Сторінка
4

Місто Київ – економічний потенціал району

За економічною ефективністю роботи малих підприємств Київ займає провідне місце серед регіонів України: на малих підприємствах міста виробляється 22% всього продукту малих підприємств України, при тому, що на них зайнято лише 12% усіх працюючих на таких підприємствах.

За сприяння міської державної адміністрації у Києві створено КП “Київський міський бізнес-центр”, який надає консалтингові послуги з питань юридично-правового забезпечення підприємницької діяльності, бухгалтерського обліку та звітності, проводить тренінг-семінари для безробітних.

Удосконалюється система забезпечення суб’єктів підприємництва майновими ресурсами. Передбачені пільгові орендні ставки при розрахунку орендної плати за приміщення, що надаються в оренду вітчизняним виробникам – суб’єктам малого підприємництва, та підприємствам, де працюють інваліди. Всього підприємці орендують більше 1 млн. кв. м. приміщень комунальної власності міста.

Створено Міжрегіональний маркетинговий центр “Київ-Москва”, який дає можливість співпрацювати з суб’єктами підприємництва ближнього та дальнього зарубіжжя за допомогою Інтернет з просування на ринки товарів, робіт та послуг підприємств Києва та України.

За сприяння райдержадміністрацій міста активізують діяльність районні бізнес-центри та бізнес-інкубатори, які надають допомогу підприємцям-початківцям у реєстрації їх як суб’єктів підприємницької діяльності, отриманні ліцензій та патентів, складанні бухгалтерської звітності, розробці бізнес-планів, надають консультації з питань застосування нормативно-правових актів, розповсюджують нові інформаційні та довідкові видання з питань підприємництва, організовують семінари, курси тощо.

Активно працює Молодіжний бізнес-центр Київського молодіжного центру праці: проводяться конкурси бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді міста Києва, діє Молодіжна біржа праці, проводяться семінари для молодих підприємців та молоді, яка цікавиться питаннями організації бізнесу.

Всього в столиці працює 27 бізнес-центрів та бізнес-інкубаторів.

З метою забезпечення відкритості, оперативного отримання інформації та входження до Європейського реєстру бізнесу створюється Інтегрована інформаційна система суб’єктів підприємницької діяльності міста Києва (ІІС СПД).

Пріоритетними напрямами підтримки підприємництва в місті є:

· формування цілісної міської системи його фінансово-кредитної підтримки;

· удосконалення ресурсного та інформаційного забезпечення суб’єктів малого підприємництва;

· сприяння створенню і діяльності об’єктів ринкової інфраструктури;

· перехід до регулювання підприємницької діяльності на засадах соціального партнерства.

Перспективними напрямами підтримки малого підприємництва є сприяння виробничому кооперуванню його з великими підприємствами, розвиток інноваційного малого підприємництва.

КОНЦЕПЦІЯ ПРОМИСЛОВО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

Основним пріоритетом міської промислової політики є перехід на інноваційну модель розвитку, що визначено Концепцією розвитку промисловості м. Києва на 2003-2006 роки, яка затверджена Київрадою.

Головною метою міської інноваційної політики є забезпечення переходу в максимально короткий термін економіки на інноваційну модель розвитку, проведення в результаті цього структурних і функціональних змін у виробництві, які мають сприяти розширенню його можливостей випускати конкурентоспроможну продукцію, задовольняючи якісно зростаючі потреби міського господарського комплексу та особистого споживання населення м. Києва. Зміст міської промислово-інноваційної політики в м. Києві полягає у можливості київських підприємств сконцентруватися на реалізації таких напрямів виробничої діяльності:

По-перше, це може бути організація випуску найпростіших видів продукції, які мають попит у населення або в системі міського господарства.

Практично кожне підприємство самостійно чи за допомогою наукових організацій, в тому числі галузевих інститутів НАН України, на основі вивчення кон’юнктури місцевого ринку, може розробити план випуску такої найпростішої продукції із застосуванням новітніх сучасних технологій і прогресивних матеріалів з тим, щоб мати можливість гідно замінити ті види продукції, які на сьогодні постачаються на внутрішній ринок міста за імпортом, тобто організувати їхнє виробництво на місці так, щоб київська продукція могла за якістю та ціною гідно конкурувати з імпортною.

Допомога міської влади при цьому може полягати у підтримці й допомозі при отриманні пільгових кредитів, а також у фінансуванні перспективних наукових розробок галузевих інститутів та інститутів НАН України.

По-друге, підприємствами може самостійно вироблятися й складна, високотехнологічна продукція, але за умови її попиту внутрішнім ринком, зокрема промисловими підприємствами, будівельними організаціями, міським транспортом, комунальним господарством, організаціями охорони здоров’я, освіти, культури та ін., а також певними категоріями населення.

Номенклатура такої продукції, яка може з успіхом випускатися на місці і користуватися попитом на внутрішньому ринку, досить велика.

Як приклад можна навести такі розробки: Завод “Більшовик” виготовив перші українські ескалатори, а також тунелепрохідницький комплекс КТ-6,2 для будівництва метрополітену, конструкція якого вперше розроблена в Україні;

Завод “Коммаш” вперше в Україні виготовив сміттєвоз нової модифікації;

Київський завод “Магістраль” виготовив вперше серед країн СНД автомобіль-евакуатор для транспортування автомобілів вагою до 2,5 тонн;

Завод “Електронмаш” освоїв виробництво комп’ютерних класів для шкіл міста.

У Києві вперше в Україні освоюється випуск екологічно чистих плоских моніторів на основі рідинно-кристалічних індикаторів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: