Сторінка
2
На всіх дистанціях спортивної ходьби довжиною 20км і більше пункти харчування розташовуються приблизно через 5км або на кожному колі траси. Між пунктами харчування можуть розташовуватися пункти пиття. Харчування можуть приносити самі спортсмени, а також здійснюють забезпечення ними організатори змагань.
Вимірювання довжини колової бігової доріжки проводиться при наявності бровки на відстані 30см від неї (для першої доріжки), та на відстані 20см (для другої і наступних доріжок). При відсутності бровки довжина всіх доріжок вимірюється на відстані 20см від внутрішнього краю лінії. З цього виходить, що лінія, яка знаходиться за напрямом бігу зліва, до розмірів ширини бігової доріжки не входить. Також не входить до довжини доріжки фінішна лінія. Ширина окремої бігової доріжки може коливатися від 1.22м до 1.25м. Кожна стартова лінія входить до довжини дистанції.
Доріжки, стартові та фінішна лінії розмічаються білими лініями шириною 50мм. За 3 м до стартової лінії та 10 м після фінішної лінії простір має бути вільним (рекомендується після фінішної лінії навіть 15 м).
Загальна рекомендована довжина колової бігової доріжки - 200 м, але допускається для проведення змагань доріжка довжиною від 150 до 200м. Овальне заокруглення внутрішньої бігової доріжки рекомендується розмічати радіусом не менше як 11м, а для 200-метрової доріжки – 13 м, допустимий максимальний радіус-21 м.
Список використаної літератури
1. Колодій О.В., Лужковський Є.М., Ухов В.В. Легка атлетика та методика викладання. – М., 1985.
2. Коробейніков М.К., Міхеєв А.А., Ніколенко І.Г. Фізичне виховання. – М., 1989.
3. Кривоносов М.П., Юркевич Т.П. Методика навчання легкоатлетичних вправ. – Мінськ, 1986.
4. Кукушкин А.П., Хоменков Л.С., Срепанченок И.А. Легкая атлетика. – М., 1957.
5. Кушмелюк В.І. Організація, суддівство та обладнання змагань з легкої атлетики. – Івано-Франківськ, 2003.
6. Легкая атлетика. Правила соревнований. – М., 1978.
7. Петровський В.В. Як навчати легкоатлетичних вправ. – К., 1972.
8. Сидоренко М.М. Легка атлетика. – Мінськ, 1968.
9. Техніка легкоатлетичний вправ. Методичний посібник. – Івано-Франківськ, 2003.
10. Хоменко Л.С. Книга тренера з легкої атлетики. – М., 1987.
1 2
Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»:
Урок з елементами народних ігор для учнів 3 класу
Формування технічної майстерності у студентів, що займаються баскетболом, на основі біомеханічних моделей кидка у стрибку
Основні принципи спортивного тренування, етапи, цикли
Українські народні рухливі ігри як засіб виховання молодших школярів
Змінення вегетативної стійкості організму студентів під впливом швідкісно-силового тренування Донецького інституту автомобільного транспорту