Сторінка
7
Таким чином, зведення фінансової інформації щодо цільових (планових) фінансових показників та коефіцієнтів управління грошовими потоками, узагальнення прогнозних та планових величин, що характеризують рух грошових коштів у плановому періоді, їх зіставлення з іншими плановими фінансово-економічними показниками господарської діяльності хдійснюється в рамках операційного фінансового планування, зокрема – бюджетування грошових потоків.
Висновки.
Таким чином, вся система бюджетування грошових коштів на підприємстві має включити прогноз руху грошових коштів підприємства і слугувати виконанню таких завдань:
Ø визначенню у розрізі простору та часу потреби підприємства у капіталі для фінансування господарських операцій у рамках операційної, інвестиційної та фінансоої діяльності у плановому періоді – прогнозного значення абсолютної величини сукупного вихідного грошового потоку та його свладових;
Ø визначенню у розрізі простору та часу джерел покриття потреби підприємства у капіталі та їх обсягів – прогноз значення абсолютної величини сукупного та часткових вихідних грошових потоків підприємства тощо.
Використана література.
1. Біла О. Г. Фінансове планування і фінансова стабільність підприємств. // Фінанси України. – 2007. - №4. – С. 112-118.
2. Бреслав Е. Финансовое прогнозирование // Менеджмент и менеджер. – 2004. - №12. – С. 18-22.
3. Ковальчук С. В., Форкун І. В. Фінанси. Навч. Посіб. – Львів: «Новий Світ» - 2006, - 568 с.
4. Кудряшов В. П. Фінанси. Навчальний посібник. / Херсон: Олді-плюс. 2002. – 352 с.
5. Надточій С. І. Прогнозування та планування (бюджетування) грошових потоків підприємства як складові елементи системи управління ними. // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – №11. – С.60-65.
6. Общая теория статистики: статистическое моделирование в изучении коммерчиской деятельности / А. И. Харламов, О.Э.Башина, В. Т. Батурин и др. / Под. Ред. А. А. Спирина, О. Э. Башиной, М: Фис, 1994. – 296 с.
7. Опарін В. М. Фінанси (загальна теорія): навчальний посібник. – 2-ге вид., доп.і перероб. – К.: КНЕУ, 2001. – 240 с.
8. Тян Р. Б. Планирование деятельности предприятий. – К.: МАУП, 1998. – 156 с.
9. Управление организацией: Энциклопедический словарь / Под. Ре. А. Г. Поршнева. – М.: ИНФРА-М, 2001ю – 822 с.
10. Фінанси підприємств: Підручник /А. М. Поддєрьогін, М. Д. Білик, Л. Д. Буряк та ін.; Кер. Колюавт.і наук. Ред. Проф. А. М. Поддєрьогін. – 5-те вид., перероб.та допов. – К.: КНЕУ, 2004. – 546 с.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Сутність фінансів
Міжнародні економічні організації як суб’єкти міжнародних фінансів. Структура та основні механізми валютного ринку
Фінансовий контроль: поняття та призначення, види, методи, органи управління
Фінанси як суб’єкт і об’єкт управління. Організаційна структура управління фінансами. Фінансове планування – складова частина фінансового механізму
Сутність і основні види міжнародної міграції робочої сили