базою у КІІКТ необхідно розміщувати:
державна символіка, портрети видатних учених галузі;
стенд з правилами поведінки учнів у кабінеті, розкладом роботи кабінету, правилами безпеки життєдіяльності, правилами протипожежної безпеки та правилами безпеки життєдіяльності учнів як учасників дорожнього руху (правилами поведінки учнів на вулиці);
стенд, на якому викладено права й обов’язки учнів, структуру та склад органів самоврядування;
стенд або кілька плакатів, на яких подано основні етапи розвитку галузі з обов’язковим виділенням здобутків української науки і техніки.
Проаналізувавши поради різних вчителів, основним у оформлені кабінету інформатики є: куточок державної символіки, куточок охорони праці та техніки безпеки, класний куточок, портрети вчених, куточок з основними етапами еволюції комп’ютерної техніки, призначенням комп’ютерної техніки, вивіска зі складом системного блоку.
Розміщення плакатів та стендів повинне бути логічним, завершеним, не повинно загромаджувати стіни, але при цьому повинно розрізнятися.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Соціальний педагог та його професійна діяльність
Місце сім’ї у навчально-виховному процесі
Нетрадиційні уроки як засіб виховання молодших школярів до української мови
Особистісно орієнтована підготовка соціального педагога та працівника – нова парадигма дослідження соціальної педагогіки
Розвиток художньо-творчого мислення дітей старшого дошкільного віку в процесі слухання музики