Сторінка
3

Покращання законодавства та національної політики муніципального врядування з залученням громад

НДО ОЗ БП

М – ОНП

SPA

Заходи на місцевому, середньому та центральному рівнях

OЖР OЖР ОЖР

Г Р О М А Д Я Н И

Скорочення

МРСР = Муніципальна рада з питань сталого розвитку

ОЖР = Організація житлових районів

ОРЖР = Організація розвитку житлових районів

С-МВ = середній рівень – місцева влада

С-ОНП = середній рівень – організації надання послуг

М–МВ = місцевий рівень – місцева влада

М–ОНП = місцевий рівень – організації надання послуг

ОЗ = Освітні заклади

БП = Бізнесові підприємства

ЦРНС = Центр розвитку навколишнього середовища

ЦСР = Центр соціального розвитку

ЦПБ = Центр підтримки бізнесу

Цей підхід є порівняно новим для міст і тому вимагає зміни існуючих рамок політики та внесень змін до законів. З метою покращання законодавчого середовища для підтримки процесу сталого муніципального врядування Програма приймає участь у семінарах та конференціях у співпраці з Українською асоціацією місцевих та регіональних влад, Міністерством охорони навколишнього середовища України, Фондом сприяння місцевого самоврядування, іншими національними та міжнародними агенціями. Згідно з пропозиціями, підготовленими на цих форумах, для формування нової демократичної муніципальної ідеології з залученням громад необхідно забезпечити наступні законодавчі та політичні зміни:

1. Зміцнення конституційно-правових засад місцевого самоврядування:

Законодавчо прийняти національну політику та місцеву стратегію сталого розвитку для приведення у відповідність до європейських норм місцевого розвитку та врядування. Розширення прав і підвищення відповідальності місцевих органів влади у плануванні місцевого сталого розвитку.

Здійснювати планування розвитку регіонів на основі планів розвитку організацій громад, прийнятих на зборах членів громад при узгодженні їх з загальним планом розвитку територій.

Законодавчо забезпечити можливість планування сталого місцевого розвитку знизу вгору, створити відповідні механізми спільного планування та контролю.

2. Забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування матеріальними та фінансовими ресурсами на рівні вартості послуг, що гарантуються громадянам Конституцією України та чинним законодавством

Внести відповідні зміни до Закону України «Про Місцеве самоврядування» відносно надання права місцевим органам влади та місцевим громадам володіти та користуватися муніципальною та громадською власністю. Запровадити законодавчо визначені принципи та процедури користування та управління муніципальною власністю, яка належить міським органам влади та окремим громадам.

Законодавчо забезпечити вирішення питання передачі під контроль та управління організаціям громадян об’єктів та майна проектів, які виконувались організаціями громадян.

Висновки

Позитивний досвід пілотних муніципалітетів в рамках проекту МПВСР доводить ефективність застосування моделі планування стратегії сталого місцевого розвитку та методу соціальної мобілізації громад та місцевого населення. Завдяки їх впровадженню зміцнюється довіра та налагоджується співпраця між владою та громадянами, практично реалізуються принципи децентралізації, коли громада уповноважується при виконанні проектів та приймає участь у наданні послуг на місцевому рівні.

Необхідна інтенсифікація процесу децентралізації в країні шляхом делегування відповідальності та повноважень місцевим органам влади та громадам, виходячи з принципу субсидіарності. Рівень децентралізації повинен іти ще нижче від місцевого уряду до громади, де люди приймають рішення та отримують фінансову підтримку для виконання ініціатив з розвитку та самостійно створюють та надають послуги.

Література.

1. Практичний посібник. Муніципальна програма врядування та сталого розвитку. ПРООН. Київ, 2005 р.

2. Peace and stability through sustainable social and economic development. Swiss Agency for Development and Cooperation. Jurg Christen, Skat/CIDP. 2004.

3. Матеріали міжнародної конференції «Розвиток громад та соціальна мобілізація» Швейцарського бюро співробітництва, МЗНС, та МПВСР. Крим, 2005 р.

4. Чорнобильська програма відродження та розвитку. ПРООН. Річний звіт, 2005 р.

5. Програма інтеграції та розвитку Криму. ПРООН. Річний звіт, 2005 рік.

6. Муніципальна програма врядування та сталого розвитку, ПРООН. Річний звіт, 2005 р.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: