Сторінка
3
І ще про програму в системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.
Програма (з пояснювальної все тієї ж записки до першої редакції Закону) буде забезпечуватись на 148,5 грн. подушного збору, або на ті гроші які від цієї суми залишились та не затримались "в дорозі").
На ці кошти має бути забезпечено фінансування: амбулаторно-поліклінічної допомоги, включаючи лікування диспансерних хворих (без врахування забезпечення ліками пільгових категорій населення це залишиться за державою) - стаціонарної допомоги при гострих захворюваннях, загострені хронічних захворювань в ст декомпенсації та невідкладних станах (без врахування видів медичної допомоги особливої соціальної вагомості - держава) невідкладна стоматологічна допомога (без врахування пільгових категорій) долікарська лікувально-профілактична допомога жителям сільської місцевості.
Але зважте нову редакцію згідно ст. 8 Закону про поетапний перехід на безпосереднє фінансування за рахунок держави та органів самоврядування медико-санітарних та оздоровчо-профілактичних цільових програм, пов'язаних з імунізацією, наданням медичної допомоги при соціальне небезпечних захворюваннях, невідкладних станах, що загрожують життю та здоров'ю громадян, здійснення надзвичайних заходів, в тому числі в зонах стихійного лиха, катастроф, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення пільгових категорій населення, а також пов'язаних із наданням медичної допомоги в інших, визначених законодавством випадках.
Це означає що в другому читанні збільшено тиск на 148,5 подушних гривень і на першому етапі держава не планує брати на себе ці обов'язки.
А як бути, в разі якщо на першому етапі програма буде фінансуватися на 60% тобто 89 подушних гривень? В такому разі хто буде сплачувати недофінансовані медичні послуги і як буде фінансуватись майно, матеріально-технічний розвиток та утримання службовців Фонду?
V. Застраховані особ
Переваги, які дасть введення цього Закону оцінюйте самі, а головне ми всі з Вами будемо мати право на захист своїх прав у суді.
І наприкінці, хочу зрозуміти, чому так змінились погляди групи депутатів, які напрацювали нормальний для першого читання закон, хто приймав участь та наполягав на внесенні змін в закон для другого читання, яка позиція народного депутата пана Франчука відносно внесених змін до закону і нарешті чому Верховна Рада, яка складає свої повноваження так намагається протягнути цей закон до 31 березня? як бути з передвиборними програмами депутатів, які сьогодні працюють у Верховній Раді і намагаються потрапити до Верховної Ради наступного скликання, відносно зменшення податкового тиску на підприємців та фізичних осіб, на зменшення або навіть відміну податку з ПДВ та ін.? яка позиція підприємців (Спілки промисловців та підприємців).
Міністерства охорони здоров'я, діючих фондів, яким потрібно виділити кошти із своїх фондів, чому майже відсутнє інформаційне забезпечення населення, для якого створюється вся система і що з цього приводу думає населення заради якого необхідно прийняти цей Закон?"