Сторінка
3
Внесені іноземні інвестиції підлягають державній реєстрації у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року №928 ”Про затвердження Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій”.
Державна реєстрація іноземних інвестицій здійснюється уповноваженими органами Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій після їх фактичного внесення.
Іноземні інвестиції в економіці регіонуІнвестиційними пріоритетами регіону є науково-промисловий комплекс, транспортна інфраструктура та зв’язок, паливно-енергетична галузь, туризм та рекреація, харчова та переробна промисловості.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку області склав понад 220,1млн.дол.США. Інвестиції, що надійшли з 58 країн світу, залучено у 938 підприємств області. В середньому по області на душу населення залучено 78 дол.США (по Україні – 102 дол. США) – дев’яте місце серед регіонів України.
Найбільші обсяги інвестицій, які надійшли в область, спрямовано у фінансово-кредитну сферу, оброблення деревини та виготовлення виробів з неї, харчопереробну галузь, виробництво паперу та картону.
Розвиток спеціальних економічних зонОдним з важливих елементів регіональної політики є запровадження спеціального режиму інвестиційної та економічної діяльності з метою залучення додаткових ресурсів для вирішення соціальних, екологічних та інших проблем окремих регіонів. В області функціонує 2 спеціальні економічні зони: “Яворів” та “Курортополіс “Трускавець”.
Спеціальна економічна зона ”Яворів” створена на період до 1 січня 2020 року в адміністративно-територіальних межах Яворівського району Львівської області. Спеціальний режим економічної діяльності в СЕЗ ”Яворів” поширюється на суб’єктів підприємницької діяльності, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території СЕЗ ”Яворів” та реалізують інвестиційні проекти, вартість яких становить не менше 500 тисяч доларів США. Дані інвестиційні проекти повинні бути затверджені Яворівською районною державною адміністрацією, а також пройти державну реєстрацію.
Суб’єктам СЕЗ „Яворів” надаються такі податкові пільги:
· на період реалізації інвестиційного проекту (але не більше ніж на п’ять років) суб’єкти СЕЗ ”Яворів”, які ввозять на територію економічної зони устаткування, обладнання та комплектуючі деталі до них (крім підакцизних товарів) для потреб власного виробництва, звільняються від сплати ввізного мита;
· звільняються від податку на додану вартість операції, пов’язані з ввезенням (пересиланням) устаткування, обладнання та комплектуючих деталей до них (крім підакцизних товарів), які ввозяться (пересилаються) на територію СЕЗ ”Яворів” суб’єктами економічної зони для потреб власного виробництва;
· суб’єкти СЕЗ ”Яворів” терміном на п’ять років звільняються від оподаткування прибутку, отриманого від реалізації інвестиційних проектів;
· прибуток таких платників податку, отриманий впродовж наступних років від реалізації інвестиційних проектів, оподатковується за ставкою 50 відсотків діючої ставки оподаткування (поточна ставка оподаткування – 30%). Це положення застосовується з моменту одержання суб’єктом СЕЗ ”Яворів” першого прибутку від реалізації інвестиційного проекту.
· суб’єкти СЕЗ ”Яворів” також звільняються від сплати збору на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття (діюча ставка 1,5% від фонду оплати праці підприємства + 1,5% від окладу кожного працівника), збору до Державного інноваційного фонду (1% від реалізації продукції підприємства за місяць);
· суб’єкти СЕЗ ”Яворів” повністю звільняються від сплати земельного податку впродовж перших трьох років реалізації інвестиційних проектів, а в наступні роки сплачують земельний податок за ставкою 50 відсотків від діючої ставки оподаткування (ставка земельного податку в Україні є диференційованою і залежить від користувача та виду земельної ділянки).
Спеціальна економічна зона ”Курортополіс Трускавець” створена у 2000 році на період 20 років в адміністративно-територіальних межах міста Трускавець Львівської області.
Спеціальний режим економічної діяльності в СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” поширюється на суб’єктів підприємницької діяльності, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” і реалізують на цій території інвестиційні проекти вартістю не менше 500 тисяч доларів США.
Суб’єкти СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” отримують наступні податкові пільги:
· звільняються від сплати ввізного мита лікарські засоби, устаткування, обладнання, комплектуючі вироби до них, програмне забезпечення об’єктів інтелектуальної власності (крім підакцизних товарів), які ввозяться суб’єктами СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” на територію СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” для потреб власного виробництва, пов’язаного з реалізацією інвестиційних проектів (інвестиційні проекти повинні бути затверджені виконавчим комітетом Трускавецької міської ради);
· звільняються від обкладення податком на додану вартість операції з ввезення на територію СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” лікарських засобів, устаткування, обладнання, комплектуючих виробів до них, програмного забезпечення об’єктів інтелектуальної власності (крім підакцизних товарів), які ввозяться (пересилаються) суб’єктами СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” для потреб власного виробництва, пов’язаного з реалізацією інвестиційних проектів;
· звільняється на три роки від оподаткування прибуток суб’єктів СЕЗ ”Курортополіс Трускавець”, отриманий на території СЕЗ ”Курортополіс Трускавець” від реалізації інвестиційних проектів. Прибуток таких платників податку, отриманий з четвертого по шостий рік реалізації інвестиційних проектів, оподатковується за ставкою 50 відсотків діючої ставки оподаткування. Це положення застосовується з моменту одержання суб’єктом першого прибутку від реалізації інвестиційного проекту.
Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»:
Дніпропетровська область – економічний потенціал регіону
Світова транспортна інфраструктура
Природні ресурси та корисні копалини Землі
Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району
Зернове господарство України. Основні проблеми та перспективи розвитку