Сторінка
3

Містобудівні аспекти реформування низової ланки адміністративно-територіального устрою країни

2. Сільради, які межують з громадами, визначеними в п. 1 і можуть увійти до їх складу, за умови, що доступність їх центрів для населення зазначених сільрад не перевищує 30 хвилин.

3. Громади, які складаються з кількох сільрад, селищних та міських рад (за виключенням тих, в яких створені свої ради), інших селищ міського типу, міст, бо характеристики кожного з них повністю або частково не відповідають зазначеним вище критеріям. Необхідність утворення таких громад виникає, в основному, коли чисельність населення сільрад, селищ міського типу та міст менша критеріальних значень.

Для розроблення пропозицій щодо утворення таких громад послідовно здійснюються такі кроки:

Визначаються поселення, які можуть відігравати роль їх центрів. При їх виборі, перевага, з точки зору адміністративного статусу, послідовно надається:

- існуючим адміністративним центрам районів (якщо вони за своїми характеристиками не мають передумов для надання їм статусу міст-районів і міст-регіонів);

- поселенням – колишнім райцентрам;

- іншим містам районного, а також обласного (республіканського в АРК) значення, які за своїми характеристиками не мають перспектив надання їм статусу міст-районів та міст-регіонів;

- іншим селищам міського типу.

З числа перерахованих пріоритетними для вибору центрів громад є поселення з більшою чисельністю населення, розвиненістю соціально-культурної інфраструктури, розгалуженістю транспортної мережі, бюджетною забезпеченістю, з більш зручним розміщенням відносно населених пунктів, які можуть скласти майбутню громаду, з іншими сприятливими факторами, які аналізуються. Враховується, що з точки зору ефективності функціонування громади, можливості надання її населенню більш широкого переліку та якості послуг, залучення та закріплення висококваліфікованих спеціалістів для роботи в закладах соціально-культурної сфери, перевага має надаватися максимально можливому укрупненню громад, але при обов’язковому забезпеченні тридцятихвилинної доступності цих закладів для переважної частини населення.

Розробляються пропозиції щодо утворення громад з центром в існуючих адміністративних центрах районів. Для цього по кожному району:

- встановлюється перелік сільрад, селищних та міських рад (за виключенням тих, в яких створені свої ради), інших селищ міського типу, малих (з чисельністю населення до 5000 чоловік) міст, які входять до зони тридцятихвилинної доступності райцентру, та чисельність їх населення;

- якщо ця чисельність відповідає критеріальним значенням, пропонується утворення громади на цій території;

- уточнюється склад та межі цієї громади з урахуванням того, що до її території мають повністю входити території існуючих сільрад, селищ міського типу, малих міст.

Розробляються пропозиції щодо утворення громад з центрами в інших поселеннях. Якщо за межами громад, пропозиції щодо утворення яких викладені в попередньому тексті (пп. 1 та 3.2.), залишається частина території району, розробка пропозицій щодо утворення громад продовжується в зазначеній вище послідовності (встановлення переліку сільрад, селищ міського типу, малих міст, які входять до зони тридцятихвилинної доступності до наступного можливого центру громади, та чисельності їх населення; підтвердження, що ця чисельність відповідає критеріальним значенням; уточнення меж громади).

Робота триває до тих пір, доки в межі пропонованих громад не ввійде вся територія району.

У випадках, коли на роль центру громади претендують кілька рівноцінних за своїми характеристиками поселень, можуть бути запропоновані варіанти утворення громад.

4. Межі громад, утворення яких пропонується. Вони визначаються:

- за наявності у існуючих сільрад, селищ міського типу, міст, які складатимуть громаду, меж, встановлених відповідно до Земельного кодексу України та винесених в натуру (на місцевість), – цими межами;

- за їх відсутності – межами території, на яку фактично розповсюджується юрисдикція органів місцевого самоврядування вказаних існуючих адміністративно-територіальних одиниць.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: