Сторінка
2
Інформаційне забезпечення і висвітлення програми включало:
Надання українським учасникам відповідних інформаційних і нормативних матеріалів: проспектів шведських комун, матеріалів щодо їхньої діяльності, документів SALА, Sida, Закону про місцеве самоврядування у Швеції, нормативних документів створення та організації комунальних компаній тощо.
Надання фінансової допомоги Фонду для потреб його інформаційної діяльності і забезпечення оргтехнікою.
Надання шведській стороні інформації щодо розробки нової Конституції України, законодавчих актів з питань місцевого самоврядування, документів Фонду, висвітлення реалізації програми, семінарів, ознайомчих візитів у засобах масової інформації України: на національному телебаченні, радіо, в центральних газетах, а також постійна інформація про основні етапи програми — на сторінках журналу Фонду.
Підготовка інформаційного буклету про пілотний проект в м.Ірпені.
Початковий етап реалізації пілотного проекту в Ірпінському субрегіоні розпочався в січні 1996 р. і включав:
Проведення в січні 1996р. в Ірпінській міській раді семінару, на якому розглядались перспективи, основні завдання, напрямки пілотного проекту, можливості використання шведського досвіду місцевого самоврядування, — за участю депутатів міської та селищних рад, керівників міськвиконкому та його відділів, а також експертів Фонду.
Організацію і проведення в лютому 1996р. в м.Ірпені семінару за участю головного менеджера програми Стейнара Лангбакка, керівника проекту Б’йорна Біркоффа, шведських експертів, експертів Фонду та керівників міськвиконкому, на якому були визначені пріоритети щодо реалізації пілотного проекту, вивчався шведський досвід правового регулювання місцевого самоврядування, формування місцевого бюджету, управлінської діяльності органів місцевого самоврядування.
Організацію і проведення в квітні 1996р. ознайомчого учбового візиту до Швеції представників Ірпінського субрегіону під патронажем Б’йорна Біркоффа, та вивчення ними практичного функціонування шведських комун.
Вивчення, починаючи з лютого 1996р., Б’йорном Біркоффом сучасного стану і перспектив розвитку місцевого самоврядування в Ірпінському субрегіоні, підготовка ним аналітичних матеріалів, участь у заходах науково-практичного характеру - семінарах та конференціях.
Підготовку програми і механізму реалізації пілотного проекту, визначення у виконкомі Ірпінської міської ради відповідальних осіб за впровадження проекту.
В 1997 році розпочався другий етап співробітництва Фонду з Шведською Асоціацією Місцевих Влад (SALA). За ініціативою Фонду до реалізації спільної програми, як самостійна сторона, за відповідною угодою від 24 вересня 1996 року була залучена Асоціація міст України (АМУ).
Зокрема, 4-6 вересня 1997року на базі Ірпінської міської ради відбувся міжнародний семінар ”Місцеве самоврядування і розвиток підприємництва”, на якому з української сторони також були присутні представники Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Київської облдержадміністрації, Асоціації міст України, Української Асоціації місцевих та регіональних влад, Асоціації демократичного розвитку і самоврядування України. Реалізація пілотного проекту виявилася стимулом для організації цього заходу.
23-25 вересня 1997 р. в Українському Домі проходила виставка ”Дні Швеції в Києві”. У день відкриття Днів було проведено семінар Sida. Семінар розпочався короткою презентацією Програми розвитку та співробітництва Sida з Україною з акцентом на місцеву демократію, проекти у сфері соціального сектору та розвиток ділового співробітництва. Під час другої частини семінару було розкрито зміст Програми Східних Пріоритетів.
5-9 листопада 1997 р. в Швеції, в м.Стокгольмі відбувся міжнародний семінар за участю 4 представників від урядових структур, 2-від Верховної Ради, 2-від м.Києва, 2-від Фонду. Українські експерти мали змогу прослухати лекції: Особливості діяльності у столиці в порівнянні із “звичайним” містом; Земельна політика столиці; Законодавча база діяльності столиці у порівнянні із “звичайним”; Взаємовідносини між столицею та урядом; Діяльність столичних влад у комерційній сфері; Міжнародні стосунки у столиці;
В дні проведення цього семінару було здійснено кілька ознайомчих візитів до Асоціації Місцевих Влад Швеції (SALA), а також до Стокгольмської міської ради.
11-14 грудня 1997 р. пройшов міжнародний семінар "Фінансово-економічні, муніципальні проблеми малих міст: досвід Швеції та України” за участю шведських експертів. Українська сторона була представлена Фондом, а також Асоціацією міст України, Асоціацією міст Київської області, Кримським республіканським коледжем управління. На семінарі, прес-конференції було обговорено питання: фінансово-економічних проблем малих міст; муніципальних проблем управління в малому місті.
Темою обговорення “круглого столу” були “Проблеми формування сучасної інфраструктури муніципалітету та розробки муніципальних проектів розвитку малого міста”.