Сторінка
4

Полтавська область – економічний потенціал району

Найбільші обсяги інвестицій в області належать партнерам з Російської Федерації – 66,9% загального обсягу інвестицій, Кіпру – 6,5%, Нідерландів – 6,2%, Сполучених Штатів Америки – 6,1% і Канади – 3,0%.

Аналіз інвестиційної діяльності свідчить про те, що Полтавщина залишається привабливим регіоном для іноземних інвесторів. Але, зважаючи на те, що регіон має розвиту промисловість, могутні агропромисловий і нафтогазовидобувний комплекси, висококваліфіковані кадри, необхідну інфраструктуру, вигідне географічне положення, є можливість до залучення більш значних їхніх обсягів.

Пріоритетні області для інвестування:

· переробна промисловість;

· підприємства машинобудування і металообробки;

· промисловість будівельних матеріалів;

· підприємства паливної промисловості;

· житлово-комунальне господарство;

· охорона навколишнього середовища. ОСВІТА

Упевнено йде шляхом реформування освітня галузь регіону. За минулі роки вона не зазнала втрат, зберегла існуючу мережу. З’явилися освітні заклади нового типу – успішно працюють колективи 5 гімназій, 8 ліцеїв, 48 навчально-виховних комплексів. Орієнтиром діяльності освітян є Регіональна програма розвитку загальної середньої освіти на 1999-2012 роки, значна увага якої приділена розвиткові сільської школи.

Потенціал 30 державних вищих навчальних закладів нарощено шляхом створення на базі колишніх інститутів університетів та академій. Зміна статусу посприяла розширенню кількості спеціальностей, за якими ведеться підготовка фахівців (у цілому – за 40 напрямами).

Вищі навчальні заклади

В області діє сім державних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, серед яких три університети (Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, Полтавський державний технічний університет ім. Ю.Кондратюка, Кременчуцький державний політехнічний університет), Українська медична стоматологічна академія.

Полтавський державний технічний університет ім. Ю.Кондратюка – навчально-науковий центр підготовки кадрів інженерно-технічного, будівельного, економічного, екологічного, архітектурно-мистецького напрямів. На семи факультетах навчається понад 4 тис. студентів за 27 спеціальностями та спеціалізаціями.

Українська медична стоматологічна академія розпочала свою діяльність у 1931 році з одонтологічного факультету Харківського медичного інституту. У 1967 році стоматологічний інститут було переведено до Полтави, а в 1971 році на його базі було відкрито лікувальний факультет. У 1994 році Полтавський медичний стоматологічний інститут отримав найвищий ІV рівень акредитації та статус Української медичної стоматологічної академії. На стоматологічному, медичному, медсестринському факультетах та зуботехнічному відділенні навчається 3200 студентів. Навчальний процес забезпечують 426 викладачів.

Полтавський державний сільськогосподарський інститут має п'ять факультетів, де навчається близько 4000 студентів.

У 22 вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації навчаються 16950 студентів. Близько трьох тисяч викладачів готують молодших спеціалістів для різних галузей: медицини, освіти, культури, сільського господарства, харчової та транспортної промисловості, торгівлі.

Активно розвиваються міжнародні зв’язки полтавських вузів. Сьогодні тут навчаються студенти з Росії, Латвії, Польщі, Чехії, Болгарії, Угорщини, Австрії, Франції, Німеччини, Данії, Канади, США та Китаю.

Мережа середніх шкіл

В області забезпечується система безперервної освіти. Її початкова ланка – дошкільне виховання. Відповідно до потреб населення в області функціонує 717 дитячих дошкільних закладів, де виховується 40260 дітей. З них 286 (29371 дітей) перебувають у мережі Міністерства освіти і науки України. Решта, 431 – відомчі.

Працюють різні типи дошкільних закладів як за формою і змістом, так і за профілем роботи. Зокрема, дитячі садки художньо-естетичного, оздоровчого, гуманітарного спрямування.

В області працює 941 державний навчальний заклад освіти (747 в сільській місцевості), де навчається 217 тис. учнів (89,9 тис. в сільських закладах).

В області 168 початкових шкіл, у яких навчається 2,9 тис. учнів.

Для здобуття повної загальної середньої освіти функціонує 455 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, якими охоплено 186,3 тис. учнів.

Для дітей, які потребують соціальної допомоги, в області діє 19 інтернатних закладів.

Значна увага приділяється діяльності навчальних закладів нового типу. Нині в області діє 5 гімназій, 5 ліцеїв, колегіум мистецтв, 30 навчально-виховних комплексів. В 111 школах ведеться поглиблене вивчення окремих предметів. Мовний режим у навчально-виховних закладах в основному відповідає національному складу населення області. З 941 загальноосвітнього навчального закладу в області діє 896 україномовних, 39 двомовних, 6 російських шкіл. Працює 7 приватних закладів (м.Полтава – 3, м.Кременчук – 4).

Професійно-технічна освіта

В 40 профтехучилищах області підготовка кадрів ведеться по 122 професіях для всіх галузей народного господарства, в тім числі: для машинобудівної ведуть підготовку 8 профтехучилищ, для будівництва – 8, сільського господарства – 17, залізничного транспорту – 1, для автомобільного транспорту – 17 сільських та 6 міських профтехучилищ, сфери обслуговування і побуту – 7 училищ. Серед них є заклади нового типу – вище професійне училище №7 м. Кременчука, Міжрегіональний центр професійної підготовки звільнених у запас військовослужбовців (Хорол), художнє професійно-технічне училище №28 (смт. Решетилівка). ТУРИЗМ ТА ВІДПОЧИНОК

Полтавська область має значний потенціал для розвитку туризму і рекреації.

Вона є екологічно чистим регіоном, який не постраждав від наслідків Чорнобильської катастрофи. Тут є сприятливі природньо-кліматичні умови для організації відпочинку і туризму: ліси, значна кількість річок та озер, живописні ландшафти.

На Полтавщині існує багато джерел лікувальних мінеральних вод з біологічно активними речовинами. Найвідомішу з них “Миргородську” люблять і цінують не тільки в Україні, а й за її межами.

В районах джерел мінеральних вод діє багато санаторіїв, будинків відпочинку, туристичних баз.

На території області є багато мисливських угідь. Дозволено контрольоване полювання на вовка, зайця, качок, лося, оленя, кабана, косулю, лисицю.

В області працюють 3 туристичних та екскурсійних підприємств , 7 їх агенцій та 44 туристичні фірми.

Розроблені заходи, по популяризації історико-культурних цінностей Полтавської області, згідно яких будуть розроблені нові маршрути національної системи "Намисто Славутича", "Чумацькими шляхами Полтавщини", "Дзвони Собору", навчально-пізнавальний та оздоровчий маршрут "Екологічна стежинка".

В останні роки набуває поширення і продовжує активно розвиватися на Полтавщині сільський (зелений туризм). Зелений туризм існує у Диканьці (регіональний ландшафтний парк "Диканський", с.Михайлівка, Місцевий сад м. Кременчука.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: