Сторінка
1
Бабакова Інга Альвідасівна народилася в 1967 році в м. Ашхабад. Заслужений майстер спорту, стрибунка у висоту. Закінчила факультет фізичного виховання НГПІ.
Займала треті місця на чемпіонаті світу в Токіо (1991), Торонто (1992), Ґетеборзі (1995). Бронзовий призер "Гран-прі" у Барселоні (1991), перше місце на "Гран-прі" у Монако (1995). У 1995 на міжнародних змаганнях у Токіо узяла висоту 205 см.
За підсумками міжнародних стартів визнана кращою стрибункою світу 1995. Успішно виступала на міжнародних змаганнях в Англії, Бельгії, Німеччині, Польщі, США, Франції, Швейцарії, Югославії. Власник бронзової медалі на Олімпіаді в м.Атланті (1996). Переможниця міжнародного турніру "Гран-Прі" (Париж, 1997). 2-е місце на зимовому чемпіонаті світу (Париж, 1997).
Срібний призер літнього чемпіонату світу з легкої атлетики в м. Афінах (Греція, 1997). Чемпіонка світу 1999 року. Учасниця Олімпіади 2000 у Сіднеї (5-е місце). У 2001 стала срібним призером чемпіонату світу, названа переможцем обласного конкурсу "Наші здобутки", присвяченого 10-річчю Незалежності України, у номінації "Кращий спортсмен".
И. А.Бабакова - майор міліції. Визнана гідною звання "Городянин року" у 1996, 1999 у номінації "Фізкультура і спорт". У 2001 визнана гідною звання "Людин року".
Чудово виступила Інга у Едмонтоні, де відбувся VІІІ чемпіонат світу з легкої атлетики. Десять днів на арені "Edmonton"s Commonwealth Stadіum" три тисячі атлетів з 210 країн світу боролися за 46 комплектів нагород (42 - в індивідуальних дисциплінах і 4 - в естафетах). Кожна трійка призерів в індивідуальних видах одержала 110 тисяч доларів (60, 30 і 20 тисяч доларів). Призовий фонд у чотирьох естафетах склав 744 тисячі доларів. Правда, обіцяні 100 тисяч за встановлення на чемпіонаті світового рекорду так і не знайшли своїх власників.
І в останній день чемпіонату світу порадувала одна із самих титулованих наших легкоатлеток - Інга Бабакова, що виграла срібну медаль у стрибках у висоту. Основна боротьба за "золото" у цьому секторі розгорнулася між срібним призером Олімпійських ігор у Сіднеї 22-літньої Хестри Клоет з ПАР і чемпіонкою Севільї 34-літньою Інгою Бабаковою. Обидві стрибунки вдало перебороли з другої спроби висоту 2 метри. Але наступна висота - 2.02 м - ні Клоет, ні Бабаковій не скорилася. Південно-африканка, випередивши Бабакову по кількості результативних спроб, завоювала для своєї країни першу золоту медаль. А для нашої стрибунки, що тренується під керівництвом свого чоловіка Сергія, срібна медаль Едмонтона - уже п'ята нагорода чемпіонатів світу. Раніше Інга Бабакова (мати двох дітей) ставала бронзовим призером чемпіонатів світу в Токіо і Ґетеборзі, Олімпійських ігор в Атланті. На чемпіонаті світу в Афінах спортсменка з Миколаєва виграла "срібло", а в Севільї - "золото".
Успішно виступала наша спортсменка у португальському місті Лісабоні, де 9-11 березня 2003 року пройшло найбільш велике змагання зимового легкоатлетичного сезону - VІІІ чемпіонат світу в закритих приміщеннях. На цьому грандіозному турнірі c дуже вражаючим призовим фондом - від 40 до 4 тисяч доларів у кожнім виді програми за перші шість місць плюс премія 50 000 за світовий рекорд - змагалися більш 600 атлетів з 130 країн.
У перший день чемпіонату практично одночасно розігрувалися нагороди в секторах по стрибках у висоту і із шостому серед жінок. І цілком зрозумілі були чекання українських болільників побачити в той день на п'єдесталах пошани світової першості наших іменитих спортсменок - кількаразову чемпіонку і рекордсменку Європи Анжелу Балахонову і чемпіонку світу-99, власницю чотирьох медалей зимових і літніх чемпіонатів світу Інгу Бабакову. Однак Фортуна сприяла лише Бабаковій, яка поповнила свою солідну колекцію нагород. У Лісабоні вона переборола усі висоти з першої спроби, запнувшись лише на двометровій оцінці. Третя спроба виявилася для Інги вдалою і принесла їй срібну медаль. А "золото" дісталося бронзовому призеру Олімпіади в Сіднеї Кайсе Бергквіст зі Швеції, що випередила Бабакову по кількості спроб.
Цікавий факт: на підсумковій прес-конференції Бабакова заявила, що цілком могла б виграти і нагороду вищого якості, якби поруч з нею був її тренер і чоловік Сергій. Однак наставнику Бабакової довелося керувати діями спортсменки по . мобільному телефоні. Сергій Бабаков дивився виступу Інги по телеканалі "Евроспорт" і передавав свої поради менеджеру Інги, Павлові Воронову, по телефоні. "До останнього моменту я коливалася, чи їхати мені в Португалію. На сімейній раді вирішили: я просто зобов'язана довести, що зі мною й у 34 роки треба рахуватися", - сказала віце-чемпіонка світу.
Далі був успіх Інги у Стокгольмі: перше місце в секторі для стрибків у висоту із результатом 1,96 м. Початкову висоту 1 м 93 см Інга взяла з першої спроби, а от її найближча суперниця - шведка Кайса Бергвист - змогла це зробити тільки з третього разу. У підсумку шведська стрибунка зайняла друге місце. Віта Паламар у цій дисципліні була четвертою, а Вікторія Степіна – восьмою.
Список використаної літератури:
Бабакова И. Без неудач невозможно, но если ты любима - значит, победишь // Команда.-1999.-30 дек.-С.11. • Бабакова И. «Когда спорт заканчивается, тебя выгоняют на улицу» // Вечерний Николаев.-1997.-19 июля. • Бабакова И. «У нас с мужем твердой уверенности в светлом будущем нет» // Всеукраинские Ведомости.-1998.-3 февр.-С.12. • Бабакова І.А. // Жінки України:Біограф. енцикл.словник.-К.,2001,-С.19.
• Бабакова І.А .// Хто є хто в Україні.1997: Біогр. словник.-К.,1997.- С.15. • Бабакова І.А. // Хто є хто в Україні.2000: Біогр. словник.-К.,2000.- С.14. • Бабакова И.А. // Николаевцы. 1789-1999: Энциклопедический словарь.-Николаев,1999.-С.49.
1 2