Сторінка
3

Діяльнісна теорія навчання

Інтерактивна частина уроку.

Прочитати і переказати в парі.

1 ряд – с 5 абзац 2 – про координату

2 ряд – с 5 абзац 3 – про час.

3 ряд – с 5 абзац 4 – про систему відліку.

ІV Підсумок і узагальнення.

1) З яким методом вивчення руху познайомилися?

2) Чим тіло відліку відрізняється від системи відліку.

3) Коли застосовують поняття матеріальна точка.

V Д\з чит с 3 п 1,2, знати правила

П 1 п 5 , п 2 п 5 усно.

Тема: Сила пружності. Закон Гука.

Мета: Сформулювати поняття про силу пружності, її напрямок, залежність від деформації, причини її виникнення; розвинути самостійність, дослідницькі навики, вміння спостерінати і робити висновки; формувати пізнавальний нтерес, науковий світогляд.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: пластилін, гумовий мячик, дві пружини різної жорсткості, динимометр, важки, кнопка, пружина, вудка, кросворди, дидактичний матеріал, мілімітровий папір, інструкції досліджень, табелі для керівників лабораторій.

План уроку.

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація і актуалізація. Завдання № 1 - інтелектуальне.

ІІІ. Тема і мета уроку. Завдання № 2 - поетичне.

ІV. Інтерактивна частина. Робота в дослідницьких лабораторіях "Вияви пружність".

V. Аналіз і підсумок роботи в групах.

VІ. Застосування набутих знань.

VІІ. Підсумки роботи лабораторій і кожного учня.

VІІІ. Рефлексія

ІХ. Домашнє хавдання

Хід уроку.

І Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас працюють 4 лабораторії. Керівником першої призначено Іванову Аню, другої - Білокурдю Таню, третьої - Зуєву Анжелу, четвертої - Ясинську Марину. Вони організовують, контрольюють роботу співробітників, допомагають їм. В кінці уроку ми підсумуємо результати роботи лабораторій і кожного співробітника. А оцінювати роботу будемо в бонусах.

ІІ. Мотивація. Щоб зясувати, що ми будемо вивчати і навіщо, а також повторити вивчене раніше, ми почнемо роботу з завдання № 1 - інтеллектуального. Розгадавши кросворди, ви отримаєте 4 ключові слова до теми сьогоднішнього уроку.

Робота триває 5 хвилин. Потім керівники називають ці слова : пружність, розтяг, Гук, молекула.

ІІІ. Оголошується тема уроку: "Сила пружності. Закон Гука", яку учні записують у зошити.

Мета вашої роботи на уроці встановити, коли киникає сила пружності, від чого вона залежить, яка фізична величинахарактеризує пружні властивості тіла, довідатись, як використовують силу пружності.

Але всі сили підвладні законам Ньютона.

Пригадаємо ці закони. Переходимо до завдання № 2 - поетичного.

ІV Так що ж це за сила пружності?

Виконуємо завдання№ 3 "Вияви пружність" - робота в дослідницьких лабораторіях.

Лабораторія № 1

Пластилін і гумовий мячик

1) Деформуйте пластилін, а потім мячик.

2) Які наслідки деформації?

5)Зробіть висновок щодо пластичних і пружніх деформацій.

Лабораторія № 2

Дві пружини різної жорсткості

1) Розтягніть і відпустіть кожну пружину на однакову величину.

2) Чи однакову силу ви прикладали?

3) Зробіть висновок щодо їх пружності

Лабораторія № 3

Динамометр з закритою шкалою і 3 важки по 100 г

1) Підвішайте по черзі важки і вимірюйте подовження пружини

2) Що відбувається з пружиною?

3) Зробіть висновок про звязок подовження і силою

Лабораторія № 4

Кнопка і вудка

1) Натисніть кнопку. Чому вона повертається в вихідне положення?

2) Зігніть вудку. Що спостерігаєте?

30 Зробіть висновок про використання пружиних властивостей.

Керівники доповідають про результати.

Вчитель підсумовує, роблячи записи на дошці, а учні в зошиті.

Деформації Пружність тіла Сила

пружні різна пропорційна подовженню

Висновок: Сила пружності виникає в деформованому тілі.

Перевіримо гіпотезу, що сила пружності пропорційна видовженню.

Завдання № 4 - дослідницьке

Лабораторія № 1 працює з пружиною і динамометром

Лабораторія № 2 - з гумовою стрічкою і динамометром

Лабораторія № 3 - з динамометром і важками

Лабораторія № 4 - модель досліду на мал 217 с 84

Інструкція для лабораторій:

1) Виміряйте початкову довжину

2) Розтягніть динамометр, прикладаючи силлу 0,5 Н

3) виміряйте довжину

4) Знайдіть подовження х = l – l (см)

5) Запишіть в таблицю результат

6) Нанесіть точки награфік F (x)

7) З’єднайте точки

Керівники вивішують графік на дошці.

Висновок: пряма лінія на графіках вказують на прямопропорційну залежність між F і x.

Обговорення результатів досліджень:

1) Чому не всі точки потрапили на пряму лінію?

2) Чому нахил прямих різний?

Записуємо формулу закону Гука.

F = К x ,

К – жорстківсть тіла, що характеризує здатність тіла протидіяти деформації

К = F \x , ( к) = Н \м,

У нас залишилось ще одне ключове слово « молекула». Як ви гадаєте, яким чином воно пов’язане з силою пружності?

Учні пропонують різні версії.

Підсумок. Молекули складаються з атомів. Атоми мають позитвні і негативні заряди. При збільшенні відстані між молекулами переважають сили притягання між різнозарядженими частинами, а при зменщенні відстані – силс відштовхування. Отже природа сили пружності – електромагнітна взаємодія вивчаючи силу пружності ми застосовували метод наукового фізичного пізнання: спостереженння – гіпотеза – дослід – закон – практика.

VІ Застосуємо набутих для виконання пятого завдання «Розвязання задач»

Задача №1

Під дією сили 2Н пружина динамометра подовжилася на 5 см.

Знайти жорсткість пружини.

Задача № 2 Під дією якої сили пружина, що має жорсткість 10000 Н\м стиснута на 4 см?

Підсумки роботи лабораторій і кожного учня доповідають керівники лабораторій.

Рефлексія.

1) Що нового дізнались

2) Чи досягли мети уроку

3) Що сподобалось на уроці.

Домашнє завдання: П 25 читати, вивчити закон Гука. Підготувати розповідь «Сила пружності в побуті і техніці»

П.п.

П.І. учня

Завдання № 1, 3 б

Завдання № 2, 4 б

Завдання № 3, 2 б

Завдання № 4, 4 б

Завдання № 5, 4 б

Усього

               

Наприклад, щоб показати роботи рідинного насосу, один учень виконує роль «нижнього клапана», а другий – верхнього клапана , третій – поршня. «»Клапани» тримають руки над головою зімкненими, коли клап закритий і розводять їх, коли клапан відкритий «Поршень» присідає і піднімається. Дії учнів повинні бути скорденовані відповідно до роботи насоса.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: