Сторінка
2

Львівська область – економічний потенціал району

В області зростає виробництво будівельних матеріалів та основних видів продукції для будівництва, зокрема нерудних будівельних матеріалів, цегли, цементу, вапна та гіпсу тощо. Проте, через краще співвідношення ціни та якості ще значну нішу на ринку будівельних матеріалів області займають матеріали імпортного виробництва. Для вирішення проблеми нарощування випуску будівельних матеріалів і виробів, які б не поступались зарубіжним зразкам, необхідні інвестиції для придбання сучасного технологічного обладнання, впровадження передових технологій виробництва тощо.

Харчопереробна галузь займає значну частку у промисловості області. Тут зосереджено понад 130 потужних підприємств та більше 1200 малих переробних цехів.

Найбільший приріст виробництва спостерігається серед підприємств, що представляють пивоварну, спиртову і лікеро-горілчану, молокопереробну, безалкогольну, жироолійну та кондитерську галузі. ПАЛИВНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ГАЛУЗЬ

Функціонування вугільної промисловості пов’язане з наявністю родовищ вугілля, запаси якого становлять 122,0 млн. т. Частка Львівщини у загальнодержавному видобутку вугілля складає 4,3%. В галузі функціонує 14 підприємств, на яких зайнято близько 12 тисяч робітників.

Нафтовидобувна промисловість пов’язана із функціонуванням на території області Бориславського нафтопромислового району, який вважають одним з найстаріших у Європі. Запаси нафти складають 30,9 млн. тонн. Діючих свердловин є близько 800.

Нафтопереробна промисловість представлена ВАТ “НПК “Галичина”, де працює 1,8 тис.чол. Підприємство переробляє 3 млн. тонн нафти на рік.

Область належить до числа найбільш газифікованих областей України. Природним газом забезпечено близько 77% житлового фонду.

Видобування природного газу проводиться на більш як 300 свердловинах. Запаси складають 96 млрд. м3 газу. На Львівщині видобувається більше 5% від загального видобутку природного газу в Україні.

Важливою галуззю області є електроенергетика. Загальна потужність електростанцій 4707,5МВт, в тому числі Добротвірська ТЕС – 600 МВт. Частина електроенергії експортується на зовнішні ринки (Республіка Польща). Велика увага приділяється впровадженню нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії та малої гідро- та вітроенергетики. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

В Львівській області сільськогосподарську продукцію виробляють 583 великих і середніх підприємств різних форм власності, з них – 257 приватних. У приватному секторі продукцію сільського господарства виробляють 1190 селянських (фермерських) господарств та 343 тисячі господарств населення.

На сьогодні площа сільськогосподарських угідь у господарствах громадян, яким надано землі у власність і користування, складає 657 тис. га або 59% від загальної по області. ПІДПРИЄМНИЦТВО

За чисельністю працюючих на малих підприємствах Львівська область займає 3місце серед регіонів України. Попереду: м.Київ (227 тис.осіб) та Донецька область (153 тис.осіб).

В області діє понад 70 тис. суб’єктів малого підприємництва. За кількістю малих підприємств Львівщина займає 4 місце серед областей України. В секторі малого бізнесу працює понад 180 тис. осіб. В економічному потенціалі області частка малих підприємств становить: за чисельністю працюючих – до 12%, за обсягом виробництва продукції – до 12%, за надходженнями до бюджету – понад 14%.

З метою стимулювання розвитку підприємництва розроблена і впроваджена регіональна програма підтримки підприємництва на 2003-2004 рр., яка передбачає започаткування спрощеної процедури реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та пришвидшення оформлення необхідних документів. ТУРИЗМ

Львівщина серед інших областей України відзначається різноманітністю природних умов та багатством ресурсів і є привабливим регіоном для різних категорій туристів. Значну частину області займають гори Карпати, які є унікальним природним комплексом та одним з найчистіших місць у Європі. На її території зосереджено більш як 4 000 пам’яток культурної спадщини України,розташовано національні природні парки ”Сколівські Бескиди” та ”Яворівський”, природний заповідник ”Розточчя”, державні історико-архітектурні заповідники ”Княжий Белз”, ”Жовківський”, ”Тустань”.

Туристично привабливими є міста Самбір, Дрогобич, Золочів. На території області розташовано чотири гірськолижних курорти: Славськ, Тисовець, Розлуч, Турка. Популярністю серед туристів користуються замкові фортифікації Львівщини, зокрема, замки Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький, які об’єднуються у популярний туристичний маршрут ”Золота підкова Львівщини”. В гірських районах Карпат розвивається сільський зелений туризм.

Регіон багатий унікальними родовищами мінеральних вод (понад 200 джерел) та грязей з лікувальними властивостями, на базі яких функціонують та розвиваються відомі курорти Трускавець, Моршин, Шкло, Немирів, Любінь Великий, Східниця. В області нараховується 127 санаторно-курортних та інших закладів оздоровлення.

Саме місто Львів називають ”Перлиною Європи”, музеєм під відкритим небом. Центральна частина міста оголошена історико-архітектурним заповідником і внесена до ”Спику світової культурної спадщини ЮНЕСКО”.

За кількістю іноземних туристів область посідає 4 місце серед областей України (після АР Крим, Одеської і Київської областей). ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ

Правовий режим іноземного інвестуванняОcновним документом, який визначає правила іноземного інвестування в Україні є Закон України ”Про режим іноземного інвестування”.

Відповідно до статей 18 і 24 цього закону передбачено, що внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, звільняється від обкладання митом.

Окрім цієї пільги, Законом України від 15 липня 1999 року № 977 ”Про внесення змін до деяких законів України з метою стимулювання інвестиційної діяльності” визначено, що не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції з передачі основних фондів, як внеску до статутного фонду юридичної особи для формування її цілісного майнового комплексу в обмін на емітовані нею корпоративні права, у тому числі при ввезенні основних фондів на митну територію України (крім підакцизних товарів) або їх вивезенні за межі митної території України.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: