Сторінка
1
ВСТУП
Протягом усієї історії існування людського суспільства люди створювали для себе одяг, і кожне наступне покоління вносило свій вклад в цей безперервний процес. Причому процес цей творчий, без кінцево різноманітний і доступний для більшості людей. Кожна людина може проявляти тут фантазію, розуміння прекрасного і свою майстерність.
У всі часи одяг служив не тільки для захисту від погоди, дуже важливим були його соціальні і естетичні функції. По костюму завжди можна було здогадатися про положення в суспільстві, роду заняття його власника. За допомогою одягу людина може змінити свій зовнішній вигляд, приховати недоліки, підкреслити переваги фігури.
Не менш важливе значення у створенні одягу відіграє конструювання одягу, а також конструктивні лінії. Це лінії які створюють основну форму деталей. Часто конструктивні лінії служать декоративним цілям.
Швейна промисловість займає особливе місце в поповненні споживчого ринку товарами народного вжитку. На даний час іде активний процес формування нових структур промисловості ринкового типу: функціонують різні концерни, асоціації, акціонерні об’єднання і інші структури, які об’єднають підприємства легкої і місцевої промисловості.
Підприємства швейної промисловості забезпечують випуск продукції не тільки побутового, але й спеціального призначення для інших галузей народного господарства.
Виготовленням одягу займаються не тільки промислові підприємства, але і ательє, які працюють за індивідуальним замовленням населення. Галузеві підприємства, які виготовляють одяг характеризуються високим рівнем техніки, технології і організації виробництва, що пред’являє високі вимоги до працюючих на цих підприємствах.
Для того щоб виготовити сучасний швейний виріб, необхідно володіти знаннями по моделюванню і художньому оформленні одягу, конструюванню одягу і технології швейного виробництва, так, як всі ці дисципліни взаємопов’язані і являються послідовними етапами процесу створення сучасного одягу.
Асортимент одягу безперервно поповнюється за допомогою виробництва нових видів матеріалів, виникненню нових технологій і професій, нових естетичних потреб. Протягом останніх років відбулися сталі позитивні зрушення в динаміці економічного розвитку України, зміцнилися міжгалузеві зв’язки у базових галузях, активізувалися інвестиційні процеси. Разом з тим надзвичайно важливим і відповідальним завданням Уряду є забезпечення зростання добробуту населення. Легка промисловість є однією з найбільш соціально вагомих галузей народного господарства, адже вона є провідною з виробництва товарів народного споживання, серед яких тканини усіх видів, швейний і трикотажний одяг, взуття, шкіргалантерея, фурнітура, фарфоровий посуд та іграшки. Вітчизняна легка промисловість має значний потенціал, вона має позитивні темпи росту виробництва промислової продукції. За останні роки стабільно зростають інвестиції в національну легку промисловість.
Отже, легка промисловість України в останні роки стабільно нарощує обсяги виробництва, поступово повертаючи свої позиції на внутрішньому ринку, а також збільшує поставки товарів легкої промисловості на експорт.
В даному дипломному проекті буде розроблятися модельна конструкція з виготовлення сукні вечірньої, з метою запуску у виробництво модної, молодіжної моделі що дасть змогу наситити внутрішній та зовнішній ринок продукцією, яка б задовольняла естетичні та матеріальні потреби споживача.
Розділ 1. Технічне завдання на розробку
моделей вечірніх суконь
1.1. До проектні дослідження
Метою до проектних досліджень та аналізу вихідної ситуації проектування полягає у визначенні та дослідженні групи або груп споживачів, для яких буде виконана проектна розробка, а також у визначенні виробів, які належить проектувати. Для цього необхідно дати характеристику, як існуючого так і перспективного асортименту виробів, визначити групу виробів як об’єкт проектуванні, і відповідно, визначити споживчі та виробничі властивості виробів.
З цією метою вироби досліджуються у чотирьох сферах її функціонування, а саме у сферах: виробництва, торгівлі, споживання та проектування, що в свою чергу, дозволить внести пропозиції стосовно вдосконалення існуючого процесу проектування одягу промислового виробництва.
1.1.1. Характеристика процесу проектування одягу в умовах Коломийського політехнічного коледжу
Коломийський політехнічний коледж розташований в м.Коломия на вулиці Чехова. Це сучасний навчальний заклад, який має все необхідне для підготовки висококваліфікованих спеціалістів з таких спеціальностей: технологія обробки деревини, обслуговування та ремонт обладнання підприємств хімічної і нафтогазопереробної промисловості, монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва, бухгалтерський облік, біржова діяльність, фінанси, організація виробництва, моделювання та конструювання виробів народного вжитку.
На території коледжу розташована майстерня для виробничого навчання. В якій студенти спеціальності “Моделювання та конструювання виробів народного вжитку” проходять практику, де покращують набуті теоретичні знання та уміння. Керівництво здійснюється спеціалістом в якого є вища або незакінчена вища освіта.
Майстерня забезпечена наочними посібниками, технічними засобами навчання, технічною та довідковою літературою, базовими конструктивними основами. В майстерні створено одне робоче місце для майстра виробничого навчання та 15 навчальних місць для студентів. Графік навчання студентів проводиться в дві зміни. Робочий день не перевищує 6 навчальних годин.
В майстерні дотримуються санітарно-гігієнічних вимог. Створена кімната для переодягання та кімната гігієни.
Загальна площа майстерні становить 100 м2 (12,2х8,2). Сіткою колон приміщення умовно розділене на дві частини. На одній конвеєр з невеликим обладнанням, а на другій стіл розкрою, гладильні столи, маникени, вішалки для викройок, дзеркало (1,5х2). Кожна установлена машина швейна знаходиться в робочому стані та під’єднана до контору заземлення.
В швейній майстерні встановлено:
- 2 швейні машини 97 класу;
- 2 швейні машини 51 класу;
- 8 швейних машин 1022 класу.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Розробка модельної конструкції з виготовлення сукні вечірньої
Компонування комплексно-механізованих робочих місць
Охорона праці та техніка безпеки при ремонті та обслуговуванні автомобілів. Основні небезпечні та шкідливі фактори при ремонті та обслуговуванні автомобілів
Підготовка металу до зварювання, інструменти та прилади для зварювання
Пристрої для ущільнення стиків, що зварюються