Сторінка
6
Хід заняття
Вихователь: У кожної людини є свій рідний дім, де нам затишно і тепло. А тепло від того, що оточують нас близькі та рідні нам люди. Але всі ми маємо один спільний дім. Як ви думаєте, що є нашим спільним домом?Наше рідне місто — Бердичів. Ось як про нього сказав поет(вірш про Бердичів)
Вихователь: Діти, чи знаєте ви про те, що наше місто дуже давнє, воно має свою історію. Хочу запропонувати вам поподорожувати по рідному місту. Ніхто не проти?
Вихователь: Як можна подорожувати містом, щоб побачити одночасно його старовинним і сучасним?
«Відкритий мікрофон»
Діти висловлюють свої думки.
Вихователь: Так, дійсно, можна відправитись у музей; розглянути ілюстрації книги; відвідати виставку художників; скористатися чарівними предметами (клубочок, килим .); відправитись у подорож на «Літаючому автобусі».
Тому давайте скористаємось слушною пропозицією - відправимось у подорож на чарівному «Літаючому автобусі», який може нас перенести в будь-який минулий час, як у вашому улюбленому мультфільмі. Рушаємо в путь.
Діти сідають у побудований з великих модульних блоків автобус, переглядають відеофільм, уявно подорожуючи по місту Бердичеву на «Літаючому автобусі».
Вихователь: Малята, погляньте у вікно. Ви впізнаєте цю вулицю? Багато хто з нас тут живе. Батьки розповідали вам про історію вулиць, і тепер, як справжні екскурсоводи, ви можете і нам розповісти про це.
«Крісло екскурсовода»
(розповіді дітей про походження назв вулиць на яких вони живуть)
Вихователь: Наша подорож виявилась настільки захоплюючою завдяки нашим екскурсоводам, що непомітно ми подолали велику відстань і опинилися біля нашої першої зупинки.
Зупинка 1. «Пошта»
Вихователь: Автобус зупинився біля будинку поштампу. Погляньте на цей будинок. Хто тут бував із нас? Чому ви сюди приходили? (отримати посилки, відправити телеграми, зателефонувати). Ми з вами зараз також можемо відправити листівку, але незвичайну, а з привітаннями нашому місту. Мовленнєва вправа «Листівку передай - Бердичеву побажай .» (закінчи речення).
Вихователь: Це центральний поштампт міста. Але не завжди тут була пошта. Будинок старовинний. Будували його дуже давно, коли не було на світі навіть наших дідусів та бабусь. А була тут в той час лікарня «Червоного хреста». В ній надавали допомогу людям, які постраждали від війни.
Зверніть увагу на будинок, який стоїть на протилежній стороні вулиці. Це теж старовинний будинок і є історичною пам'яткою міста. Помилуйтесь цією прекрасною будівлею, яка не схожа на сучасні споруди. Архітектор оздобив споруду великими вікнами незвичайної форми, а великий і зручний ґанок так і запрошує відвідувачів на гостину. Я знаю, що деякі з вас уже відвідують його, щоб вивчати англійську мову, вчитись співати або танцювати.
Розповіді дітей, які відвідували Будинок творчості.
Тут є багато різноманітних гуртків, які розвивають творчість дітей.
Зараз це будинок творчості ім. О. Разумкова, а в минулому це Будинок міської Управи.
Вихователь: Я знаю, що ви також талановиті діти, вмієте гарно співати, малювати, танцювати. Зараз ми маємо можливість показати свої здібності.
Етюд «Залюбки ми граємо, танцюємо, співаємо»
Вихователь: Автобус відправляється в путь, і я раджу дивитись у вікно, бо на цій вулиці є багато цікавих історичних будівель-пам'яток. Ось рукавична фабрика (в минулому - єврейська церква - синагога), де зараз в'яжуть для нас з вами ось такі гарні яскраві рукавички, шапочки, шарфи (демонструє вироби фабрики).
Вихователь: Діти, ви не забули, що ми знаходимось в «Літаючому автобусі»? Ми під’їжджаємо до того місця, звідки почався Бердичів.
Зупинка 2. «Фортеця».
Вихователь пропонує дітям одягти шоломи, кольчугу, взяти .мечі та відправитись на гору, де стоїть кляштор.
Вихователь: Ми з вами стоїмо біля урвища. На давній слов'янській мові слово «урвище» означає «берда». Одна з думок, що від цього слова пішла назва нашого міста - Бердичів.
Проте існують інші версії походження нашого міста. Давно жив тут гордий, сильний, мужній, красивий народ, або по-іншому, плем'я берендіїв. Вони допомагали Київському князю охороняти його землі. Тому старі люди іноді називають наше місто Берендичів.
Ще інші люди називають місто Бар дичів. Це тому, що існує така версія. Кажуть, давним- давно місцеві ремісники виготовляли бойові сокири, які в той час називали «бардами». Ці сокири використовували для захисту від нападу ворогів. Але одними сокирами не захиститися від ворога, а тому наші предки на чолі з Федором Тишкевичем побудували цей замок - фортецю. А воєвода Януш Тишкевич у замку монастир «Босих Кармелітів».
Вихователь: Ви мабуть знаєте, чому босих? Бо монахам було заборонено ходити в шкіряному взутті.
Наші предки будували красиві, міцні споруди з білими колонами та золотими куполами. І будували не тільки на землі, а й під землею. Підземні ходи тягнуться від кляштора в трьох напрямках: в сторону Червоної гори, до вокзалу та до міста Житомира. Під землею монахи будували торгівельні склади, крамниці.
Д.г. «Збери будинок»
Вихователь: Так, як ми потрапили в минуле, а вороги тут нападали дуже часто, нам потрібно допомогти охоронцям фортеці.
Гра-естафета «Доберись до дзвінииі»
Гра «Пройди в тунелі»
Вихователь: Довго ще можна милуватись красою старовинних будівель, але нас чекає «Літаючий автобус». Тече вода з-під явора Яром на долину, Пишається над водою Червона калина.
Вихователь: Хто бажає продовжити цей вірш? Який відомий поет написав ці слова? Хто ще знає вірші Великого Кобзаря?
Діти читають вірші Т.Г. Шевченка «Встала весна .», «Садок вишневий коло хати», «Іду я тихою ходою» тощо.
Вихователь: Тарас Шевченко відвідав Бердичів і він його дуже зацікавив. Подорожуючи по Україні, завітав він у наше місто. Тут Шевченко замалював історичні пам'ятки, записав кілька народних пісень.
Зупинка 3. «Парк відпочинку»
Вихователь: Поки ви читали вірші Великого Кобзаря, наш автобус зупинився біля місця, пов'язаного з іменем Т.Г. Шевченка. Погляньте у вікно, ви впізнали це місце?
Вихователь: Так, це наш міський Парк Культури та Відпочинку і перед ним - пам'ятник Т.Г. Шевченку. Бердичівляни, як і весь український народ, шанують пам'ять видатного поета. Улюблене місце відпочинку назвали його іменем, поставили пам'ятник Кобзарю.
Дуже часто у вихідні дні ви разом з своєю родиною відпочиваєте в парку. Давайте і сьогодні розважимось.
Сюжетно-рольова гра «У парку атракиіонів»
Вправа на релаксаиію «Каруселі»
Вихователь: Ми добре відпочили, але тепер нам час повертатись в наш садочок. А поїдемо ми тепер центральною вулицею нашого міста.
Автобус зупиняється.
Вихователь: Чомусь автобус зупинився. Він вирішив дати нам змогу помріяти: побачити цю гарну вулицю в майбутньому та намалювати її.
(Діти зображують вулицю майбутнього різними техніками малювання та розповідають про свій задум.)
Отже, після спостереження навчально – виховного процесу, можна зробити висновок,що у ДНЗ проводиться системна,багатопланова робота , що сприяє розвитку у дітей пізнавальної активності, формуванню у дошкільнят патріотичних почуттів,любові до рідного міста.В ДНЗ №27 виконання завдань Базової програми розвитку дитини «Я у Світі» щодо патріотичного виховання (сфери життєдіяльності «Культура» «Люди», «Я Сам», «Природа») реалізується інтегровано : під час занять розваг , дидактичних ігор, індивідуальної роботи з дітьми, шляхом використання різноманітних форм та методів роботи з батьками.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Аналіз чинних навчальних програм із курсу "Я і Україна" з точки зору використання народознавчого матеріалу
Методика викладання фахових дисциплін в Українї
Підвищення ролі загальнотехнічної підготовки в спільній системі професійно-технічної освіти
Педагогічна занедбаність молодших школярів
Поняття мети виховання